Yeni Çağrı Gazetesi

İş fırsatları için hemen tıkla!

BİR BİLEBİLSENİZ ELİF KAYA’YI NE KADAR ÇOK SEVDİĞİMİZİ

BİR BİLEBİLSENİZ ELİF KAYA’YI NE KADAR ÇOK SEVDİĞİMİZİ
74 Kere Okundu
07 Mayıs 2019 - 17:17

18’li yaşlarımda ailemden gizlice habersiz katıldığım müzik yarışmasında tanıştığım müzisyen arkadaşlarımın vesilesi ile Selim Çaldıran tarafından tıpkı Türk filmlerindeki gibi keşfedildim İşte bu sempatik sanatçımız ile yaptığımız röportajımız sizlerle

 

Elif Kaya kimdir müzik sektörüne nasıl giriş yaptı biraz tanıyalım?

Müzikle çocuk yaşlarda babamın kasetlerine oyun amaçlı radyo programları hazırlayıp anons ettiğim şarkıları söyleyerek başladım. Kanatlarımı bulmuştum.

Yeni melodiler ve sözler keşfetmeye başlamıştım. Kim bilirdi ki 11-12 yaşımda yazdığım ‘’ Neredeydin dün gece ‘’ isimli şarkımın 2014 yılında çıkaracağım albümüm de olacağını.

18’li yaşlarımda, ailemden habersiz katıldığım müzik yarışmasında tanıştığım müzisyen arkadaşlarımın vesilesi ile Selim Çaldıran tarafından tıpkı Türk filmlerindeki gibi keşfedildim ve profesyonel kariyerime Mustafa Sandal ile seslendirdiğim ‘’Var mısın, yok musun?’’ isimli düet şarkı ile başladım.

Bu zamana kadar çıkarmış olduğunuz şarkılar içinde kendimi buldum dediğiniz bir parça var mı ve bu şarkının sizde anısı var mı? 

Çıkarmış olduğum şarkıların içinde muhakkak izlerim var. ‘’Bir bilebilsen’’ şarkısı ruhuma çok derin dokunur. Müslüm Gürses coverı olması benim için ayrı bir onurdur.

 

Yallah  adlı şarkınızdan bize bahseder misiniz? Aranjesini kim yaptı, söz-müziği kime ait? Şarkıya gelen tepkiler nasıl memnun musunuz? Klip nerede çekildi Yönetmeni Kim?

“Yallah” şarkımın söz ve müziği Mert Ekren’e ait. Aranjesi Mert Ekren ve Selim Çaldıran’In mutfağından çıktı. Klip yönetmenimiz Onur Sarsıcı. Klibimiz dört element fikri ile avatar kadın canlandırması ile çekildi. “Yallah” kıpır kıpır, güncel sonunda hizmet eden dinamik bir şarkı ayrıca yazın hit şarkısı olmaya aday. Özellikle klibi cok beğeniyorlar. Dinleyicilerim benden slow şarkılar duymayı daha cok seviyorlar. ‘’Bir bilebilsen’’ in etkisi yüzünden yeni single biraz şaşırtıcı buldular… Hiç merak etmesinler, çok özel şarkılar yolda zamanlarını bekliyorlar.

Son zamanlarda Bazı sanatçılar albüm çıkarmak mı aman aman diyor bunu neye bağlıyorsunuz? Müzik sektörümüzün içinde bulunduğu durum hakkında neler düşünüyorsunuz?

 

Tüketimine yetişemediğimiz şu anki hızlı cağda single yapmak zorunda kalıyoruz aslında. Özlenen o albüm dinleme keyfi benim için de çok kıymetli. Uzun zamandır benden beklenen arabesk ve türkü albümümü hazırlamaktayım. Dinleyiciyle buluşturmak için sabırsızlanıyorum. Sektör, tıpkı ruh halimiz gibi bir çok değişim ve aynılaşmayı yaşıyor. Fakat son zamanlarda daha özgün ve özgürleşebildiğini düşünüyorum.

Youtube kanalınız da canlı performanslarınızı yayınlıyor musunuz? Youtube’daki sahte tık olayları hakkında neler düşünüyorsunuz. Youtube Albüm/Single satışlarınızı etkiliyor mu?

 

Youtube kanalım için çok güzel çalışmalar, çok duygulu anlar yakaladık. Kısa bir süre içerisinde dinleyici ile buluşacağım. Selim Caldıran ile birlikte, beni ağlatan ve eğlendiren şarkılardan oluşan kıymetli bir repertuvar hazırladık.

Dünya maalesef adalet, sevgi, zaman yerine kimileri için sadece maddiyat ile dönüyor. Ben müziğimi yapar dinleyenimin kulaklarından öperim.

 

Son zamanlarda Sanat eğitimi almayanlar da single çıkarıyor bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz ?

