SON DAKİKA:

Başbakan Davutoğlu: Bayırbucak bir gün özgür olacaktır

Başbakan Davutoğlu, Bayırbucak Türkmenleri için toplanan 13 tırlık yardım malzemesinin yola çıkması öncesinde yapılan duaya katıldı. Davutoğlu, “Bayırbucak bir gün özgür olacaktır” dedi.

Başbakan Davutoğlu: Bayırbucak bir gün özgür olacaktır
  • 13.02.2016
  • 428 kez okundu

ERZİNCAN

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hayrat Vakfı tarafından Bayırbucak Türkmenlerine gönderilmek üzere Erzincan’da toplanan 13 tırlık yardım malzemesinin yola çıkması öncesinde yapılan duaya iştirak etti.

Duanın ardından vatandaşlara hitap eden Davutoğlu, yardımı gerçekleştiren Hayrat Vakfı yetkililerine teşekkür etti.

“Bu dahi, sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin değil, aziz milletimin de her ferdine kadar bölgedeki bütün kardeşlerimize yüreğinin açık olduğunu gösteren önemli bir adım” diyen Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Suriye büyük bir zulümle karşı karşıya, Suriye’deki kardeşlerimiz hem Rus savaş uçaklarının bombaları hem karadan saldıran rejim ve diğer milislerin saldırıları hem de açlıkla, zorlukla, imtihanla karşı karşıya. Aynen yüzyıl önce takriben burada Erzincanlı yiğit insanların karşılaştığı imtihan buydu. Tam yüzyıl önce işgal altına düştüğü zaman Erzincan yiğitçe, mertçe dayanmıştı. Yiğitler ve mertler Erzincan’a 1,5 yıl sonra özgürlüğün gelmesini sağlamışlardı.”

“Bayırbucak Türkmenlerine doğru giderken her adımınızda Allah sizinle olsun”

Erzincanlılar’ın, Bayırbucak Türkmenlerine “Siz yalnız değilsiniz, sizinle birlikteyiz, gönlümüz de sizinle, aşımız da her türlü imkanımızla sizinle birlikte” mesajını iletmek üzere 13 yardım tırını gönderdiğini söyleyen Davutoğlu, “Bu 13 tırı Bayırbucak Türkmenlerine iletecek olan şoförlerimize, hizmet erlerine, aşk ve muhabbet öncülerine de teşekkürü bir borç biliyorum ve onlara Bayırbucak Türkmenlerine doğru giderken her adımınızda Allah sizinle olsun, Allah sizin bu attığınız her adımları misliyle ödüllendirsin niyazıyla gönderiyoruz” diye konuştu.

“Ortadoğu halkları hep beraber, omuz omuza geleceğe yürüyecek”

Başbakan Davutoğlu, yardımları götürenlerden, sadece Hayrat Vakfı’nın ve Erzincanlılar’ın değil, tüm vakıflar ile 78 milyonun onlarla beraber olduğu mesajını iletmelerini rica ederek, şunları kaydetti:

“Bayırbucak bir gün özgür olacaktır, aynen Erzincan’ın 1,5 yıllık esaretten sonra özgür olduğu gibi. Suriye bir gün özgür olacaktır, aynen işgale karşı şahlanan milletimizin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni özgürce kurduğu gibi. İnşallah bir gün, bütün bu kardeşler birlikte yeni bir kardeşlik destanı yazacaklar, Ortadoğu halkları hep beraber omuz omuza geleceğe yürüyecek. Tekrar bu güzel yolculuğa vesile olan bütün kardeşlerime selamı, teşekkürü bir borç biliyorum. Allah razı olsun, Allah yollarını açık eylesin.”Kudüs meselesi topyekun insanlığın uyanışına vesile olacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bugün Kudüs'te ağlatılan her çocuk, acı çektirilen her anne, vurulan, dövülen, her insan yaklaşan yeni bir fırtınanın habercisidir....
Galatasaray’da Tudor’la yollar ayrıldı, seçim kararı alındı
Hırvat teknik direktör Igor Tudor'un görevine son veren Galatasaray, olağanüstü seçimli genel kurul kararı aldı.
Eski başbakanlardan Yılmaz’ın oğlu son yolculuğuna uğurlandı
Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz, son yolculuğuna uğurlandı.
Oyunu bozacak adımları birer birer atıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türkiye'nin de içinde bulunduğu bu kadim coğrafya, belli birtakım güçlerin yeniden tanzim etmeye çalıştığı senaryodur. Biz, bu oyunu...
BMGK Türkiye’nin Kudüs tasarısını görüşecek
BM Güvenlik Konseyi, Türkiye'nin girişimleriyle Kudüs'le ilgili mevcut durumun tek taraflı değiştirilmesine karşı çıkan karar tasarısını görüşecek.
Yanlış hesap yapanlar pişman olacak
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, "Bu bölgede, Kudüs'te yanlış hesap yapanlar sonunda pişman olacaktır." dedi.
AKOM uyardı
Fırtına ve sağanak geliyor
Çember daralıyor
FETÖ'nün darbe girişimini cuntacı askerlerle Akıncı Üssü'nde yöneten ancak kimlikleri belirlenemeyen "sivil imamlar" ile ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldı.
Başbakan Yıldırım’dan taziye ziyareti
Başbakan Yıldırım, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'a taziye ziyaretinde bulundu.
Türkiye’den Avusturya’ya tepki
Dışişleri Bakanlığı, Avusturya'nın yeni kurulan hükümetin programındaki "AB'nin Türkiye ile müzakereleri kesmesi ve bunun için müttefikler aranacağı" ifadesine tepki gösterdi.
1 milyon lira ödül vardı
Aranan terörist etkisiz hale getirildi
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Cizre’nin tamamı kontrol altına alındı

Genelkurmay Başkanlığından, Şırnak'ın Cizre ilçesinin tamamının kontrol altına alındığı, devam eden operasyonda 5 bölücü terör örgütü mensubunun yakalandığı bildirildi.

Kapat