Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü: İdlib’deki hastane saldırısı soruşturulmalı

Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü Uluslararası Başkanı Liu, Suriye’nin İdlib şehrindeki hastane düzenlenen saldırı hakkında bağımsız soruşturma açılması çağrısında bulundu.

Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü: İdlib’deki hastane saldırısı soruşturulmalı
  • 18.02.2016
  • 535 kez okundu

CENEVRE

Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü (MSF) Uluslararası Başkanı Joanne Liu, Suriye’nin İdlib şehrinde örgüt olarak destek verdikleri bir hastanenin hava saldırısı sonrasında yıkılmasına ilişkin BM Cenevre Ofisi’nde düzenlediği basın toplantısında “Hastaneye iki dakika içinde 4 saldırı düzenlendi. Bu saldırılar sadece ‘kasıtlı’ olarak tanımlanabilir ve bölgede Suriye rejimi öncülüğündeki koalisyon aktif” dedi.

Saldırılara rağmen ülkede faaliyet göstermeye devam edeceklerini söyleyen Lui, Suriye’de sağlık sisteminin çöktüğünü belirtti.

“Saldırıyı, muhtemelen Rus hava kuvvetleri düzenledi” diyen Lui, hastaneye saldırı hakkında bağımsız bir soruşturma açılması çağrısında bulundu.

Bölgede bir hastane olduğunun herkes tarafından bilindiğini anlatan Lui, Suriye’de geçen yıl 63 MSF destekli hastaneye saldırı düzenlendiğini söyledi.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed’in tıp eğitimi aldığının hatırlatılması üzerine Liu, Esed’e sivillerin hayatını korumak için elinden gelen çabayı gösterme çağrısında bulundu.Oyunu bozacak adımları birer birer atıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türkiye'nin de içinde bulunduğu bu kadim coğrafya, belli birtakım güçlerin yeniden tanzim etmeye çalıştığı senaryodur. Biz, bu oyunu...
BMGK Türkiye’nin Kudüs tasarısını görüşecek
BM Güvenlik Konseyi, Türkiye'nin girişimleriyle Kudüs'le ilgili mevcut durumun tek taraflı değiştirilmesine karşı çıkan karar tasarısını görüşecek.
Yanlış hesap yapanlar pişman olacak
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, "Bu bölgede, Kudüs'te yanlış hesap yapanlar sonunda pişman olacaktır." dedi.
AKOM uyardı
Fırtına ve sağanak geliyor
Çember daralıyor
FETÖ'nün darbe girişimini cuntacı askerlerle Akıncı Üssü'nde yöneten ancak kimlikleri belirlenemeyen "sivil imamlar" ile ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldı.
Başbakan Yıldırım’dan taziye ziyareti
Başbakan Yıldırım, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'a taziye ziyaretinde bulundu.
Türkiye’den Avusturya’ya tepki
Dışişleri Bakanlığı, Avusturya'nın yeni kurulan hükümetin programındaki "AB'nin Türkiye ile müzakereleri kesmesi ve bunun için müttefikler aranacağı" ifadesine tepki gösterdi.
1 milyon lira ödül vardı
Aranan terörist etkisiz hale getirildi
AVM’lerden 110 milyar TL ciro
AYD Başkanı Belgü, "Alışveriş merkezlerinin 2017 yılı sonu itibarıyla yaklaşık 110 milyar TL'lik bir ciroya ulaşacağını tahmin ediyoruz. 2018 yılı...
Darbecilere 7 milyon liralık tazminat davası
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında uçaklarla bombalanması sonucu oluşan zararın karşılanması için TÜRKSAT tarafından 162 sanık hakkında 7 milyon 27 bin...
Bes’e Yeni Katılımlar 1 Ocak’ta
Türkiye genelinde mahalli idareler, KİT'ler ve 50-100 çalışanı olan özel sektör, 1 Ocak 2018'den itibaren otomatik olarak Bireysel Emeklilik Sistemi'ne...
Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu ölü bulundu
Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz, Beykoz'daki evinde ölü bulundu.
Başbakan Yıldırım Bangladeş’e gidecek
Başbakan Binali Yıldırım, Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina'nın davetlisi olarak bu ülkeye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.
Türkiye’den 170 ülkeye 21 milyar dolarlık kalkınma yardımı
Türkiye, 2010-2016 döneminde 170 ülkeye 21 milyar dolarlık mali yardımda bulundu. Bu dönemde en büyük resmi kalkınma yardımı 13 milyar...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Ankara’daki saldırının gerçekleştirildiği araç çalıntı çıktı

Ankara'daki terör saldırısına ilişkin soruşturma kapsamında, olayda kullanılan otomobilin sahibi, kiralandığı şirketin yetkilisi ve 2 çalışanı İzmir'de gözaltına alındı.

Kapat