“İstanbul Valiliği İlçe Buluşmaları”

Vali Şahin: “Kentin her alanına azami derecede önem vermek durumundayız”

“İstanbul Valiliği İlçe Buluşmaları”
  • 25.02.2016
  • 551 kez okundu

İSTANBUL

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul’un dünyanın sayılı kentlerinden olduğunu belirterek, “Kentin her alanına azami derecede önem vermek durumundayız” dedi.

Eyüp Belediyesi Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda, ilçedeki il yöneticileri, STK’lar, meslek kuruluşları, üniversite yöneticileri ve muhtarlarla “İstanbul Valiliği İlçe Buluşmaları”nda bir araya gelen Vali Şahin, Eyüp’ün, İstanbul’un önemli ilçelerinden biri olduğunu söyledi.

İstanbul’un, bir medeniyetin, kültürün özeti olduğunu dile getiren Şahin, “İstanbul, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en önde gelen kadim şehirlerinden birisidir. Buraya hizmet etmek hepimiz için bir şanstır” dedi.

Şahin, İstanbul’da her işin değerli olduğunu anlatarak, “Bu kente hizmet edenler olarak, buraya dair kafamızda, kenti daha iyiye götürme noktasında yapacak işler var. Bu tür istişareler bunların yapılmasını kolaylaştırıyor” diye konuştu.

İstanbul’un her alanıyla önemli bir metropol olduğunu ifade eden Şahin, şunları kaydetti:

“İstanbul’da birçok alanda aynı anda çalışmak zorundayız. Birini ihmal edip, diğerini ön plana çıkarma durumumuz var. Kentin her alanına azami derecede önem vermek durumundayız. Herkes bulunduğu konumda önemli hizmetler, hayati işler yapıyor. Kimsenin kimseye üstünlük taslamaya, bir alanı küçük görmeye, önemsizmiş gibi karşılaştırma yapmaya hakkı yok. İstanbul’da güvenlik, eğitim, sağlık, kültür, spor, ormancılık, çevre hatta tarım bile önemli. Önemsiz olan hiçbir alan yok. Bu tür toplantılar hizmetlerimiz için önemli katkılar sunuyor.”

Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek de ilçe hakkında bilgiler verdi.

Ayrıca ilçeyi tanıtan görüntü izlettirildi.

Etiketler: / / / / /Oyunu bozacak adımları birer birer atıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türkiye'nin de içinde bulunduğu bu kadim coğrafya, belli birtakım güçlerin yeniden tanzim etmeye çalıştığı senaryodur. Biz, bu oyunu...
BMGK Türkiye’nin Kudüs tasarısını görüşecek
BM Güvenlik Konseyi, Türkiye'nin girişimleriyle Kudüs'le ilgili mevcut durumun tek taraflı değiştirilmesine karşı çıkan karar tasarısını görüşecek.
Yanlış hesap yapanlar pişman olacak
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, "Bu bölgede, Kudüs'te yanlış hesap yapanlar sonunda pişman olacaktır." dedi.
AKOM uyardı
Fırtına ve sağanak geliyor
Çember daralıyor
FETÖ'nün darbe girişimini cuntacı askerlerle Akıncı Üssü'nde yöneten ancak kimlikleri belirlenemeyen "sivil imamlar" ile ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldı.
Başbakan Yıldırım’dan taziye ziyareti
Başbakan Yıldırım, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'a taziye ziyaretinde bulundu.
Türkiye’den Avusturya’ya tepki
Dışişleri Bakanlığı, Avusturya'nın yeni kurulan hükümetin programındaki "AB'nin Türkiye ile müzakereleri kesmesi ve bunun için müttefikler aranacağı" ifadesine tepki gösterdi.
1 milyon lira ödül vardı
Aranan terörist etkisiz hale getirildi
AVM’lerden 110 milyar TL ciro
AYD Başkanı Belgü, "Alışveriş merkezlerinin 2017 yılı sonu itibarıyla yaklaşık 110 milyar TL'lik bir ciroya ulaşacağını tahmin ediyoruz. 2018 yılı...
Darbecilere 7 milyon liralık tazminat davası
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında uçaklarla bombalanması sonucu oluşan zararın karşılanması için TÜRKSAT tarafından 162 sanık hakkında 7 milyon 27 bin...
Bes’e Yeni Katılımlar 1 Ocak’ta
Türkiye genelinde mahalli idareler, KİT'ler ve 50-100 çalışanı olan özel sektör, 1 Ocak 2018'den itibaren otomatik olarak Bireysel Emeklilik Sistemi'ne...
Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu ölü bulundu
Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz, Beykoz'daki evinde ölü bulundu.
Başbakan Yıldırım Bangladeş’e gidecek
Başbakan Binali Yıldırım, Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina'nın davetlisi olarak bu ülkeye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.
Türkiye’den 170 ülkeye 21 milyar dolarlık kalkınma yardımı
Türkiye, 2010-2016 döneminde 170 ülkeye 21 milyar dolarlık mali yardımda bulundu. Bu dönemde en büyük resmi kalkınma yardımı 13 milyar...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
ABD’deki kasırgalarda ölü sayısı 6’ya çıktı

ABD'de etkili olan kasırgalarda ölü sayısı 6'ya yükseldi.

Kapat