$ DOLAR → Alış: 4,06 / Satış: 4,08
€ EURO → Alış: 4,95 / Satış: 4,97

‘Bir Fotoğraf Bir Ayet’ yarışması sonuçlandı

Anadolu Öğrenci Birliği’nce düzenlenen ve Anadolu Ajansı’nın jüri desteği verdiği yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.

‘Bir Fotoğraf Bir Ayet’ yarışması sonuçlandı
  • 16.04.2018
  • 67 kez okundu

Anadolu Öğrenci Birliği’nce düzenlenen ve Anadolu Ajansı’nın (AA) jüri desteği verdiği “3. Bir Fotoğraf Bir Ayet” yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi.

Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Anadolu Öğrenci Birliği İstanbul Ortaöğretim Başkanı Sıddık Karaduman, Türkiye’nin farklı ilçelerinden gelen misafirlere ve birliğin kız-erkek istişare kuruluna teşekkür ederek, her sene geleneksel olarak gerçekleştirilen “3. Bir Fotoğraf Bir Ayet” yarışmasında dereceye giren fotoğraf severleri tebrik etti.

Yarışmaya sponsor olarak destek veren dernek, vakıf ve kurumların desteklerini hatırlatan Karaduman, şunları söyledi:

“Bu akşam, programı hazırlayan kardeşlerimizin emeği çok büyük, özellikle son zamanlarda dünyanın bir bütün olarak mazlum coğrafyaları tarumar ettiği bir dönemde, böyle gençlerimizin varlığı ve bu gençlerin hayra, güzelliğe ve iyiliğe dair çalışmaları ortaya koymaları, bizim göğsümüzü kabartıyor. Ödüllerini dağıtacağımız yarışmamız da gelecek yıllarda daha güzel bir vaziyette devam edecek. Kardeşlerimizin yüreklerine sağlık çünkü birçok önemli iş yaparak, her sene düzenlediğimiz fotoğraf ödül törenini ve gençlik şölenimizi hazırlıyorlar. Bu gece, gençlerimizin gecesidir, her birine teşekkür ediyorum.”

Birliğin Ortaöğretim İstanbul Sorumlusu Adem Er de “Hep beraber, yaptığımız çalışmalarla bir gelenek oluşturmaya çalışıyoruz. Sizler de bu geleneğin içerisinde yer alarak, çalışmaları sürdüren bireyler olarak bize destek veriyorsunuz, bundan dolayı çok mutluyuz.” diye konuştu.

Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya da müşriklerin Hz. Muhammed’i üzmek için “ebter” dediklerini ve Allah’ın, Kevser Suresi ile peygamberini teselli ettiğini anlatarak, gençlerin yaptıkları çalışmaları gördükçe, dünyada gerçekleşen mazlum insanların acılarını dindirecek, şuurlu Müslümanların sayılarının arttığını görüp, mutlu olduğunu anlattı.

Kevser Suresi’nde, müşriklerin soyunun tükeneceğine dair müjde verildiğini vurgulayan Kaya, şunları kaydetti:

“Bu hareketi 40 yıl önce kurduk ve hareketimizin ortaöğretim çalışması devam ettiği sürece, hareketimiz de ebter olmayacaktır. Ne zaman ortaöğretim çalışmalarımız biter, işte o zaman hareketimizin geleceği riske girmiş olur ve böylece müşriklerin temenni ettiği de gerçekleşmiş olacaktır. Geleceği olmayan bir hareketle yüz yüze kalmamak için bütün çalışmalarımız önemli ama benim nazarımda birinci derece de önemli olan çalışma, orta öğrenimde gerçekleşen projelerimizdir. Hareketimizin geleneği oluştu, inşallah geleceğimiz de oluşmuş oldu. Bu bakımdan ortaöğretimin çalışmalarına bütün birimlerimizin ve illerimizin ciddi bir şekilde destek vermeleri gerekmektedir.”

Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı (AKDAV) Başkanı Ahmet Çamurluoğlu ise yarışma ödül töreni ve gençlik buluşması programını hazırlayan gençlerin emeklerinin büyük olduğunun altını çizerek, gençlerin çalışmaları karşısında heyecanlandıklarını dile getirdi.

Yarışmaya 128 kişi katıldı

Yarışmaya İstanbul, Hatay, Malatya, Gaziantep, Karaman, Van, Şanlıurfa, Çorum, Kocaeli, Adıyaman, Batman, Sivas, Kahramanmaraş, Bingöl, Mersin, Antalya, Osmaniye ve Ankara’dan toplam 128 yarışmacı katıldı.

