$ DOLAR → Alış: 5,32 / Satış: 5,34
€ EURO → Alış: 6,05 / Satış: 6,08

SON DAKİKA:

BİZ, AVRUPALILAŞTIK MI?

Aslı ÖZCAN
Aslı ÖZCAN
  • 22.04.2017
  • 788 kez okundu

Avrupa. Bakıcı elinde büyümüş çocuk gibi ..her taraf temiz her taraf sesiz.
O zaman bu enerji nerden geliyor. Kim ona yardım ediyor. Üretimi var,  Yapacak işleri var. Ama kerendi si,  bedenen çalışıyor mu? Elin de bir bilgisayar, masada oturuyor. Etrafında sekreterler, Üretimdeki işçiler, hep ona çalışıyor. Kendisi köşesine çekilmiş, elinde bir telefon emirler yağdırıyor.
Evde ki çocuk, şımartacak Anne baba yok, hiç ağlamıyor. Bakıcısı ne derse onu yapıyor. Ne verirse onu yiyor.  Etrafında, bakıcı fır fır dönüyor onun için çalışıyor. İhtiyaçlarını sağlıyor. Evin hizmetçisi, temizliğini yapıyor. Ütüsünü yapıyor. Aşçısı yemeklerini hazırlıyor.
Çocuk işin farkında, Evin her tarafını sesiz sedasız gözetliyor. Önünde kendisini oyalayacak bir sürü oyuncak. Atıp tutuyor, bozuyor kırıyor. Pür dikkat akşama kadar oynuyor, bütün sevgisini buna veriyor
Yemek saatinde, yemeği önüne geliyor. saatinde altı değiştiriliyor, saatinde uykusunu uyuyor. Ama saatinde hiç sevilmiyor. Evde herkes işini yapıyor. Onu sevecek Anne baba nerede? Onlar, onun geleceğini hazırlıyor. Onların, hiç Sevecek dövecek vakti yok. Çalışıyor çalışıyor. Çocuk yaş on sekize geldi mi evden gidiyor.  İş hazır. Aş hazır, Eş hazır. O da çalışıyor. Sevişiyor. Evleniyor. Sonra çocuğu oluyor. Aynen anne baba gibi çocuğunun geleceğini hazırlıyor. ..

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
PENCERE KENARINDA YÜREĞİM DÜĞÜM DÜĞÜM…

Oldum olası severim, bana huzuru demleyen pencere kenarımda dalıp gitmeyi...

Kapat