SON DAKİKA:

“Beni Kenan Evren’e benzetmişler”

Galatasaray Kulübü Başkanı Yarsuvat, “Beni Kenan Evren’e benzetmişler. Teşbihte hata olmaz ama yanlış var, ben askerliğimi bahriyede yaptım” dedi.

“Beni Kenan Evren’e benzetmişler”
  • 13.05.2015
  • 500 kez okundu

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, Galatasaray Lisesi’nde gerçekleştirilen mayıs ayı divan kurulu toplantısının son bölümünde üyelere hitap etti.

Yarsuvat, “2014 yılı ekim ayı içinde bana ‘Galatasaray’ın 35. başkanı’ sıfatını verdiniz. Emin olun, Galatasaray’la ilgili yapmış olduğum çalışmalarımın en zevk aldığım, en aşkla hizmet verdiğim dönemiydi” dedi.

Genel kurulda başkanlığa aday olmamasına rağmen kendisinin eleştirildiğini kaydeden Yarsuvat, şunları kaydetti:

“Aday değilim ama beni hedef alıyorlar. Neden hedef alıyorlar anlamıyorum. Ne kabahatler işlemişim ona bakıyorum. Bugün şampiyonluğa oynayan bir futbol takımımız mevcut. Oyuncularımızda hiç değişiklik yapmadık. Sadece sevgi ve moral verdik, sadece onların yanında durduk, bugünkü duruma geldik.”

Elde edilen başarıların hiç de kolay gelmediğini aktaran Yarsuvat, kendisiyle ilgili iddialar için ise esprili bir şekilde şu ifadeleri kullandı:

“Geliri olmayan bir kulüp aldık. Ayda 5 milyon lira çalışan maaşı ödeyen bir kulüp. Bir çok danışman var ama nerede olduğu belli değildi. Tüm bu durumların altından kalktık. Geçen gün baktım, bir gazetede sanki ben yarışa girmişim gibi adaylıktan çekilen kişi, ‘Yarsuvat’ın 70 milyon liralık sırrı’ diyor. Hiç sır falan yok. Sevgili Galatasaraylılar biz ne yaptık bu 70 milyon lirayı. Gece 12’lere kadar yönetim kurulunda tartıştık. Sonra karar verdik. Ben dahil 16 kişiyiz, birer villa satın aldık kendimize. Sonra geri kalanı için yine sabahlara kadar tartıştık, hararetli tartışmalar oldu ve oy birliğiyle deplasman maçlarına gidip gelmek için bir uçak alalım dedik. Geri kalanıyla da seçimden sonra hep beraber dünya turuna çıkacağız. Biz ne yaptık bu parayı? Nedir bu 70 milyon liranın sırrı? Acaba kendisi biliyor mu?”

“Beni Kenan Evren’e benzetmişler”

Trafik nedeniyle toplantının başını kaçırdığını ve kendisinin Kenan Evren’e benzetildiğini öğrendiğini söyleyen Yarsuvat, yine nükteli ifadeler kullandı.

Yarsuvat, “Ben başkan adayı değilim ancak bir de Kenan Evren’e benzetmişler. Teşbihte hata olmaz ama yanlış var. Ben askerliğimi bahriyede yaptım. Askerlikte yaptığımda da en yaşlılardan biri olduğum için bana ‘amiral’ derlerdi. İyi noktası da var. Kenan Evren 98 yaşında vefat etti. Ben de ona benziyorsam sıkı durun, 20 sene daha beni göreceksiniz” şeklinde görüş belirtti.

Etiketler: / /Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu ölü bulundu
Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz, Beykoz'daki evinde ölü bulundu.
Başbakan Yıldırım Bangladeş’e gidecek
Başbakan Binali Yıldırım, Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina'nın davetlisi olarak bu ülkeye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.
Türkiye’den 170 ülkeye 21 milyar dolarlık kalkınma yardımı
Türkiye, 2010-2016 döneminde 170 ülkeye 21 milyar dolarlık mali yardımda bulundu. Bu dönemde en büyük resmi kalkınma yardımı 13 milyar...
70 milyar liralık yatırım teşvikinde sona gelindi
Ekonomi Bakanı Zeybekci, proje bazlı teşvik sisteminde 70 milyar liralık yatırımı açıklamaya hazırlandıklarını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın şahitliğinde tüm yatırımcılara 70...
Kudüs’te çarşı ve turistik işletmeler karardan olumsuz etkilendi
Kudüs Ticaret Odası Başkanı Hidmi, "Trump'ın Kudüs kararının kentteki çarşı ve turistik işletmeleri olumsuz etkilediği çok açık." dedi.
Doğu Karadeniz’de 4 milyon 900 bin kişi hava yolu ulaşımını seçti
Bölgede bulunan Trabzon ve Ordu-Giresun havalimanlarını, 2017 yılının 11 aylık döneminde 4 milyon 934 bin 167 kişi kullandı.
Türkiye’den 170 ülkeye 21 milyar dolarlık kalkınma yardımı
Türkiye, 2010-2016 döneminde 170 ülkeye 21 milyar dolarlık mali yardımda bulundu. Bu dönemde en büyük resmi kalkınma yardımı 13 milyar...
Artı 2 istihdam seferberliğine en büyük katkıyı hizmet sektörü verecek
TİM Başkanı Büyükekşi, "Toplam istihdamın yüzde 50’sinden fazlası hizmet sektöründe. Dolayısıyla artı 2 istihdam seferberliğine en büyük katkıyı yine sektörümüz...
İnternette en çok ‘eve kadar fiber’ tercih ediliyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, genişbant internet abone sayısının 67,9 milyona ulaştığını belirterek, söz konusu abonelikte en yüksek...
70 milyar liralık yatırım teşvikinde sona gelindi
Ekonomi Bakanı Zeybekci, proje bazlı teşvik sisteminde 70 milyar liralık yatırımı açıklamaya hazırlandıklarını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın şahitliğinde tüm yatırımcılara 70...
Sürücüsüz Metro açıldı
Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı açılış töreni, Üsküdar Meydanı'nda düzenlendi.
Filistinli çocuklar ‘gözaltı ve suistimallere’ maruz kalıyor
Filistinli Mahkumlar Derneği, ABD yönetiminin Kudüs kararını açıkladığı tarihten bu yana yaklaşık 100 Filistinli çocuğun İsrail güçlerince gözaltına alındığını açıkladı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Marsel İlhan, Nadal’a yenildi

Türk tenisçi Marsel İlhan, İtalya Açık Tenis Turnuvası'nnda Nadal’a yenilerek turnuvaya veda etti.

Kapat