$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

SON DAKİKA:

ALİŞAN’I ÖZLEMİŞİZ 

Hakan KANBUROĞLU
Hakan KANBUROĞLU
  • 31.05.2016
  • 2.585 kez okundu

ALİŞAN'I ÖZLEMİŞİZ 

Müzik hayatında tarzını,müzikal duruşunu hiç bozmayan Türkiye’nin gönlüne taht kuran fantezi müziğin prensi Alişan yeni şarkısını müzik piyasasının beğenisine sundu. Eski yapım şirketi Avrupa Müzik ile tekrardan yolları buluşan Alişan’ı gerçekten çok özlemişiz. Yazın özlem çekeceğimiz şarkı budur diyebilirim. Alişan’a bu kadar çok yakışan Ölümsüz Aşklar adlı şarkının sözleri Hakkı Yalçın,müziği Gökhan Tepe ve düzenlemesi Barış Özeşener imzası taşıyor. Şarkı ilk dinlemenizde bile kulağınıza,beyninize,kalbinize yer edebiliyor. Dinledikçe de şarkıyı hissederek,yaşamış gibi ezberliyorsunuz. Alişan, uzun zamandır sonra sessizliğini çok güzel bir şarkıyla bozdu. Özlemişiz seni Alişan.

 

 

 

 

 

 

SU SOLEY VE İSKENDER PAYDAŞ’TAN TAM 90’A

ALİŞAN'I ÖZLEMİŞİZ 

Geçtiğimiz günlerde Türk Telekom Müzik adlı dijital platformlarda yeni çıkan single çalışmalarını dinliyordum. Bir anda kulağıma Müebbet Hayalet adlı şarkıyı seslendiren nefis bir tını da kadın sesi geldi. Allah’ım dedim bu kadın kim? Dinledikçe dinledim.Hazmetmek istedim şarkıyı. Yaşamak istedim. Yaşadım da. Bu ay ailemde kayıplar oldu ve açıkçası aklım da pek yerinde değildi. Şarkı o kadar bana huzur yaşattı ki Su Soley’i ilk gördüğüm yerde öpeceğim. Tabi İskender Paydaş’ın muazzam yeteneğini unutmamak gerekir. O artık çok başka profesyonellikte. Zirvedeki aranjörlerden biri. Ne yapsa tutturuyor.Müebbet Hayalet adlı şarkının sözleri Su Soley’e,müziği Su Soley ve İskender Paydaş’a düzenlemesi ise İskender Paydaş’a ait.Yani Su aynı zamanda müzisyen kimliğiyle de ön plana çıkacak.Kim bilir sandığında ne şarkılar vardır.Kısa sürede seveceğimiz çalışmalardan biri olmuş.Su Soley’in yaptığı nağmeleri kulağınız çok sevecek.Su Soley’in Youtube adlı platformda yayınladığı Bu Yaz, Anladın mı, Şaşkın Sevgilim adlı üç  şarkısı daha var. Dinlemeye doyamayacağız ve sesi şimdiden söyleyebilirim ileri de ölümsüz olacaktır.