İstanbul özelinde ve Türkiye genelinde olmak üzere iki ayrı kategoride değerlendirilen yarışmacılardan, Türkiye genelinde birinciye umre ziyareti, ikinciye profesyonel fotoğraf makinesi, üçüncüye ise dizüstü bilgisayar hediye edildi. İl özelinde de birinciye tam altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye ise çeyrek altın ödülü verildi.

Türkiye genelinde katılan yarışmacılardan birinci Seyran Kartal, ikinci Halil Can Bebek ve üçüncü Betül Çolak olurken il bazında İstanbul’dan birinci Rabia Sultan Uygun, ikinci Büşra Ceren Tamar ve üçüncü ise Azize Karadayı dereceye girdi. İl bazında Hatay’dan birinci Rumeysa Arslan, ikinci Hümeyra Eren ve üçüncü Büşra Eren, Malatya’dan birinci Enes Kurtuluş Coşkun, ikinci Bahar Şahin ve üçüncü Ferhat Karakaş gecenin ödül alan isimleri oldu.

Ayrıca Gaziantep’ten birinci Yusuf Can Özçevik, ikinci Ruveyda Ebrar Taşçı ve üçüncü Mustafa Güçyetmez, Karaman’dan birinci Zekeriya Hızal, ikinci Merve Armutçu ve üçüncü Hayrunisa Hızal, Van’dan ise birinci Zeynep Avcıbaşı, ikinci Hayrunnisa Maral ve üçüncü Nisanur Kiraz çektikleri fotoğraf ve ayet konseptiyle jüri üyeleri tarafından ödüle layık görüldü.

Törende, yarışmaya destek veren dernek, vakıf ve kurumlara da teşekkür plaketi takdim edildi.

Etiketler: /Seçim takvimi açıklandı
YSK, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için takvimi hazırladı. Takvim kapsamında seçimin başlangıcı 30 Nisan...
Projeleri akamete uğradı, patladı, elde kaldı
Başbakan Yıldırım: Projeleri akamete uğradı, patladı, elde kaldı
AB’den Myanmar’a yeni yaptırımlar
Avrupa Birliği (AB), Myanmar'a yeni yaptırım kararı aldı.
UEFA’dan Türkiye açıklaması
UEFA Genel Sekreteri Theodoridis, "TFF'ye EURO 2024 dosyasını teslim ettikleri için teşekkür ediyorum. TFF'nin bu organizasyonu düzenlemek için büyük kaynak...
PKK’nın Irak’taki genel seçim oyunu
Terör örgütü PKK, Irak'ta 12 Mayıs'ta yapılacak genel seçimlere, yaklaşık 2 yıl önce Musul'un Sincar ilçesinde kurulan Ezidi Demokrasi ve...
Dünyanın en iyi açık deniz yarışına Bayındır’dan sağlık desteği
“Herkes için Spor” temasıyla spor bilincini ve ahlakını geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla düzenlenen 30. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na Türkiye...
Türkiye İHA motoru satacak
İnsansız hava aracı ANKA'nın, TEI mühendisleri tarafından yerli olarak geliştirilen PD170 motoruyla ilk uçuşu için gün sayılıyor.
Mardin’de 3 terörist teslim oldu
Mardin'in Nusaybin ilçesinde 3 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.
Kuzey Kore liderinden Güney’e ‘tarihi adım’
Kuzey Kore lideri Kim, Kore Savaşı'ndan bu yana Güney Kore topraklarına adım atan ilk Kuzey Kore lideri olacak.
Akşener’den adaylık açıklaması
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, "Bir yıl evvel yola çıkmış ve her gittiği yerde yüz bin imza üzerinden adaylığını ilan...
Otomotiv sektörüne ÖTV kolaylığı
Otomotiv sektöründekiler, üretimde kullandıkları radyo, hoparlör ve monitör gibi malların ÖTV iadesi için üretim tarihinden itibaren bir yıl içinde başvuru...
Seçime katılmak için istifa ediyorlar
24 Haziran'daki cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesinde belediye başkanları partilerinden milletvekili aday adayı olabilmek için istifa ediyor.
Erdoğan’ın ‘miting’ maratonunun ilk durağı belli oldu
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, ilk mitingini 28 Nisan'da İzmir'de yapacak, 24 Haziran'a kadar 55 kente gidecek.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
FETÖ’nün sosyal medya terörizmine asla boyun eğmedik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün sosyal medyayı Gezi olayları ve 17-25 Aralık darbe girişimlerinde namertçe kullandığına dikkat çekerek, "FETÖ'nün sosyal medya terörizmine...

Kapat