Yatırım ortamının iyileştirilmesi kritik önemde

Başbakan Yardımcısı Elvan, “Yatırım ortamının iyileştirilmesi kritik önemde” dedi.

Yatırım ortamının iyileştirilmesi kritik önemde
  • 13.02.2016
  • 402 kez okundu

Başbakan Yardımcısı Elvan, yatırım, üretim, ihracat ve istihdam alanlarını herhangi bir aksaklığa mahal vermeden işletmenin önemine işaret ederek, “Bu çerçevede yatırım ortamının yasal ve idari anlamda iyileştirilmesine yönelik çalışmalarımızın ekonomimiz açısından kritik bir öneme haiz olduğuna inanıyorum” dedi.

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, yatırım, üretim, ihracat ve istihdam alanlarını herhangi bir aksaklığa mahal vermeden işletmenin önemine işaret ederek, “Bu çerçevede yatırım ortamının yasal ve idari anlamda iyileştirilmesine yönelik çalışmalarımızın ekonomimiz açısından kritik bir öneme haiz olduğuna inanıyorum” dedi.

Yapısı değiştirilen Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK), Elvan başkanlığındaki ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Başbakanlık Merkez Bina’daki toplantının açılışında konuşan Elvan, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden iş adamı Mustafa Koç’a Allah’tan rahmet, Koç ailesi ve iş dünyasına başsağlığı diledi.

YOİKK’in 14 yıllık dönemde AK Parti hükümetlerinin yatırımcı dostu bir iş ortamı oluşturmaya yönelik hedefinin, tüm ülkede ve uluslararası düzeyde bilinen referans platformu haline geldiğini ifade eden Elvan, AK Parti hükümetlerinin yaklaşımının, yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik çalışmaların iş dünyasının sürekli değişen ihtiyaçlarına ve önceliklerine göre şekillendirilmesi gerektiği yönünde olduğunu dile getirdi.

Uygulayacakları politikaları yeni hükümet programında net olarak ortaya koyduklarını anlatan Elvan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 10 Aralık 2015’te eylem planını kamuoyuyla paylaştığını hatırlattı.

Ekonomi alanında, özellikle içinde bulundukları dönemde, hızla ihtiyaç duyulan konularda yatırımların artırılması gerektiğini ifade eden Elvan, “Yatırım, üretim, ihracat ve istihdam alanlarını herhangi bir aksaklığa mahal vermeden işletmemiz önem arz etmektedir. Bu çerçevede yatırım ortamının yasal ve idari anlamda iyileştirilmesine yönelik çalışmalarımızın ekonomimiz açısından kritik bir öneme haiz olduğuna inanıyorum. Nitekim eylem planımız içinde yer alan 6 aylık ve 1 yıllık reformlarımızla bunu sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Etiketler: /Oyunu bozacak adımları birer birer atıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türkiye'nin de içinde bulunduğu bu kadim coğrafya, belli birtakım güçlerin yeniden tanzim etmeye çalıştığı senaryodur. Biz, bu oyunu...
BMGK Türkiye’nin Kudüs tasarısını görüşecek
BM Güvenlik Konseyi, Türkiye'nin girişimleriyle Kudüs'le ilgili mevcut durumun tek taraflı değiştirilmesine karşı çıkan karar tasarısını görüşecek.
Yanlış hesap yapanlar pişman olacak
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, "Bu bölgede, Kudüs'te yanlış hesap yapanlar sonunda pişman olacaktır." dedi.
AKOM uyardı
Fırtına ve sağanak geliyor
Çember daralıyor
FETÖ'nün darbe girişimini cuntacı askerlerle Akıncı Üssü'nde yöneten ancak kimlikleri belirlenemeyen "sivil imamlar" ile ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldı.
Başbakan Yıldırım’dan taziye ziyareti
Başbakan Yıldırım, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'a taziye ziyaretinde bulundu.
Türkiye’den Avusturya’ya tepki
Dışişleri Bakanlığı, Avusturya'nın yeni kurulan hükümetin programındaki "AB'nin Türkiye ile müzakereleri kesmesi ve bunun için müttefikler aranacağı" ifadesine tepki gösterdi.
1 milyon lira ödül vardı
Aranan terörist etkisiz hale getirildi
AVM’lerden 110 milyar TL ciro
AYD Başkanı Belgü, "Alışveriş merkezlerinin 2017 yılı sonu itibarıyla yaklaşık 110 milyar TL'lik bir ciroya ulaşacağını tahmin ediyoruz. 2018 yılı...
Darbecilere 7 milyon liralık tazminat davası
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında uçaklarla bombalanması sonucu oluşan zararın karşılanması için TÜRKSAT tarafından 162 sanık hakkında 7 milyon 27 bin...
Bes’e Yeni Katılımlar 1 Ocak’ta
Türkiye genelinde mahalli idareler, KİT'ler ve 50-100 çalışanı olan özel sektör, 1 Ocak 2018'den itibaren otomatik olarak Bireysel Emeklilik Sistemi'ne...
Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu ölü bulundu
Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz, Beykoz'daki evinde ölü bulundu.
Başbakan Yıldırım Bangladeş’e gidecek
Başbakan Binali Yıldırım, Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina'nın davetlisi olarak bu ülkeye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.
Türkiye’den 170 ülkeye 21 milyar dolarlık kalkınma yardımı
Türkiye, 2010-2016 döneminde 170 ülkeye 21 milyar dolarlık mali yardımda bulundu. Bu dönemde en büyük resmi kalkınma yardımı 13 milyar...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Kılıçdaroğlu saldırıları kınadı

Kılıçdaroğlu Yeni Şafak ve Yeni Akit'e yönelik saldırıları kınadı

Kapat