YUSUF GÜNEY KLİBİYLE ZİRVE’NİN KAPTANI

ALİŞAN'I ÖZLEMİŞİZ 

Yusuf Güney’de aslında özellikle yaz mevsimi geldiğinde aranan kanlardan birisidir. Farklı nağmesi ve ses tınısıyla özlenen bir ses olduğu gibi enerjisi bana oldukça pozitif geliyor. Bir gülüşüyle bin kez tebessümler ettirebiliyor karşı tarafına. Nitekim yeni şarkısı Hadi Aşkım’ın klibiyle de yine genç kızların yüreğini fethedecek.Sözü ve bestesi kendisine ait olan Hadi Aşkım’ın klip yönetmenliğini Erkan Nas üstlenmiş. Erkan Nas’ın en sevdiğim , en başarılı bulduğum kliplerinden biri olmuş diyebilirim. Şarkının sözlerindeki benzetmeler, betimlemeler, tamlamalar çok sıcak kanlı bir şarkı yaratmış. Ayrıca ben Kaptan albümündeki birçok şarkıyı sevdim,herkes kendinden bir şeyler bulacaktır bu albümde. Herkes illa ki bir şarkıda kendini bulup,albümü sevecektir. Ama Yusuf Güney albüm dönemlerinde canlanıp,sonra kendisini medyadan çekmezse daha güzel olacak. Özlüyoruz, arada albümlerini pr çalışmalarıyla desteklemesini unutmaması gerekir.Sosyal medyada da daha aktif bir kullanıcı olsa çok ama çok güzel olacak. Bakalım bu albümde nasıl bir yol izleyecek yakışıklı ve sevilen genç popçu.

MUSTAFA EMRAH BİNGÖL ÖZGÜRLÜĞÜ TEK YENECEK

ALİŞAN'I ÖZLEMİŞİZ 

Bu ara yeni çıkan şarkıları size önermek istedim. Kulağıma güzel gelen her şeyi biliyorsunuz desteklemeyi seviyorum. Özellikle yeni isimler bize çok lazım. Müzik piyasamızın canlılığı için bu isimleri desteklememiz gerekiyor. Yolları gerçekten büyük engellerle dolu. Gelelim Mustafa Emrah’a. Albümünü o kadar güzel anlatmış ki bize; İçimdeki ben’in içimdeki diğer ben ile olan sohbetidir diyerek ona verdiği değeri aslında çok güzel hissettiriyor bize. Albümü dinleyenlerle bir yerlerde buluşacağını dileyip ve buna inanan Mustafa Emrah’ın Yol albümündeki 12 şarkının söz ve müziği kendisine ait. Ne kadar profesyonelce bir şey bu kendi şarkılarıyla bu yola çıkmak. Nefis bir cesaret örneği,albümde birçok tarzı ve 70’ler 80’ler dönemine kadar bir çok dönemi yaşıyorsunuz.Alternatif bir rock albümü olmuş ve ben çıkış şarkısı Sorular ve Cevaplar’ı çok beğendim. Pop soundları da duyduğum rock albümlerini çok seviyorum,yolu açık olsun.

RAFET EL ROMAN’DAN YENİ ŞARKI

ALİŞAN'I ÖZLEMİŞİZ 

Rafet El Roman 12. Stüdyo albümü Mecnun’u hazırlıklarını tamamlamak üzereyken albümün çıkış şarkısı Suç Bende Mi‘yi de sevenleriyle buluşturdu. Suç Bende Mi şarkısında El Roman,özlemini anlatan bir adama bürünmüş.Rafet El Roman’ın sesini ben çok beğenirim, kendisini canlı belki de onlarca kez izlemişimdir. Suç Bende Mi şarkısında El Roman,aynı zamanda daha pürüzsüz bir aksan ile bizlerle buluşmuş. Sözleri dile kolay dolanan,müziği de akla çabucak kazanan türden bir şarkı olmuş. Klibini de Roma’da çekmiş. Yaza giriş için ideal bir şarkı olduğunu söyleyebilirim ama ben asıl Mecnun albümünü merak ediyorum.Aşk acılarından birçok duyguya geçiş yapacakmışız bu albümde. Dolu dolu bir Rafet El Roman albümü yoldaymış. Suç Bende Mi şarkısı başlangıçmış anlayacağınız. Ne acılardan şarkı yapmış. Meraklandık dimi? Hadi çıksın artık albüm.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
TÜRKLERİN ŞİFA BULMAZ HASTALIĞI!

Bilinen binlerce yıllık tarih içinde sayısız devlet kuran biz Türkler, acaba o kurduğumuz devletler içerisinde muktedir olabildik mi? Ya da...

Kapat