$ DOLAR → Alış: 5,36 / Satış: 5,38
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

“243. Yıl İTÜ Günü Altın Arı Ödülleri”

Başbakan Yıldırım ve Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, “Altın Arı” ödülüne değer bulundu

“243. Yıl İTÜ Günü Altın Arı Ödülleri”
  • 28.05.2016
  • 2.637 kez okundu

İSTANBUL (AA) – İstanbul Teknik Üniversitesinin (İTÜ) kuruluşunun 243. yılı anısına düzenlenen “Altın Arı” ödülleri sahiplerine verildi.

Üniversitenin Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen, “243. Yıl İTÜ Günü Altın Arı Ödülleri” törenine eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve İTÜ İnşaat Bölümü 1952 yılı mezunu Recai Kutan’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, mezunlarının İTÜ’lü olmanın her zaman ayrıcalığını yaşadığını anlattı.

İTÜ’nün, sadece bir eğitim kurumu değil, Türkiye’nin gerek ekonomik gerek siyasi hayatına damgasını vuran bir üniversite olduğunu aktaran Prof. Dr. Karaca, “İTÜ’lü olmak kavramına katkıda bulunan tüm öğretim üyesi, görevlisi, öğrenci, çalışan, personel ve mezunlara teşekkür ediyorum.” dedi.

Karaca, İTÜ İnşaat Fakültesinden 1952 yılında mezun olan Recai Kutan’a “Altın Arı” ödülünü takdim etti.

Törende okulun Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesinden 1977 yılında mezun olan Başbakan Binali Yıldırım ile İnşaat Fakültesinden 1971 yılında mezun olan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun da bu yıl “Altın Arı” ödülüne değer bulundukları, ödüllerinin ayrıca verileceği bildirildi.

Başbakandan mesaj

Binali Yıldırım, törene gönderdiği mesajda mezunu olduğu okul tarafından kendisine ödül verilmesinden büyük memnuniyet ve onur duyduğunu belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“Osmanlı’dan günümüze ülkemizin imar ve inşasında öncü rolü olan İstanbul Teknik Üniversitesinin diğer üniversitelerimizle birlikte geleceğimizi de imar ve inşa etmesi en büyük dileğimdir. Ülkemizin sanayi-üniversite işbirliğine ihtiyacı olduğu bu atılım ve kalkınma döneminde daha fazla çalışmak ve refah düzeyimizi artırmak için iddialı bilim insanları yetiştirmek zorundayız. Üniversitenin evrensel bilgi ve değer ürettiğini, özgür düşüncenin mekanı olduğunu ispatlayan İstanbul Teknik Üniversitesine başarılarının devamını diliyorum. İTÜ Rektörü dostum Sayın Prof. Dr. Mehmet Karaca olmak üzere, İTÜ Senatosuna, öğretim üye ve görevlilerine, personel ve çalışanlarına muhabbetlerimi sunarım.”

Altın Arı alan kurumlar

Barsan Global Lojistik, Chevron International, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İTÜ Vakfı, MAKYOL İnşaat, Türk Eğitim Vakfı, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü, Yapı Merkezi Şirketler Grubu da “Altın Arı” ödülüne layık bulundu.

Gümüş Arı

Törende, Arı Teknokent, Aslı Börek, Barcelona Spor Okulu, Birkökler Vakfı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Cihangir İnşaat, DBH Global İnşaat, Deloitte Eğitim Vakfı, Demirkaya İnşaat, DMA, Emirgan SÜTİŞ, Evonik Ticaret, Fikri Kuchuk, Halil Durna, İTÜ Mezunları Derneği, İTÜ Vakfı Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi, Mehmet Zorlu Vakfı, Sabancı Vakfı, Sur Yapı, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu, Vehbi Koç Vakfı ve YANMAR Limited Şirketi ise “Gümüş Arı” ödülü aldı.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Nedir bu hedefsizlik?

Hedef deyince genelde soyut bir kavram akla gelir. Uzun vadede soyut gözükse de zamanla somut hale gelmektedir. Hedef vizyonu olan...

Kapat