Kimse siyasi süreçte ışık gördüğünü söyleyemez

Filistin İslami Cihad Hareketi Siyasi Birim Üyesi Hindi, İsrail ve Filistin arasındaki siyasi süreçten ümitli olmadığını belirterek,”Filistin yönetiminden hiç kimse siyasi süreçte bir ışık gördüğünü söyleyemez” dedi.

Kimse siyasi süreçte ışık gördüğünü söyleyemez
  • 02.02.2016
  • 469 kez okundu

Filistin İslami Cihad Hareketi Siyasi Birim Üyesi Hindi, İsrail ve Filistin arasındaki siyasi süreçten ümitli olmadığını belirterek,”Filistin yönetiminden hiç kimse siyasi süreçte bir ışık gördüğünü söyleyemez” dedi.

Filistin İslami Cihad Hareketi Siyasi Birim Üyesi ve Gazze Sorumlusu Muhammed el-Hindi, İntifada’nın Fetih Hareketi’ne, Batı Şeria’da İsrail’e karşı cephe açma fırsatı sunduğunu belirtti.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Hindi, İsrail ve Filistin arasındaki siyasi süreçten ümitli olmadığını belirterek,”Filistin yönetiminden hiç kimse siyasi süreçte bir ışık gördüğünü söyleyemez” dedi.

Batı Şeria’da yaşayan Filistinlilerin son günlerde düzenledikleri kitlesel ve bireysel eylemlerin Filistin yönetimi için fırsat olduğunu savunan Hindi, “İntifada, Ramallah yönetimine gerçek anlamda bir fırsattır” ifadelerini kullandı. Hindi, Filistin ile İsrail arasında gerçekleştirilen Oslo Anlaşması’nın ABD ve İsrailliler tarafından oluşturulduğunu dile getirerek, “İsrail, bunların hiçbirine uymadığı gibi siyasi çalışmalara ve Filistin yönetiminin varlığına da karşı çıkıyor” diye konuştu.

“Gazzeli direniş grupları savaşmaktan yana değil”

Gazze’deki direniş gruplarının, İsrail’le savaşa girmekten yana olmadığını ancak böyle bir duruma da hazırlıklı olduğunu söyleyen Hindi şunları kaydetti:

“Gazzeli direnişçiler, şu anda İsraille savaşa girmeyi düşünmüyor. Çünkü bu, Batı Şeria’daki İntifada’nın sona ermesine neden olur. Ancak direniş grupları, her zaman bu duruma karşı hazırlıklıdır. Bizler, İsrail’in yeni bölgesel denklemler oluşturmasına fırsat vermeyeceğiz.”

Etiketler: /Oyunu bozacak adımları birer birer atıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türkiye'nin de içinde bulunduğu bu kadim coğrafya, belli birtakım güçlerin yeniden tanzim etmeye çalıştığı senaryodur. Biz, bu oyunu...
BMGK Türkiye’nin Kudüs tasarısını görüşecek
BM Güvenlik Konseyi, Türkiye'nin girişimleriyle Kudüs'le ilgili mevcut durumun tek taraflı değiştirilmesine karşı çıkan karar tasarısını görüşecek.
Yanlış hesap yapanlar pişman olacak
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, "Bu bölgede, Kudüs'te yanlış hesap yapanlar sonunda pişman olacaktır." dedi.
AKOM uyardı
Fırtına ve sağanak geliyor
Çember daralıyor
FETÖ'nün darbe girişimini cuntacı askerlerle Akıncı Üssü'nde yöneten ancak kimlikleri belirlenemeyen "sivil imamlar" ile ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldı.
Başbakan Yıldırım’dan taziye ziyareti
Başbakan Yıldırım, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'a taziye ziyaretinde bulundu.
Türkiye’den Avusturya’ya tepki
Dışişleri Bakanlığı, Avusturya'nın yeni kurulan hükümetin programındaki "AB'nin Türkiye ile müzakereleri kesmesi ve bunun için müttefikler aranacağı" ifadesine tepki gösterdi.
1 milyon lira ödül vardı
Aranan terörist etkisiz hale getirildi
AVM’lerden 110 milyar TL ciro
AYD Başkanı Belgü, "Alışveriş merkezlerinin 2017 yılı sonu itibarıyla yaklaşık 110 milyar TL'lik bir ciroya ulaşacağını tahmin ediyoruz. 2018 yılı...
Darbecilere 7 milyon liralık tazminat davası
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında uçaklarla bombalanması sonucu oluşan zararın karşılanması için TÜRKSAT tarafından 162 sanık hakkında 7 milyon 27 bin...
Bes’e Yeni Katılımlar 1 Ocak’ta
Türkiye genelinde mahalli idareler, KİT'ler ve 50-100 çalışanı olan özel sektör, 1 Ocak 2018'den itibaren otomatik olarak Bireysel Emeklilik Sistemi'ne...
Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu ölü bulundu
Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz, Beykoz'daki evinde ölü bulundu.
Başbakan Yıldırım Bangladeş’e gidecek
Başbakan Binali Yıldırım, Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina'nın davetlisi olarak bu ülkeye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.
Türkiye’den 170 ülkeye 21 milyar dolarlık kalkınma yardımı
Türkiye, 2010-2016 döneminde 170 ülkeye 21 milyar dolarlık mali yardımda bulundu. Bu dönemde en büyük resmi kalkınma yardımı 13 milyar...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
İndirimi en kısa sürede yansıtmayı düşünüyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, “İndirimi en kısa sürede halkımıza yansıtmayı düşünüyoruz” dedi.

Kapat