MHP Genel Başkanı Bahçeli: Altını kalın olarak çiziyorum ki PKK eşittir PYD’dir

MHP Genel Başkan Bahçeli, “Altını kalın olarak çiziyor ve söylüyorum ki PKK eşittir PYD’dir. Katil her yerde katil, terörist her yerde teröristtir”

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Altını kalın olarak çiziyorum ki PKK eşittir PYD’dir
  • 16.02.2016
  • 439 kez okundu

TBMM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, insanlık tarihinde, bir adım sonrasını göremeyen, tehlikeleri fark edemeyen yönetimlerin hüsran ve felaketle biten acı sonlarına çok sık rastlandığını söyledi.

Münih’te düzenlenen Suriye toplantısında çatışmaların durdurulması kararlaştırılmışken, Rusya’nın hala ve inatla Halep’i bombalamasını ve sivil insanların hayatlarına kast etmesini “barbarlık” olarak niteleyen Bahçeli, en olumsuz senaryoya göre Türkiye’nin 600 bine yakın yeni mülteciyle karşı karşıya kalacağını belirtti.

Bahçeli, sorun kaynağında kurutulmadan, Suriye düzen ve istikrara kavuşmadan Türkiye’nin ve tüm insanlığın mülteci probleminden kaçamayacağını belirtti. Bahçeli, muhatap olunan külfetin tüm bölge ülkeleri ve uluslararası toplum arasında eşit şekilde bölüşülmesini istedi.

“ABD gayri ahlaki ortaklıklarını devam ettirmektedir”

Rusya’nın, Suriye’de terörle mücadele edildiği söylemiyle Türkmenleri katlettiğine dikkati çeken Bahçeli, “ABD de terörle mücadele ettiğini ifade etmekte, ama ön planda PYD’yle, arka planda ise PKK’yla sarmaş dolaş ve gayri ahlaki ortaklıklarını devam ettirmektedir” diye konuştu.

“PKK eşittir PYD’dir”

Bahçeli, “CHP’li bazı çürümüş milletvekilleri de son günlerde PYD’nin militanı gibi konuşmuşlardır. Kimdir bu PYD? KCK’nın Suriye kolu. Ne zaman kurulmuştur? 2003. Altını kalın olarak çiziyor ve söylüyorum ki PKK eşittir PYD’dir. Katil her yerde katil, terörist her yerde teröristtir” dedi.

ABD’nin, PYD’ye cici çocuk muamelesi yapıp silah ve mühimmat verdikçe, bu silahlar PKK’lıların eliyle Türkiye’de şehadetlere yol açtığına işaret eden Bahçeli, şunları kaydetti:

“ABD karar vermelidir: Dost mudur, düşman mı? Müttefik midir, müstevli mi? Stratejik ortak mıdır, taktik hasım mı? Biz ister istemez sorgulamaktayız ki, ABD Rusya’yla aynı kümede hareket edip Kürdistan’ın kuruluşunda şantiye şefliği yapmaya mı özenmektedir? Birleşik Krallığın yarım bıraktığı tarihi vampirliği ABD mi tamamlamak istemektedir? Görünen gerçek şudur: ABD’nin Ortadoğu’daki kara gücü PYD, Türkiye’deki kolu da PKK’dır. Bu durum hiçbir kitaba, hiçbir insani ve uluslararası ilişkiye sığmayan çirkinlik ve işbirlikçiliktir. Türkiye güvenliğini sağlamak, milli varlığını korumak için ne gerekiyorsa, neyi hedefliyorsa yapmalıdır. AKP hükümeti korkmasın, pısmasın, alttan almasın. Türk milleti her neviden düşmanlıklara karşı birdir, beraberdir. Hepsini karşılamaya da Allah’ın izniyle gücü yetecektir.”Oyunu bozacak adımları birer birer atıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türkiye'nin de içinde bulunduğu bu kadim coğrafya, belli birtakım güçlerin yeniden tanzim etmeye çalıştığı senaryodur. Biz, bu oyunu...
BMGK Türkiye’nin Kudüs tasarısını görüşecek
BM Güvenlik Konseyi, Türkiye'nin girişimleriyle Kudüs'le ilgili mevcut durumun tek taraflı değiştirilmesine karşı çıkan karar tasarısını görüşecek.
Yanlış hesap yapanlar pişman olacak
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, "Bu bölgede, Kudüs'te yanlış hesap yapanlar sonunda pişman olacaktır." dedi.
AKOM uyardı
Fırtına ve sağanak geliyor
Çember daralıyor
FETÖ'nün darbe girişimini cuntacı askerlerle Akıncı Üssü'nde yöneten ancak kimlikleri belirlenemeyen "sivil imamlar" ile ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldı.
Başbakan Yıldırım’dan taziye ziyareti
Başbakan Yıldırım, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'a taziye ziyaretinde bulundu.
Türkiye’den Avusturya’ya tepki
Dışişleri Bakanlığı, Avusturya'nın yeni kurulan hükümetin programındaki "AB'nin Türkiye ile müzakereleri kesmesi ve bunun için müttefikler aranacağı" ifadesine tepki gösterdi.
1 milyon lira ödül vardı
Aranan terörist etkisiz hale getirildi
AVM’lerden 110 milyar TL ciro
AYD Başkanı Belgü, "Alışveriş merkezlerinin 2017 yılı sonu itibarıyla yaklaşık 110 milyar TL'lik bir ciroya ulaşacağını tahmin ediyoruz. 2018 yılı...
Darbecilere 7 milyon liralık tazminat davası
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında uçaklarla bombalanması sonucu oluşan zararın karşılanması için TÜRKSAT tarafından 162 sanık hakkında 7 milyon 27 bin...
Bes’e Yeni Katılımlar 1 Ocak’ta
Türkiye genelinde mahalli idareler, KİT'ler ve 50-100 çalışanı olan özel sektör, 1 Ocak 2018'den itibaren otomatik olarak Bireysel Emeklilik Sistemi'ne...
Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu ölü bulundu
Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz, Beykoz'daki evinde ölü bulundu.
Başbakan Yıldırım Bangladeş’e gidecek
Başbakan Binali Yıldırım, Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina'nın davetlisi olarak bu ülkeye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.
Türkiye’den 170 ülkeye 21 milyar dolarlık kalkınma yardımı
Türkiye, 2010-2016 döneminde 170 ülkeye 21 milyar dolarlık mali yardımda bulundu. Bu dönemde en büyük resmi kalkınma yardımı 13 milyar...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
MHP yönetimi yanıtını 26 Şubat’ta verecek

MHP yönetimi, muhaliflerin başvurusu üzerine mahkeme tarafından gönderilen yazıya yanıtını, 26 Şubat'ta verecek.

Kapat