SON DAKİKA:

GATA’nın yeni ismi ‘Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ oldu

Askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığına bağlanmasıyla Ankara’daki Gülhane Askeri Tıp Akademisinin adı “Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi” olarak değiştirildi.

GATA’nın yeni ismi ‘Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ oldu
  • 27.08.2016
  • 427 kez okundu

Türkiye genelinde, 26 ildeki askeri 32 hastane ile bir rehabilitasyon ve bakım merkezi başkanlığının Sağlık Bakanlığına bağlanmasının ardından Ankara’daki Gülhane Askeri Tıp Akademisinin (GATA) isminde de değişikliğe gidildi.

Hastane yöneticisi Prof. Dr. Mehmet Ali Gülçelik, Ankara’daki GATA’nın artık “Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi” adıyla hizmet vereceğini bildirdi.

Gülçelik, “Bu bir devralma ya da kapanma değil, bağlanma işlemidir. Sağlık Bakanlığının gücü ile bu hastanenin gücünü birleştirerek daha iyi ve geniş bir alana hizmet verebilmek anlamında bu işlem gerçekleştirildi.” dedi.

Hastanenin bin 200 yatak kapasitesine sahip olduğunu ifade eden Gülçelik, şöyle konuştu:

“Acil de dahil olmak üzere 24 saat her türlü hizmeti, askerlerimize, şehit ve gazi yakınlarımıza ve bütün halkımıza eşit bir şekilde daha güçlü, daha iyi vermeye başladık. Bu aslında güç birliğidir. Dün akşam saat 17.00’de acil servisimizde hasta kabulüne başladık. Şu an için hiçbir sıkıntı yok, hastalarımızla ilgileniyoruz, askeri personele, tüm halkımıza hastanemizde hizmet verilmektedir.”

“Herkes gelip rahatlıkla muayenesini olabilir”

Gülçelik, hastanenin Sağlık Bakanlığı bünyesindeki diğer devlet hastanelerinden bir farkı olmayacağını vurgulayarak “Herkes gelip rahatlıkla muayenesini olabilir. İşlemlerini yaptırabilir. Biz de Gülhanenin ve Sağlık Bakanlığının gücünü birleştirdiğimiz zaman daha kucaklayıcı bir sağlık hizmeti vermeye başladık. GATA’da çalışan personelimizle mutlu bir kucaklaşma sağlandı. Ekibimiz uyum içinde çalışmaktadır.” diye konuştu.

Sağlık Bakanlığına bağlanmasının hemen ardından hastane içerisindeki tabela ve billboardlarda Sağlık Bakanlığı amblemine yer verildi.

Hastanenin sivillere hizmet vermeye başlamasıyla acil servise başvuran sayısında yoğun artış yaşandığı da kaydedildi.

Etiketler: /Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu ölü bulundu
Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz, Beykoz'daki evinde ölü bulundu.
Başbakan Yıldırım Bangladeş’e gidecek
Başbakan Binali Yıldırım, Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina'nın davetlisi olarak bu ülkeye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.
Türkiye’den 170 ülkeye 21 milyar dolarlık kalkınma yardımı
Türkiye, 2010-2016 döneminde 170 ülkeye 21 milyar dolarlık mali yardımda bulundu. Bu dönemde en büyük resmi kalkınma yardımı 13 milyar...
70 milyar liralık yatırım teşvikinde sona gelindi
Ekonomi Bakanı Zeybekci, proje bazlı teşvik sisteminde 70 milyar liralık yatırımı açıklamaya hazırlandıklarını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın şahitliğinde tüm yatırımcılara 70...
Kudüs’te çarşı ve turistik işletmeler karardan olumsuz etkilendi
Kudüs Ticaret Odası Başkanı Hidmi, "Trump'ın Kudüs kararının kentteki çarşı ve turistik işletmeleri olumsuz etkilediği çok açık." dedi.
Doğu Karadeniz’de 4 milyon 900 bin kişi hava yolu ulaşımını seçti
Bölgede bulunan Trabzon ve Ordu-Giresun havalimanlarını, 2017 yılının 11 aylık döneminde 4 milyon 934 bin 167 kişi kullandı.
Türkiye’den 170 ülkeye 21 milyar dolarlık kalkınma yardımı
Türkiye, 2010-2016 döneminde 170 ülkeye 21 milyar dolarlık mali yardımda bulundu. Bu dönemde en büyük resmi kalkınma yardımı 13 milyar...
Artı 2 istihdam seferberliğine en büyük katkıyı hizmet sektörü verecek
TİM Başkanı Büyükekşi, "Toplam istihdamın yüzde 50’sinden fazlası hizmet sektöründe. Dolayısıyla artı 2 istihdam seferberliğine en büyük katkıyı yine sektörümüz...
İnternette en çok ‘eve kadar fiber’ tercih ediliyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, genişbant internet abone sayısının 67,9 milyona ulaştığını belirterek, söz konusu abonelikte en yüksek...
70 milyar liralık yatırım teşvikinde sona gelindi
Ekonomi Bakanı Zeybekci, proje bazlı teşvik sisteminde 70 milyar liralık yatırımı açıklamaya hazırlandıklarını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın şahitliğinde tüm yatırımcılara 70...
Sürücüsüz Metro açıldı
Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı açılış töreni, Üsküdar Meydanı'nda düzenlendi.
Filistinli çocuklar ‘gözaltı ve suistimallere’ maruz kalıyor
Filistinli Mahkumlar Derneği, ABD yönetiminin Kudüs kararını açıkladığı tarihten bu yana yaklaşık 100 Filistinli çocuğun İsrail güçlerince gözaltına alındığını açıkladı.
Van’daki terör operasyonunda yaşam malzemeleri bulundu
Van Çatak'da terör örgütü PKK/KCK'nın kış üslenmesine yönelik operasyonda bir mağarada yaşam malzemeleri bulundu.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Esed rejimi Halep’te taziye çadırını vurdu: 20 ölü

Suriye ordusuna ait bir helikopterin Halep'te muhaliflerin kontrolündeki Bab Neyrab semtinde taziye çadırına düzenlediği varil bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre...

Kapat