Ben sanat eğitimi almadım. Sanat ;ruhun vücut bulmuş hali benim icin.  Resim, fotoğraf, sinema, heykel, müzik, tiyatro, felsefe, şiir bunları anlayabilmek için ruh, duygu, fikir  gerektiğine inanıyorum. Sonra o işi nasıl uygulamanız gerektiği ile ilgili eğitim ve bilgi önemli. Ben bu işi yolda öğreniyorum gelişiyorum. Alaylıyım. Kendi şarkılarımı yazıyorum tarifsiz bir duygu bu. Hissetmeden olmaz.

Fan Grubunuz var mı onlara neler söylemek istersiniz? 

Elifin delisi – Elifinsevvali- Elif kaya fan .. Aşklarım onlar benim. Mesajlaşıyoruz sık sık. Onlar olduğu sürece, ben varım. Biliyorum ki, bu tohumun suyu onların sevgisi. Her birine tekrar tekrar şükran ve sevgilerimi sunarım.

 

Konserlerinizi etkinliklerinizi öğrenmek isteyenler size nereden ulaşabilecek ?

Konser etkinliklerimi instagram hesabımdan paylaşıyorum.

 

Bu kadar güzel kalmayı neye borçlusunuz?

O sizin güzelliğiniz 🙂 içinizi, yüreğinizi güzel tutmak için çabanız varsa görünüşünüz çok önemli değil. Dışarıdan görülen, karşınızdakinin bakışı zaten. Sağlığım için nefes terapisi, oksijen, pilates, yoga, doğa- su.

Ateş toprak su hava .. .!!! 🙂

 

Müzik dışında başka aktiviteleriniz var mı ? Elif Kaya Müzik dışında neler yapar ?

 

Video ve fotoğraf çekiyorum. Aranje programında aranje denemeleri yapıyorum, seramik atölyesinde çamur ile yoğunlaşır, tuval üzerine yağlı boya denemelerim var, Yoga, meditasyon, pilates ve şifa bilgileri araştırıyorum.

 

Mutfakla aranız nasıl? Dışarda mı yemek yiyorsunuz yoksa evinizde kendiniz mi yaparsınız?

Mutfağa girecek havamdaysam eğer her yemeği yaparım. Sarma da sararım kısır da yaparım 🙂 Genelde günlük hayatım stüdyoda geçiyor ve stüdyo da her gün değişik değişik ev yemekleri yapan Sara’cığımız sayesinde Maestro ailesi olarak ev yemeğini tercih ediyoruz

 

Bir idolünüz var mı? Türkiye’de ve Dünyada en beğendiğiniz isimler kimler ?

Çok idolüm var. Sezen Aksu – MFÖ- Leyla Gencer- Tina Turner – Bjork – Eleni Karaindrou . Bu liste şairler ve ressamlar, oyuncular ve yönetmenler ile uzar gider…

 

Neden Dünya çapında bir star çıkaramıyoruz vede neden yabancı şarkılarımız Avrupa’da tutmuyor bir sebebi var mı?

Dünya çapında sevilmemiz, dinlenmemiz için gerekli malzemenin ülkemiz topraklarında fazlası ile var olduğunu düşünüyorum. Dünya starı denilince akla gelen Dünya starlarından başka bir star hayal edemiyoruz. Belirli bir figürü taklit etmek zorunda gibi hissediyoruz. Ben Madonna’ yı veya Pink Floyd’ u severim fakat onlardan birer tane var. Her ruhtan bir tane olduğu gibi.. Elbette ilham almalı fakat  yapılmış olanı yapmaya çalışmayı, kendini kandırmak olarak görüyorum. Özgünleşirsek özgürleşiriz, Özgürleşirsek dünyada star olan biz oluruz.

Bu yılki projelerinizden bize biraz bahseder misiniz?

 

Bu yıl benim gezegenimde efsane projeler ile zaman yolculuğuna çıkacağız. Türküler, arabeskler, yeni besteler ve çok sürpriz bir proje dinleyicilerim ile buluşmayı planlıyorum. Atilla Özdemiroğlu, Bülent Özdemir, Seda Akay ve Aşkın Tuna gibi değerli üstadların tribute proje albümlerinde birer şarkı seslendirdim. Birbirinden güzel şarkılar için gün sayıyor ve heyecanlanıyorum..

 

Düet projeleriniz var mı kimlerle çalıştınız bu zamana kadar?

Metin Şentürk- Sinan Akçıl ve Mustafa sandal ile düet yapmıştım.  Profesyonel müzik hayatıma ilk  Mustafa Sandal ile yaptığım düet ile girmiştim. Bir düet daha yapsak fena olmaz 🙂

Aklımda farklı fikirler var onlar da şaşırtıcı sürprizler olarak burada not kalsın.

 

Repertuvarınız nasıl? Konserleriniz nasıl gidiyor? Sahnelerinizde artış var mı Yaz Kış dönemleri etkiliyor mu konserlerinizi?

Repertuvarım 70’lerden başlayıp, 2000’lere oradan arabeske ve türkülere bağlanır. Sahnem de Anadolu folk- rock ve 90’ lar şarkılarına ağırlık veririm ve dinleyici ile zaman tünelinde yolculuk yaparız.

