$ DOLAR → Alış: 5,55 / Satış: 5,57
€ EURO → Alış: 6,39 / Satış: 6,41

BİR ŞARKI HERKESLE HİT OLMAZ

Birçok müzisyen gibi onun da hayatı çok küçük yaşlarda müzikle kesişti. O başarı merdivenlerini adım adım çıkarken, birçok starla da çalışma fırsatı buldu. Bu starlar arasında Demet Akalın,Işın Karaca,Murat Boz gibi müzik piyasasının en önemli isimleri var.Mert Ali İçelli şuan da Türkiye’nin Süper Starı Ajda Pekkan’ın sahnelerine eşlik ediyor.O Türkiye’de düzenlediği birçok hit şarkı ile başarısını her defasında ileriye taşıdığı gibi şimdilerde ise kendi sesini de sevenleriyle buluşturdu.Yeni şarkısı Vur Beni ile listelerin üst sıralarında yer alan Mert Ali İçelli, müzik hayatından evlilik hayatına kadar birçok önemli konuyu Hakan Kanburoğlu ile birlikte ele aldılar.

BİR ŞARKI HERKESLE HİT OLMAZ
  • 01.06.2016
  • 1.135 kez okundu

MÜZİKLE YOLUN NASIL KESİŞTİ?
Çok küçük küçük yaşlarda iken ailem müziğe karşı çok yetenekli olduğumu fark etmiş ve beni ilkokuldan sonra konser

vatuvara girmem için hazırladılar.

HER YENİ YAPTIĞINIZ İŞTE BİR MERDİVEN DAHA ÇIKTIĞINI SÖYLEYEBİLİRİM.STARLARA ONCA İDDİALI HİT ŞARKI DÜZENLEDİĞİN HALDE NEDEN KENDİ ŞARKILARIN BU KADAR İDDİALI 

BİR ŞARKI HERKESLE HİT OLMAZDEĞİL ?

Evet birçok starın şarkıları düzenledim. Her yaptığım işte biraz daha yükseldiğimi söylemişsin bence de öyle. Şarkıları şarkıcıyla birlikte duyuyorum. Bir şarkı herkesle hit olmaz. Kendime şarkı seçerken tek kriterim hoşlanmak ve bu şarkıları söylemekten çok hoşlandım.

BİR ŞARKI HERKESLE HİT OLMAZ

KENDİNİ MÜZİK PİYASASININ NERESİNDE KON

UMLANDIRIYORSUNUZ? HİT MAKİNESİ DİYEBİLİR MİYİZ?

Hit makinesi, bugüne kadar yapmış olduğum bir çok hit şarkı olduğu için bana yakıştırıldı diye düşünüyorum ama biraz tuhaf geliyor bana böyle yakıştırmalar. Benden olsa olsa fit makinesi olur, çok spor yapıyorum çünkü (Gülüyor)
SOLİSTLİĞİNİ Mİ DAHA ÇOK BEĞENİP,SEVİYORSUN YOKSA ÜRETİCİ KİMLİĞİNİ Mİ?
Solistliğini mi daha çok beğeniyorsun yoksa üretici kimliğini mi diye sormuşsun, solistliği çok beğeniyorum enstrümanlarla veya şarkı söyleyerek olan. Aynı zamanda müzik yaratmayı ve üretmeyi de çok seviyorum. Bu soru biraz yemek yemeyi mi daha çok seviyorsun yoksa tatlı yemeğimi gibi geldi bana. Müziğin içinde olduğum her anı çok seviyorum.

BİRÇOK STARIN SAHNELERİNDE GÖREV ALIYORSUN. ÇALIŞIRKEN KİMLERDEN NEL

ER ÖĞRENDİN, EN ÇOK KİMLE ÇALIŞMAK KEYİFLİYDİ?

Sahnede çok küçük yaşlardan beri bir çok kıymetli şarkıcılara eşlik ettim ve her birinden mutlaka olumlu yönde bir çok şey öğrendim. Şu anda da Ajda Pekkan’a eşlik ediyorum ve paha biçilemez tecrübeler kazanıyorum, çok şanslı bir müzisyen olduğumu düşünüyorum.

