SON DAKİKA:

Öğrencilerin harçlık ve yardımları Halep’e

Yurdun bir çok yerinde öğrenciler Halep’deki dram karşısında sessiz kalmadı. Öğrenciler harçlıklarının yanı sıra topladıkaları gıda ve ihtiyaç malzemelerini Suriye’nin Halep şehrine gönderdi.

Öğrencilerin harçlık ve yardımları Halep’e
  • 16.12.2016
  • 384 kez okundu

Van Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, harçlıklarını Suriye’nin Halep şehrindeki ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere okul idaresine verdi.

Okulun pansiyonunda kalan 275 öğrenci, Halep’te yokluk içinde yaşayanlara duyarsız kalmayarak, örnek bir davranışta bulundu.

Öğrenciler, devlet tarafından kendilerine verilen harçlığı bu ay Suriye’nin Halep şehrindeki ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere okul idaresine teslim etti.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında okulda kermes düzenleyen öğrenciler yiyecek, içecek ve hediyelik eşyalar da satarak kampanyalarını sürdürdü.

Okul Müdürü Süleyman Yavuzer, “Kardeşlerimize evimizi, gönlümüzü açtık. Onlarla emeğimizi paylaştık. Umarım bu davranışımız insanlığa örnek olur ve insanlık dramına sessiz kalanlara bir çığlık olarak yetişir. Öğrencilerimiz ailelerinden ve çevrelerinden topladıkları paraları getirip, sessiz sedasız bir şekilde yardıma dahil ediyor. Öğrencilerimizin bu davranışı, bizleri hem gururlandırdı hem de duygulandırdı.” dedi.
Sivas’tan Halep’e 4 tır yardım gönderildi

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde, Verenel Derneği ile Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulunun ortaklaşa düzenlediği kampanya kapsamında toplanan gıda ve ihtiyaç malzemelerinin yüklendiği 4 tır, Halep’e gönderildi.

Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin harçlıklarıyla aldıkları mama, çocuk bezi ve kıyafetler ile Verenel Derneği’nin katkılarıyla vatandaşlardan toplanan un, battaniye, giyecek ve çocuk bezi el birliğiyle tırlara yüklendi.

Suriye’den yaklaşık 3 yıl önce Şarkışla’ya gelen 64 yaşındaki Muhammed Acum da malzemelerin yüklenmesine yardım etti.

Acum, Şarkışla ve tüm Türkiye’ye insani davranışlarından dolayı çok müteşekkir olduğunu söyledi.

Minik öğrencilerden kermes

Konya’da özel bir okulun öğrencileri, Suriye’de rejim güçleri ve Şii milislerin kuşatması altında yaşam mücadelesi veren Halepli siviller için yardım topladı.

Kentteki özel bir okulun anasınıfı, ilk veortaokul öğrencileri, zor şartlarda hayatta kalmaya çalışan Halepli sivillere yardım için kermes düzenledi.

Kermeste ailelerinin desteğiyle yaptıkları el emeği ürünleri satan öğrenciler, bir günde elde ettikleri 5 bin lira geliri, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Halep’e gönderdi.

Edirne

Trakya Üniversitesinde (TÜ) çeşitli bölümlerde öğrenim gören öğrenciler, Halep’te rejim yanlısı yabancı terörist grupların saldırıları nedeniyle zor durumda kalanlar için yardım kampanyası başlattı.

Edirne İlim Yayma Cemiyeti Özel Kemal Unakıtan Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan üniversite öğrencileri, Halepliler için kıyafet ve para yardımında bulundu.

Kırklareli

Kırklareli’nde TOKİ Ahmet Cevdet Paşa Ortaokulu öğrencileri, Halep’teki saldırılarda zor durumda kalan çocuklar için yardım kampanyası başlattı. Kısa sürede, bir kamyonet gıda ve giyim malzemesi toplandı.

Öğrenciler topladıkları malzemeleri, büyük bir heyecan ve mutluluk içerisinde koli ve çuvallara doldurarak İHH İnsani Yardım Vakfı yetkililerine teslim etti.

Adana

Adana’da çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından hayırseverlerden temin edilen 14 tır yardım malzemesi, Suriye’ye gönderildi.
Öğrenciler harçlıklarıyla destek verdi

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde ise Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencileri, ilçede başlatılan “Halep’e Bir Torba Un” yardım kampanyasına harçlıklarıyla destek verdi.

