SON DAKİKA:

Türk Eczacıları Birliğinin 60. yılı

TEB’in, meslekte 60 yılı geçen eczacıları ödüllendirdiği 60. Yıl Ödül Töreni’nde konuşan Birlik başkanı Çolak, birliği “Genç, dinamik ve yaprakları her zaman yeşil olan 60 yıllık bir çınar” olarak tanımladı.

Türk Eczacıları Birliğinin 60. yılı
  • 02.02.2016
  • 587 kez okundu

ANKARA

Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, “60 yıllık tarihimiz, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde, ülkemizden, halkımızdan, mesleğimizden ve meslektaşlarımızdan yana emeğin ve mücadelenin tarihidir. Zorlukların üstesinden gelerek birçok başarıya imza atmış bir meslek örgütü olmanın onurunu göğsümüzde taşıyoruz” dedi.

TEB’in, meslekte 60 yılı geçen eczacıları ödüllendirdiği 60. Yıl Ödül Töreni’nde konuşan Çolak, birliği “Genç, dinamik ve yaprakları her zaman yeşil olan 60 yıllık bir çınar” olarak tanımladı.

Çolak, TEB’in, 1956’da kuruluşundan bu yana, sağlık ve toplum yararı temelinde ilke ve değerlerle yoğrulmuş, topluma güven veren yeniliklere açık, öncü ve saygın bir örgüt olageldiğini söyleyen Çolak, “Bugüne kadar hep daha iyiyi inşa etme arzusunu sürdürdük. 60 yıldır eczacıların sorunlarının, halkın sorunlarından ayrı tutulamayacağı, sağlık ve yaşam hakkının ancak toplumsal iyilik halinde hayata geçeceği gerçeğinden hareket eden TEB, eşit, özgür, demokratik, barış ve huzur içinde bir Türkiye’yi savunmuştur” ifadelerini kullandı.

Erdoğan Çolak, 60 yıllık kuruluş olmanın kendilerine aynı zamanda büyük bir tarihsel sorumluluk yüklediğini dile getiren Çolak, “Bilimin doğrularını savunmak, eleştirel bir bakış açısıyla iyiye, doğruya yönlendirmek, meslek etiğini gözetmek, değişen dünyayı okumak ve yeni ufuklar kazanarak büyük sıçramalar gerçekleştirmek bizim sorumluluğumuzdur” diye konuştu.

Birlik olarak 60 yıldır eczacının hakları ve toplumsal saygınlığına hizmet ettiklerini vurgulayan Çolak, şunları kaydetti:

“Eczacının sağlık sistemi içerisindeki vazgeçilmez yerini görünür kılmak, dün de bugün de yarın da temel hedefimizdir. Olumsuzluklara karşı gelmenin yolu birlik olmaktan geçiyor. Biz 60 yıldır birlikte güçlüyüz. TEB gücünü sadece eczacılardan ve eczacı odalarından almaktadır. Hasta ve toplum yararı için de ülkemizin TEB’e ve eczacı odalarına ihtiyacı olduğu kimsenin aklından çıkmamalıdır.”

Çolak’ın konuşmasının ardından TEB’in tarihsel gelişimini anlatan film gösterimi yapıldı. Dünden bugüne Türkiye’deki eczacıların çalışmalarının aktarıldığı filmin ardından meslekte 60 yılını tamamlamış 31 eczacıya ve 8 eczacı odasına plaket takdim edildi.

Etiketler: / /Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu ölü bulundu
Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz, Beykoz'daki evinde ölü bulundu.
Başbakan Yıldırım Bangladeş’e gidecek
Başbakan Binali Yıldırım, Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina'nın davetlisi olarak bu ülkeye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.
Türkiye’den 170 ülkeye 21 milyar dolarlık kalkınma yardımı
Türkiye, 2010-2016 döneminde 170 ülkeye 21 milyar dolarlık mali yardımda bulundu. Bu dönemde en büyük resmi kalkınma yardımı 13 milyar...
70 milyar liralık yatırım teşvikinde sona gelindi
Ekonomi Bakanı Zeybekci, proje bazlı teşvik sisteminde 70 milyar liralık yatırımı açıklamaya hazırlandıklarını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın şahitliğinde tüm yatırımcılara 70...
Kudüs’te çarşı ve turistik işletmeler karardan olumsuz etkilendi
Kudüs Ticaret Odası Başkanı Hidmi, "Trump'ın Kudüs kararının kentteki çarşı ve turistik işletmeleri olumsuz etkilediği çok açık." dedi.
Doğu Karadeniz’de 4 milyon 900 bin kişi hava yolu ulaşımını seçti
Bölgede bulunan Trabzon ve Ordu-Giresun havalimanlarını, 2017 yılının 11 aylık döneminde 4 milyon 934 bin 167 kişi kullandı.
Türkiye’den 170 ülkeye 21 milyar dolarlık kalkınma yardımı
Türkiye, 2010-2016 döneminde 170 ülkeye 21 milyar dolarlık mali yardımda bulundu. Bu dönemde en büyük resmi kalkınma yardımı 13 milyar...
Artı 2 istihdam seferberliğine en büyük katkıyı hizmet sektörü verecek
TİM Başkanı Büyükekşi, "Toplam istihdamın yüzde 50’sinden fazlası hizmet sektöründe. Dolayısıyla artı 2 istihdam seferberliğine en büyük katkıyı yine sektörümüz...
İnternette en çok ‘eve kadar fiber’ tercih ediliyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, genişbant internet abone sayısının 67,9 milyona ulaştığını belirterek, söz konusu abonelikte en yüksek...
70 milyar liralık yatırım teşvikinde sona gelindi
Ekonomi Bakanı Zeybekci, proje bazlı teşvik sisteminde 70 milyar liralık yatırımı açıklamaya hazırlandıklarını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın şahitliğinde tüm yatırımcılara 70...
Sürücüsüz Metro açıldı
Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı açılış töreni, Üsküdar Meydanı'nda düzenlendi.
Filistinli çocuklar ‘gözaltı ve suistimallere’ maruz kalıyor
Filistinli Mahkumlar Derneği, ABD yönetiminin Kudüs kararını açıkladığı tarihten bu yana yaklaşık 100 Filistinli çocuğun İsrail güçlerince gözaltına alındığını açıkladı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Selam Tevhid kumpas davasında ara karar açıklandı

Selam Tevhid'de kumpas davası kapsamında, tutuklu yargılanan 7'si polis, 3'ü asker 10 sanığın adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılması kararlaştırıldı.

Kapat