BİR ŞARKI HERKESLE HİT OLMAZ

BENDEN OLSA OLSA FİT MAKİNESİ OLUR

SANATÇILARIN BİRÇOK HİT ŞARKISINDA DOKUNUŞUN VAR. HANGİSİ SENİN İÇİN DÖNÜM NOKTASI OLDU? HANGİ ŞARKIN İÇİN  İYİ Kİ VERMİŞİM DE TIRNAKLA GÖSTERİLEN BİR İSİM OLARAK GÖSTERİLİYORUM DİYORSUNUZ?

Ben bir aranjörüm. Dönüm noktası olarak yaptığım düzenleme 2009 yılında Soner Sarıkabadayı Buz şarkısı oldu. Bundan sonra çok başarılı şarkıları daha yapma şansım oldu . Son olarak Koray Avcı’ya yaptığım albüm diyebilirim çünkü büyük başarı kazandı. Albümün müzik direktörü olmam sebebiyle bana büyük bir gurur yaşattı.

 HEDEFE ULAŞMAYACAĞINA İNANDIĞIM HİÇBİR İŞİ KABUL ETMEDİM

ŞU SANATÇIYA HAYATTA ŞARKI VERMEM DEDİĞİN OLDU MU YA DA ŞARKI VERDİĞİN İÇİN PİŞMAN OLDUĞUN ANILARIN VAR MI?

Sanatta torpil olmayacağına inanıyorum ve bu yüzden hayatımda hiç şu kişiye bir düzenleme yapmam dediğim olmadı. İşlerimi yaparken de baştan ince eleyip sık doku yorum. Hedefe ulaşmayacağına inandığım hiçbir işi kabul etmedim.

KENDİNİ ELEŞTİRİYOR MUSUN HİÇ? SOLİSTLİK KİMLİĞİNLE DE ZİRVEYE KONABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

Tabi ki, hayatımın çoğu öz eleştiri yapmakla geçiyor, solistlik kimliği dediğin şeyle çok başarılar kazanacağıma inanıyorum.

AJDA PEKKAN İLE ÇALIŞTIĞIM İÇİN ŞANSLI BİR MÜZİSYENİM

DÜET  YAPMAK İSTEDİĞİN İSİMLER VAR MI? EŞİNLE DÜET ŞARKIN DA VAR.

Ses rengimin uyduğu her yetenekli insanla şarkı söylemek bana çok büyük bir keyif veriyor. Ama en çok sesini beğendiğim ve hakimiyetine hayran olduğum kişiyle zaten bir düet yapmıştım. Elif Nun’un 2007 yılında çıkan albümünde albümün ismi olan sözü ve müziği bana ait ” Ve ”isimli şarkıyı düet olarak seslendirmiştik.
SON SİNGLE ÇALIŞMANIZ VUR BENİ NASIL OLUŞTU? BİRAZ BAHSEDER MİSİN?
Şarkıyı Elif seneler önce yazmıştı, ben de bir gece bilgisayara bakarken demosunu buldum sonra üzerine okudum. Sabah Elif Nun’a dinlettim çok beğendi ve çıkardım.

  13 YILDIR EVLİYİM, ALLAHA 1000 KERE ŞÜKÜRLER OLSUN
AŞK HAYATIN NASIL GİDİYOR? AŞK SİZİ MÜZİK KARİYERİNİZDE BESLİYOR MU?
13 yıldır evliyim ve çok mutluyum Allah’a 1000 kere şükürler olsun.
EŞİNDE ÇOK BAŞARILI BİR SÖZ MÜZİK YAZARI? EVDEKİ HAYATINIZ NASIL GİDİYOR? SÜREKLİ MÜZİK Mİ KONUŞUYORSUNUZ?
Müzisyen bir eşim olduğu için evde tabii ki çok fazla müzikten konuşuluyor. Ama tabii ki sadece müzikten konuşmuyoruz. (GÜLÜYOR)

 

MERT ALİ İÇELLİ EVDE NE YAPAR BOŞ GÜNÜNÜ NASIL DEĞERLENDİRİR?
Kitap okumayı yeni bilgiler edinmeyi çok seviyorum. Memleketimizdeki aktif siyaseti yakından izliyorum. Spor hayatımda çok ciddi bir yere sahip. Tüm beslenmem, dinlenmem ve idmanlarım için ciddi planlamalar yapıyorum.

