SON DAKİKA:

Güneydoğu’da 35 bin konutun yapımına başladık

Başbakan Yıldırım, “Alçak bölücü terör örgütünün çukur siyasetiyle yakıp yıktığı Güneydoğu’daki yerleşim yerlerimizde 35 bin konutun yapımına başladık, hızla yapımı devam ediyor.” dedi.

Güneydoğu’da 35 bin konutun yapımına başladık
  • 27.01.2017
  • 342 kez okundu

ANKARA

Başbakan Binali Yıldırım, “Ülkemiz üzerinde çeşitli hesap yapanların hesapları kursaklarında kalacak, bunu herkes bilmelidir. Türkiye’nin yarını, bugününden daha güzel olacaktır.” dedi.

Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Şehircilik Şurası”nın açılışındaki konuşmasına, Fatih Sultan Mehmet’in, “Hüner bir şehr bünyad etmektir, reaya kalbin abad etmektir.” sözünü hatırlatıp, “Yani asıl marifet, halkın kalbini, ruhunu, benliğini inşa edecek insana huzur verecek şehirler inşa etmektir.” diyerek başladı.

“Çanakkale 1915 Köprüsü mega bir proje”
Başbakan Yıldırım, Türkiye’ye çağ atlatan dev yatırımları hayata geçirdiklerinin altını çizerek, devletle milletin kenetlendiğini Türkiye’yi büyütmek için çalıştıklarını anlattı.

Büyük projelerinin biri bitmeden diğerine başladıklarını söyleyen Yıldırım, dünya çapındaki projeleri kısa zamanda tamamlayarak vatandaşın hizmetine sunduklarını aktardı.

Çanakkale 1915 Köprüsü’nün otoyollarıyla birlikte ihalesini dün gerçekleştirdiklerini anımsatan Yıldırım, söz konusu yatırımın 10,5 milyar dolar değerinde olduğunu bildirdi.

Başbakan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

“Dünyada kriz, günden güne derinleşirken Türkiye ardı ardına büyük projelere ya başlıyor ya da hizmete alıyor. İşte Çanakkale 1915 Köprüsü de dünyada herkesin gıptayla izleyeceği mega bir projedir.”

“Türkiye’nin yarını, bugünden daha güzel olacak”
Büyük projelerin, dev yatırımların geleceğin büyük ve kalkınmış Türkiyesi’nin ayak sesleri olduğunu vurgulayan Yıldırım, 15 yıldır büyümeye devam eden Türkiye’nin, bundan sonra da büyümeye devam edeceğini aktardı.

Başbakan Binali Yıldırım, şunları kaydetti:

“Ülkemiz üzerinde çeşitli hesap yapanların hesapları kursaklarında kalacak, bunu herkes bilmelidir. Türkiye’nin yarını, bugününden daha güzel olacaktır.”

“Güneydoğu’da 35 bin konutun yapımına başladık”
39 ilde 200 bölgeyi yeniden inşa etmek için faaliyetlere başladıklarını belirten Yıldırım, şöyle devam etti:

“Alçak bölücü terör örgütünün çukur siyasetiyle yakıp yıktığı Güneydoğu’daki yerleşim yerlerimizde 35 bin konutun yapımına başladık, hızla yapımı devam ediyor. Bir yıl içerisinde, eskisinden kat kat daha güzel, bütün ihtiyaçları düşünülmüş bu konutları yapıp Güneydoğu’da vatandaşlarımızın hizmetine vereceğiz. Sur’u eskisinden çok daha güzel bir şekilde, aslına uygun olarak bir cazibe merkezi haline getiriyoruz.”

‘Tarihi dokuyu koruyan şehirleşme anlayışına önem vereceğiz’
Yıldırım, ” Tarihi dokuyu koruyan, doğal kaynakları kirletmeyen, tarım alanlarını yok etmeyen şehirleşme anlayışına çok daha fazla önem vereceğiz. Şehir, insan içindir. Gençler, büyükler, yaşlılar, engelliler, kadınlar için de şehrin yapısı, dokusu çok ama çok önemlidir.” dedi.

Etiketler:Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu ölü bulundu
Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz, Beykoz'daki evinde ölü bulundu.
Başbakan Yıldırım Bangladeş’e gidecek
Başbakan Binali Yıldırım, Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina'nın davetlisi olarak bu ülkeye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.
Türkiye’den 170 ülkeye 21 milyar dolarlık kalkınma yardımı
Türkiye, 2010-2016 döneminde 170 ülkeye 21 milyar dolarlık mali yardımda bulundu. Bu dönemde en büyük resmi kalkınma yardımı 13 milyar...
70 milyar liralık yatırım teşvikinde sona gelindi
Ekonomi Bakanı Zeybekci, proje bazlı teşvik sisteminde 70 milyar liralık yatırımı açıklamaya hazırlandıklarını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın şahitliğinde tüm yatırımcılara 70...
Kudüs’te çarşı ve turistik işletmeler karardan olumsuz etkilendi
Kudüs Ticaret Odası Başkanı Hidmi, "Trump'ın Kudüs kararının kentteki çarşı ve turistik işletmeleri olumsuz etkilediği çok açık." dedi.
Doğu Karadeniz’de 4 milyon 900 bin kişi hava yolu ulaşımını seçti
Bölgede bulunan Trabzon ve Ordu-Giresun havalimanlarını, 2017 yılının 11 aylık döneminde 4 milyon 934 bin 167 kişi kullandı.
Türkiye’den 170 ülkeye 21 milyar dolarlık kalkınma yardımı
Türkiye, 2010-2016 döneminde 170 ülkeye 21 milyar dolarlık mali yardımda bulundu. Bu dönemde en büyük resmi kalkınma yardımı 13 milyar...
Artı 2 istihdam seferberliğine en büyük katkıyı hizmet sektörü verecek
TİM Başkanı Büyükekşi, "Toplam istihdamın yüzde 50’sinden fazlası hizmet sektöründe. Dolayısıyla artı 2 istihdam seferberliğine en büyük katkıyı yine sektörümüz...
İnternette en çok ‘eve kadar fiber’ tercih ediliyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, genişbant internet abone sayısının 67,9 milyona ulaştığını belirterek, söz konusu abonelikte en yüksek...
70 milyar liralık yatırım teşvikinde sona gelindi
Ekonomi Bakanı Zeybekci, proje bazlı teşvik sisteminde 70 milyar liralık yatırımı açıklamaya hazırlandıklarını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın şahitliğinde tüm yatırımcılara 70...
Sürücüsüz Metro açıldı
Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı açılış töreni, Üsküdar Meydanı'nda düzenlendi.
Filistinli çocuklar ‘gözaltı ve suistimallere’ maruz kalıyor
Filistinli Mahkumlar Derneği, ABD yönetiminin Kudüs kararını açıkladığı tarihten bu yana yaklaşık 100 Filistinli çocuğun İsrail güçlerince gözaltına alındığını açıkladı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
‘Malul sayılmayan terörle mücadele gazileri için düzenleme yaptık’

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, "Malul sayılmayan terörle mücadeledeki gazilerimizden kalıcı hasarı olan, organ kaybı olanlar için yeniden bir...

Kapat