Elbette şarkılar sevildikçe ve iyi bir menajer ile çalışıyorsanız, konserlerde sevenler ile buluşma olasılığınız daha çok artıyor. Şimdi yaz takvimi zamanı. Konserler yaklaştı. İnstagram hesabımdan tarihlerimi paylaşıyorum.

 

Sanatçılar birbirine laf atarak gündeme gelmeye çalışıyor son zamanlarda bu sanatçının sizce popülaritesini artırıyor mu? Sanatçı sizce yaptığı işlemi yoksa bu şekilde mi gündeme gelmeli?

Bu konular seçim meselesi. Herkes ne yaptığını, ne yapmadığını biliyordur.

Ben şarkı söylemeye, dinleyici ile gözgöze olmayı cok seviyorum.

 

En cok beıendııınız slow şarkınız? 

 

Şarkılarım desek daha doğru olur. Şimdilik ; ‘’Bir bilebilsen’’ , ‘’Olmuyor Denedim’’ ve ‘’Deliye dön gel’’

 

Beste yapıyor musunuz kimlere yapıyorsanız Beste verdiniz bu zamana kadar?

Beste yapıyorum. İlk albümüm de sözü ve müziği bana ait üç bestem var. ‘’Nerdeydin dün gece’’, ‘’ Olmuyor denedim’’ , ‘’Gerçek lazım’’. Bir de single olarak çıkarttığım ‘’Deliye Dön Gel’’ var. Kendi bestelerimden oluşan bir albüm hazırlığım var. Tamamlar tamamlamaz isteyen sanatçı dostlarıma severlerse vermek istediğim bestelerim var.

Müzik ile Aşk ikilemi arasında kalsanız hangisini tercih edersiniz ? Aşkın tanımı sizce nedir ?

Müzik benim nefes alış verişimde….  . Aşk ise zaman zaman tutulan bir hastalık.

 

Aşklarca adlı şarkınızdan bize bahseder misiniz? Aranjesini kim yaptı söz müziği kime ait ? Klip Nerede çekildi yönetmeni kim? Şarkıya gelen tepkiler nasıl? 

‘’Aşklarca’’ oldukça beğenilen çalışmalarımdan biri oldu. Sarı-siyah saçlarıma veda ettiğim ilk şarkım ve klibim. Sözü ve müziği Alper Narman ve Onur’a ait. Düzenlemesi Enver Günen’in sihirli parmaklarından çıktı. Klip Murat Joker yönetmenliğinde en çok konuşulan klibim oldu. Hala enerjisini koruyan sihirli bir şarkıdır “Aşklarca”…

 

Kocaeli’ye daha önceden geldiniz mi Kocaeli ye geldiyseniz en çok neyini beğendiniz? Kocaeli’nde  Kartepe, Gebze, Eskihisar gibi ilçelerinde çok güzel klip çekilecek yerler var klip çekmeyi düşünür müsünüz?

 

Ülkemin, dünyamın her yeri ayrı güzel. Kocaeli’nde bir konser vermek için sabırsızlanıyorum ve yine orada bir klibimiz neden olmasın.

 

İstanbulda en çok ne yapmak hoşunuza gidiyor?

İstanbul’ da en çok yaşamayı seviyorum. Yaşanmışlıklarını, tarihi çeşmelerini , yatırları, tarihi eserleri yapıtları.  Ve martılarla gözlerimi denizin üzerinde koşturmak  bana huzur veriyor.

 

Son olarak sevenlerinize neler söylemek istersiniz ? 

Sevenlerime sonsuz teşekkür ederim. Onların sevgileri beni yolumda dik tutar. Her biri ile kavuşmak dileğimle..

 

ÇOKLU SORU KÖŞESİ

En sevdiğiniz renk : Mavi- kırmızı

En sevdiğiniz yemek: Pilav ve bitki yemekleri

En sevdiğiniz şehir: İstanbul

En sevdiğiniz film: It’s a Wonderfull Life (1946)

En sevdiğiniz dizi: Süper Baba (1993-1997) ve Son Hava Bükücü Avatar

En sevdiğiniz spor :Alan Tenis ve Masa Tenisi

En son gittiğiniz konser: Ezginin Günlüğü

En son gittiğiniz film: Bohemian Rhapsody

En sık kullandığınız kelime: Hayırlısı

En nefret ettiğiniz şey: Ayrımcılık

En sevdiğiniz hayvan: Keçi

 

ELİF KAYA NIN ÇIKARMIŞ OLDUGU ŞARKILARDAN OLUSAN EN COK BEGENILEN ŞARKILARINDAN LİSTEMİZ

KARANLIK DÜNYAM

KADER ÇIKMAZI

AŞKLARCA

NERDEYDİN DÜN GECE

TÖVBE TÖVBE

DELİYE DÖN GEL

BİR BİLEBİLSEN

YALLAH

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Hangi işletim sistemli telefonu kullanıyorsunuz?

Hangi işletim sistemli telefonu kullanıyorsunuz?

 • iOS (iPhone) --> 4
 • Android --> 4
Gönder
Sonuçlar

Yeni Çağrı Gazetesi © 2019 - Web Tasarım : GNS Ajans