Öğrencilerin harçlıklarından topladıkları 500 lira, okul bahçesinde düzenlenen törenle Eğitim Bir-Sen Kadirli Şubesi Temsilcisi Mustafa Demirci’ye teslim edildi.

İstanbul

Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı iş birliğinde öğretmen ve öğrencilerden toplanan paralarla alınan yardım malzemelerinin bulunduğu 10 tır, Suriye’nin Halep kentine doğru yola çıktı.

İHH ve Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü iş birliğinde Halep’e yardım kampanyasının başlatılmasının ardından, öğretmen ve öğrencilerin yardımlarıyla alınan 300 bin liralık yardım malzemesi tırlara yüklendi.

Etiketler: /Trafik cezaları ‘anlık bildirimle’ öğrenilecek
Emniyet Genel Müdürlüğünün e-devlet üzerinden başlattığı yeni uygulama ile vatandaşlar, araçlarının çekildiği otopark ve ceza bilgisini "anlık bildirim" ile öğrenme...
2018 teknolojide atılım yılı olacak
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü: 2018 teknolojide atılım yılı olacak
Arakanlı çocukların sağlığı ve güvenliği tehdit altında
UNICEF, yaklaşan siklon ve muson mevsimlerinin Myanmar’daki saldırılardan kaçarak Bangladeş'e sığınan 520 binden fazla Arakanlı çocuğun sağlık ve güvenlik koşullarını...
Irak’ta kayıp 62 Peşmerge’nin akıbeti bilinmiyor
IKBY Peşmerge Bakanlığı Sözcüsü Hikmet, DEAŞ ile girdikleri çatışmalarda alıkonulan 62 Peşmerge'nin akıbetine dair ellerinde hiçbir somut bilgi olmadığını söyledi.
THY seferlerinde diz mesafesi geniş koltuk satışı
Türk Hava Yolları, tüm yurt dışı seferlerde, acil çıkış sırası koltuklara ek olarak diz mesafesi geniş koltukların satışına başladı.
Menopoza erken giren kadına anne olma umudu doğdu
Erken menopoz sorunu yaşayan kadınlarda tüp bebek şansını artıran IVA tekniği, Çin, İspanya ve ABD'den sonra Türkiye'de ilk kez Sağlık...
‘İşletmelerin asgari ücrete yaklaşımı değişmeli’
Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Karahan, "İşletmelerimizdeki asgari ücrete yaklaşımımızı değiştirmemiz gerekiyor." dedi.
Eski tuğgeneral Beyribey’e beraat kararına itiraz
FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada tutuklu yargılanan eski Diyarbakır 16. Mekanize Tugay Komutanı tuğgeneral Beyribey'in beraat etmesine ilişkin karara savcı...
Uçağın kaldırılması için çalışmalar sürüyor
Trabzon'da pistten çıkan uçağın kaldırılması için uzman ekiplerce başlatılan çalışma sürüyor.
YPG’nin desteklenmesine müsaade etmeyeceğiz
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, "PKK’nın bir uzantısı olduğu açık delillerle ispatlanmış olan terör örgütü YPG'nin 'operasyonel ortak' adı altında desteklenmesi...
ABD’nin çete mantığından kurtulamaması ahlaksızlıktır
MHP Genel Başkanı Bahçeli, "ABD'nin vahşi batı saplantısından, beli silahlı kovboylardan müteşekkil çete mantığından kurtulamaması tek kelimeyle ayıptır, ahlaksızlıktır." dedi.
Türkiye’de grip salgını yok
Sağlık Bakanı Demircan, "Mevsimsel grip enfeksiyonunda artış olması normal ama şu anda Türkiye'de grip salgını yok." dedi.
Suriye’deki terör yuvalarını birer birer dağıtacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah yarın öbür gün, kısa bir süre içinde Afrin ve Münbiç'ten başlayarak Suriye'deki diğer terör yuvalarını da birer...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Trump dünyanın en zengin kabinesini kurdu

ABD’nin 45. başkanı seçilen Donald Trump, servetlerinin toplamı 15 milyar doları aşan iş adamlarıyla dünyanın en zengin kabinesini kurdu.

Kapat