SON DAKİKA:

14 şehit veren tugayın önünde saygı nöbeti

Kayseri’deki terör saldırısının yaşandığı otobüs durağında saygı nöbeti başlatan 63 yaşındaki emekli Kurtoğlu, nöbetinin 39’uncu gününde elinde dev Türk bayrağıyla bir süre nöbet tuttu

14 şehit veren tugayın önünde saygı nöbeti
  • 24.01.2017
  • 289 kez okundu

KAYSERİ

Kayseri’deki terör saldırısında şehit düşen askerlerin anısına saldırının yaşandığı otobüs durağında saygı nöbeti başlatan emekli Fevzi Kurtoğlu, nöbetinin 39’uncu gününde, 14 askerini şehit veren 1. Komando Tugayı önünde bir süre nöbet tuttu.

Tugaydan çarşı iznine çıkan askerlere yönelik hain saldırının yapıldığı ve halk arasında “Şehit Komandolar Durağı” olarak bilinen otobüs durağında 38 gün boyunca saygı nöbeti tutan 63 yaşındaki Kurtoğlu, nöbetinin 39’uncu gününde komando tugayının önüne gitti.

Tugayın girişindeki komando heykelinin önünde elindeki dev Türk bayrağıyla bir süre saygı nöbeti tutan Fevzi Kurtoğlu, şehitlerin nöbet tuttuğu yerde nöbet tutmanın kendisi için gurur verici olduğunu söyledi.

Hain saldırının yaşandığı otobüs durağında 38 gündür nöbet tuttuğunu anımsatan Kurtoğlu, “Keşke müsaade etseler de her gün burada 1-2 saat nöbet tutsam. Nöbet tutarken huzur buluyorum. Şehitlerimizin ruhu bana huzur veriyor. Ne üşüyorum, ne acıkıyorum ne de susuyorum. Ayağım beni nöbete çekiyor. Evde oturamıyorum. 39 günde 9 kilo zayıfladım.” diye konuştu.

Nöbetini 40’ıncı günde yarın Şehit Komandolar Durağı’nda tamamlayacağını vurgulayan Fevzi Kurtoğlu, “Şehitlerimizin kırkı için nöbetin 40’ıncı gününde olay yerinde toplanacağız. Tüm Kayseri halkını oraya davet ediyorum. İnşallah Kayserimize yakışır bir şekilde şehitlerimizin kırkını yaparız.” dedi.

Etiketler: / / /Kudüs meselesi topyekun insanlığın uyanışına vesile olacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bugün Kudüs'te ağlatılan her çocuk, acı çektirilen her anne, vurulan, dövülen, her insan yaklaşan yeni bir fırtınanın habercisidir....
Galatasaray’da Tudor’la yollar ayrıldı, seçim kararı alındı
Hırvat teknik direktör Igor Tudor'un görevine son veren Galatasaray, olağanüstü seçimli genel kurul kararı aldı.
Eski başbakanlardan Yılmaz’ın oğlu son yolculuğuna uğurlandı
Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz, son yolculuğuna uğurlandı.
Oyunu bozacak adımları birer birer atıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türkiye'nin de içinde bulunduğu bu kadim coğrafya, belli birtakım güçlerin yeniden tanzim etmeye çalıştığı senaryodur. Biz, bu oyunu...
BMGK Türkiye’nin Kudüs tasarısını görüşecek
BM Güvenlik Konseyi, Türkiye'nin girişimleriyle Kudüs'le ilgili mevcut durumun tek taraflı değiştirilmesine karşı çıkan karar tasarısını görüşecek.
Yanlış hesap yapanlar pişman olacak
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, "Bu bölgede, Kudüs'te yanlış hesap yapanlar sonunda pişman olacaktır." dedi.
AKOM uyardı
Fırtına ve sağanak geliyor
Çember daralıyor
FETÖ'nün darbe girişimini cuntacı askerlerle Akıncı Üssü'nde yöneten ancak kimlikleri belirlenemeyen "sivil imamlar" ile ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldı.
Başbakan Yıldırım’dan taziye ziyareti
Başbakan Yıldırım, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'a taziye ziyaretinde bulundu.
Türkiye’den Avusturya’ya tepki
Dışişleri Bakanlığı, Avusturya'nın yeni kurulan hükümetin programındaki "AB'nin Türkiye ile müzakereleri kesmesi ve bunun için müttefikler aranacağı" ifadesine tepki gösterdi.
1 milyon lira ödül vardı
Aranan terörist etkisiz hale getirildi
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Merkez Bankasından faiz kararı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, faiz koridorunun üst bandını yüzde 8,50'den yüzde 9,25'e ve geç likidite penceresi borç verme faiz oranını...

Kapat