KISKANMAK BENİM HAYATIMDA YOK
EŞİNİZİN KISKANDIĞINIZ ŞARKISI OLDU MU ? MESELA 2015-2016 YILLARINA DEMET AKALIN’A VERDİĞİ ÇALKALA VE GÖLGE ŞARKISIYLA DAMGA VURDU.
Elif çok çok güzel şarkılar yazıyor. 2015 yılında Demet Akalın’ın seslendirdiği Çalkala ve Gölge isimli şarkılar gerçekten de müzik sektörüne damga vurdular. O şarkıların Demet Akalın’a gitmelerine ben ön ayak olmuştum. Kıskanmak benim hayatımda yok.

O KADAR HARİKA BİR EŞİM VAR Kİ ONA YAKLAŞIYORSAM BİLE İYİ BİR EŞİM.
MERT ALİ İÇELLİ NASIL BİR EŞTİR? ÇOCUK VAR MI?
Vallahi benim nasıl bir eş olduğumu aslında tam ben cevaplayamam. Ama o kadar harika bir eşim var ki O’na yaklaşıyorsam bile iyi bir eşimdir.
MERT ALİ İÇELLİ NASIL BİR BABADIR?
Bir tane oğlumuz var adı Rüzgar. Yeryüzündeki en kıymetli varlık oğlumdur. Baba olmak inanılmaz güzel ve insana hayal bile edemeyeceği bir sorumluluk ve güç veriyor.
Benimle bu röportajı yaptığın için ve zaman ayırdığın için çok çok teşekkür ederim.

Meteorolojiden sağanak uyarısı
Türkiye genelinde havanın yarın yer yer çok bulutlu olması, bazı bölgelerde sağanak ve gök gürültülü sağanak görülmesi bekleniyor.
Metro, Kurtköy’e uzatılacak
Metro, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Kurtköy'e uzatılacak
Üç bin restoranttan enflasyona karşı indirim
TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl, "Bugün itibariyle 110 civarında üyemizin 3 bin civarında şubesinde yüzde 10 ile yüzde 30 arasında...
TSK, Münbiç’te 62’nci devriye görevinde
Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı harekat alanı ile Münbiç arasında kalan hatta ABD Silahlı Kuvvetleri ile 62'nci devriye görevini icra...
Soruşturma uluslararası hukuka göre yürütülmekte
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yaptığı açıklamada, "(Cemal Kaşıkçı) Soruşturma uluslararası hukuk ve sözleşme hükümlerine riayet edilerek tüm boyutlarıyla yürütülmektedir." denildi.
Üretmediğimiz her teknoloji geleceğimizi ipotek altına alıyor
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Biliyoruz ki milli olarak üretmediğimiz her teknoloji geleceğimizi ipotek altına almaktadır." dedi.
Hollanda’dan Suudi Arabistan kararı
Hollanda Maliye Bakanı Wopke Hoekstra, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın himayesinde 23-25 Ekim'de Riyad'da düzenlenecek yatırım konferansına katılmayacağını...
Irak’ın kuzeyine hava harekatı
Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerine düzenlenen harekatta bölücü terör örgütüne ait sığınak, barınak, silah ve mühimmat depoları imha edildi.
Dev yatırım yarın açılıyor
SOCAR Türkiye tarafından inşa edilen STAR Rafinerisi'nin açılış töreni, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın himayesinde yarın İzmir-Aliağa'da gerçekleştirilecek.
Moldova’nın toprak bütünlüğü bizim için hayati önemde
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Moldova'nın toprak bütünlüğü bizim için hayati öneme sahiptir. Bizim görmek istediğimiz Gagauzya'nın Moldova ile omuz omuza kalkınma çabalarını...
İş gücüne katılım oranı en yüksek seviyeye ulaştı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, "İş gücüne katılım oranımız yüzde 54 ile bugüne kadar olan en yüksek seviyeye...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
1453’DE BİZİMDİR, 1919’DA…

Yaşlı dünyamızın tarih sayfalarını araladığımızda; O sayfalara kazınmış, insanlık âlemine, dünyanın gidişatına yön vermiş, çağ açıp çağ kapatmış, yüzyıllarca üç...

Kapat