$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,05 / Satış: 6,08

SON DAKİKA:

Başkentteki otoparkları ANFA işletecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, başkentteki otoparkların bundan böyle ANFA tarafından işletileceğini bildirdi.

Başkentteki otoparkları ANFA işletecek
  • 10.07.2015
  • 1.006 kez okundu

ANKARA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yaptığı yazılı açıklamada, son zamanlarda bazı otopark işletmecilerinin uygulamalarından dolayı yoğun şikayet almaya başladıklarını belirtti.

Yapılan ikazlar cevapsız kalınca, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, 13 Şubat’ta aldığı kararla belli mecburiyetler getirdiğini anımsatan Gökçek, fiyat tarifelerini yol kenarlarındaki otoparklara asma mecburiyetinin uygulamaya konulduğunu ifade etti.

Gökçek, bu uygulamalara rağmen levhaların yer yer söküldüğünü, fiyatların değiştirildiğini ve birçok yerde tarifelere uyulmadığını tespit ettiklerini belirterek, “Yeni meclis kararlarına göre mecburi hale getirilen el terminallerine, kıyafet uygulamalarına, 0-15 dakika ücretsiz park uygulamalarına uyulmadığını gördük. Bazı otoparklarda fazla ücret alınması maalesef devam etti. Bu konularda görevli arkadaşlarımız sayısız tutanak tuttu. Yer yer kapama kararı verildi ve yeni genel bir karar alınması konusunda çalışmalar başlatıldı” dedi.

Dün Ankara’daki otopark protestosunda meydana gelen silahlı saldırı üzerine de Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ile görüştüklerini bildiren Gökçek, şunları kaydetti:

“Kaidelere uymayan tüm otoparkçıların ruhsatlarının iptali ve bundan böyle otoparkların sadece ANFA tarafından işletilmesi gerektiği konularında mutabakata vardık. Vatandaşımızın mağduriyeti bizim için önceliktir ve vatandaşın şikayetlerini karşılamak zorundayız. Önümüzdeki birkaç gün içinde uygulamalarımıza vatandaşlarımız şahit olacak. Bu arada bir muhalefet partisinin mensuplarının, otoparkçılara hiç para ödemeyerek Ankara genelinde olaylar çıkartmaya karar verdikleri bize gelen bilgiler arasında. Bu tip, hepimizi yürekten yaralayan olaylar karşısında istismara girişmek ve insanları tahrik etmek, en hafif tabirle insanlık değildir.”

Esnaf Mehmet Karagöz’ün cenazesi memleketine götürüldü

Öte yandan Rüzgarlı Caddesi’nde esnafın otoparkçıları protestosu sırasında silahla vurularak öldürülen Mehmet Karagöz’ün cenazesi, defnedilmek üzere memleketi Çankırı’ya götürüldü.

Dünkü protestolar sırasında Sedat Karagöz’ün silahla öldürülmesinin ardından bugün esnaf, arabalarının arkasına ve iş yerlerinin kepenklerine “Başımız sağ olsun, acımız büyük, isyanımızı tüm Türkiye duysun istiyoruz. Rüzgarlı sokak esnafları” yazılı pankartlar ve Türk bayrağı astı.

Cenaze Çankırı’ya götürülüyor

Esnafın otoparkçıları protestosu sırasında çıkan olaylarda zanlı K.A. tarafından silahla vurularak öldürülen Mehmet Karagöz için esnaf, kepenklerini kapatarak arabalarıyla konvoy halinde Adli Tıp Kurumuna geldi. Adli Tıptan alınan cenaze, konvoy eşliğinde Karagöz’ün memleketi Çankırı’ya götürülmek üzere yola çıkarıldı. Bir grup esnaf da Esenboğa Havaalanı yolunda konvoyla buluştu.

Etiketler:

Özhaseki: AK Parti’de adaylar önümüzdeki hafta açıklanabilir
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, "Şu anda tespit ettiğimiz iller var. Netlik olmamakla birlikte peyderpey açıklayabiliriz. Önümüzdeki hafta ilk...
310 şehit ve gazi yakını ile 55 işçi yakınına atama
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk: "310 şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile maden kazasında hayatını kaybeden 55...
Elbistan ve Ünye Belediye Başkanları görevlerinden uzaklaştırıldı
İçişleri Bakanlığından, haklarında yürütülen soruşturma kapsamında Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük ile Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar'ın görevlerinden uzaklaştırıldığı bildirildi.
‘Ergenekon’un hakim ve savcıları hesap veriyor
'Ergenekon' davasına bakan 7 eski hakim ve savcının, "suç uydurma ve görevi kötüye kullanma" suçlarından yargılanmasına ilk derece mahkemesi sıfatıyla...
Esed rejimi mutabakata rağmen İdlib’i vurmaya devam ediyor
Esed rejimi ve destekçileri, Suriye'nin İdlib ilindeki ateşkesin korunması için varılan mutabakata rağmen bölgeye saldırılarını sürdürüyor.
Göçmen konvoyu sınıra ulaştı
Orta Amerikalı göçmenlerden oluşan grup, ABD'ye ulaşmak üzere Meksika'yı katettiği yolculuğun son durağında ülkenin kuzeybatısındaki sınır kenti Tijuana'ya ulaştı.
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Türkiye’nin sıçrama yapması için gayret gösteriyoruz
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Hep birlikte Türkiye'nin daha yukarılara doğru tırmanması daha büyük sıçramalar yapabilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz."...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Üç eğitim öğretim yılında süt dağıtılacak

Bağımsız anaokulu, uygulama sınıfı, ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerine süt içme alışkanlığı kazandırılması amacıyla bu yıldan başlamak üzere, 3 eğitim...

Kapat