$ DOLAR → Alış: 6,06 / Satış: 6,09
€ EURO → Alış: 6,78 / Satış: 6,81

SON DAKİKA:

ATATÜRK GİZLİ İLİMLERE MERAKLI MIYDI?

Erkan MACİT
Erkan MACİT
  • 14.05.2016
  • 1.560 kez okundu

Bütün Dünyanın önde gelen Devlet adamlarının (Occult) Okült Gizli İlimlere merakı vardı. Kadim bilgileri inceler ve inanırlardı. Mustafa Kemal Atatürk’ünde kendine özgü bir ekibi vardı…
Atatürk’ün gizli ilimler konusunda derin araştırmaları vardı. Hatta ve hatta kendine özgü ekibi ile bu araştırmaların derinliğine dalmıştır.Bu özel ekip dünyanın dört bir yanına dağılır kadim bilgileri, söylenceleri yazılı eserleri arardı.
Yıllarca Hz. İsa’nın kutsal kadehini arattırdı, kayıp kıta Mu’yu araştırma çalışmalarına önem verdi Mu konusunda Amerikalı yazar Albay James Churuchward’ın yazmış olduğu eserini incelemiş, Albay’ı Türkiye’ye davet etmiş; Albay ilerleyen yaşından dolayı bu davete icabet edememiş; fakat Atatürk Albay’ın eserini Türkiye’ye getirtip Türkçeye çevirtmiş ve bastırmıştır.. Sadece bununlar yetinmeyip Atatürk bir çok eseri aynı şekilde bastırmıştır.
Hintliler gizli ilimlerde çok ileri derecedeydi ve ayrıca Türk milletini de çok sevmekteydiler. Atatürk’ün bu ilimle ilgilendiğini bilen Hintliler, Atatürk’e ilginç bir hediye verdiler. Verilen hediye ve Atatürk’le konuşulanlar sır gibi saklandı.
Verilen ilginç hediyenin öyküsü şöyledir. Hintliler Atatürk’e sadece dört halı verdi. Bu halılardan biri seccade niteliğindeydi. 1929 yılında “Hintli Mihrace” adında bir kişi Atatürk’ü Perapalas’daki (Beyoğlu) 101 nolu odasında ziyaret eder. Ne amaçla ziyaret ettiği Mihracenin kim olduğu ne konuşulduğu ayrıca Atatürk’e verilen hediyenin içindeki sır gizliydi. Zamanın alimleri dahi bu sırrı çözememişti.
Bu hediyelerden seccade olanı altın sırmalı hint işi bir ipek seccade idi. Seccadenin üzerindeki desende bir şamdanın asılı olduğu düz bir kemeri her iki yanında birer güvercini bulunan beş kubbeli bir diğer kemerin çevirdiği görülüyordu. Bordür motifi fillerden oluşuyordu. Desenin ilgi çekici elemanları ise her iki kemerin arasındaki, dal kıvrımı ve gül motifleriyle süslü boşlukta yer alan dairenin içindeki romen rakamlı bir saat işlemesiydi. Saat: 09;07’yi gösteriyordu..
Mihrace Atatürk’ün yanından çıkarken söylediği sözle herkesi şok etmişti. “Dikkatli olun Büyük Ata geçmişte Türk Atalarını yok edenler sizin çevrenizde toplanmış” ve Atatürk’ünde nereden kaynaklandığı bilinmeyen siroz hastalığı teşhisiyle sürekli tedaviler sonucu hastalığı hep ilerlemekteydi. Atatürk’ün çevresindeki doktorlar ve dönemin İttihat ve Terakki Fırkası’nda bulunanların geçmişleri incelenirse ne olduğu anlaşılır. Nitekim tarihte Türk Sultanları, Osmanlı Sultanları, büyük devlet adamları uğradıkları suikastler araştırıldığında hep karşımıza aynı cemiyet çıkmaktadır. Masonlar ve Patriklik..
Atatürk’ün Hayatı 19 Sayısının Üzerine Kuruldu mu?
19 sayısı hayatı boyunca Mustafa Kemal’i hiç bırakmadı.. Bu sayı tarihi öneme sahip olaylara da damgasını vurdu. Kur’an-ı Kerim’de 19 sayısının mucizelerini açık ve net görürsünüz. Araştırmacılar olarak bu ilahi tesadüfleri incelemek zorunluluğu hasıl olmuştur.
Bir çok araştırmacı Mustafa Kemal’in tüm yaşamının evrensel bir düzen içerisinde ve matematiksel bir yöntemle yönlendirildiğini savunuyorlar. Onlara göre bu normal üstü düzenlemenin anahtarı ise 19 sayısıdır.
Dikkat edersek; Milli mücadelede 19 Mayıs 1919’da başlamıştır. Bu aslında bir çok islam ülkesi için kurtuluş olmuştur. Çünkü Mustafa Kemal bu mücadelede büyük atılımların projelerini oluşturma temellerini atmıştır. Dönelim 19 Mayıs’a Osmanlı toprakları bu kurtuluş mücadelesinde işgal edilmiş olsaydı, Arap alemi büyük tehlike ile karşı karşıya kalacaktı. Bu tarihte yine iki adet 19 vardır 1881 Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum yılıdır. Bu tarih 19’un 99 katıdır ve 19 ‘a bölünebilir.
1900 yılında Atatürk 19 yaşındadır. 19.yüzyıl bitiyor ve bu tarihte 19’un 100 katıdır. 19 mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a çıktı. 19’un 10 katıdır ve 19’a bölünebilir…
1938 yılı Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yılıdır. 19’un 102 katıdır ve 19’a bölünebilir. Bu tarihlerde 19’un katları dikkat çekmektedir. Hep birbirlerini izler 99-100-101-102 kat Atatürk 1883 yılında Selanik Askeri Ortaokuluna girdi. Bu tarihin içinde de saklı olarak 19 ve 38 sayıları vardır.
Ortaokula girdiğinde yaşı 22 idi. Aradan 19 yıl geçti. Tarih 9 Ocak 1912. Mustafa Kemal ilk başarısını sağladı. Trablus’ta Tobruk Savaşı’nı kazandı ve binbaşı oldu.
Harp Okulu’ndan 1902 yılında mezun oldu. İlk rütbesi asteğmendi. Bu tarihten tam 19 yıl sonra 19.9.1921’de son rütbesi olan Mareşalliğe (Müşir) terfi etti. Çanakkale’de 57.nci Alay’a kumanda etti. Bu da 3×19=57 denklemini ortaya koyar. Bu görevini yaparken ünlü sözünü söyledi. “Size ben taarruza emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman içinde yerimizi, başka kuvvetler ve başka kumandalar alabilir” Bu sözde ki sözcük sayısı 19 idi. Ancak, Atatürk’ün hayatındaki 19 sayısının esrarı yıllardır çözülemiyor. Ünlü sözü “Ne Mutlu Türküm Diyene”deki harf sayısı da 19’dur.
1900 yani 19+00=19 Atatürk 1900 yılında 19 yaşında
1919 yani 19+19=38 Atatürk 1919 yılında 38 yaşında
1938 yani 19+38=57 Atatürk 1938 yılında 57 yaşında

Her yüzyıl başında toplumlara bir lider gelir. Bu lider çeşitli vasıflarda olabilir. Türk milletine ise bir asker olarak lider gelmiştir. Gelmiş geçmiş Türk toplumları ne zaman zora girmişse hayatı sırlar ile dolu esrarengiz kişiler hep yardıma gelmişlerdir; görevini tamamlayıp gittiğinde ardında asla çözülemeyen sırlar bırakmıştır. Atatürk gizli ilimler ile uğraşmakta idi. Bu konuda da bir çok simge ve işaret bırakan çalışmalar yapmıştır. Şifreli olan bu çalışmalar günü ve zamanı geldiğinde çözülecektir.
Bu liderlerin doğumundan ölümüne kadar gidişatı ve tuttuğu yol incelendiğinde, Allahın 99 ismi olan Esma-ül Hüsna’nın; Havass vasıfları birebir aynıdır. Bu özellikler her lider için geçerli değildir.
Kimbilir içimizde daha nice lider vasıfları olanlar geleceğe talipler.?
Yüzyılda bir geleni harcamazsak şayet…?
Kaynakça; Türk Tarih Kurumu yayınları, Atatürk araştırmaları enstitüsü yayınları, Atatürk’ün Liderlik Sırları Doç. Dr İrfan Bahar

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
“Miss 7 Continents” güzellik yarışması

Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde gerçekleştirilen yarışmayı, Güney Afrika'dan Andrea Abrahams kazandı

Kapat