$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

SON DAKİKA:

“Bugün Türkiye’de huzur var”

“Bugün Türkiye’de huzur var”
  • 09.06.2018
  • 70 kez okundu

İSTANBUL

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bugün Türkiye’de huzur var, Doğu’da, Güneydoğu’da, Kars’ta, Iğdır’da, Ağrı’da, Elazığ’da, Tunceli’de, Bingöl’de, Şanlıurfa’da, Diyarbakır’da, Mardin’de, Batman’da, Şırnak’ta, Hakkari’de her tarafta huzur var. PKK’dan bir tane eser yok, dağlara sıçan gibi kaçtılar. Şimdi sınırlara doğru itiyoruz onları.” dedi.

Soylu, seçim çalışmaları kapsamında Esenler’de teravih namazını kıldıktan sonra halka hitap etti, vatandaşlarla sahur yaptı.

Soylu, Türkiye’de son 16 yılda büyük değişimler olduğunu belirterek, “Bu ülkede vatandaşlar, yazın çocuklarını Kur’an Kursu’na ancak 15 yaşından sonra gönderebiliyorlardı. Her 100 liranın 85-86 lirası vergi gelirlerinden faize giderdi, bugün artık 10 lirası gidiyor. Eskiden Almanya’dan gurbetçiler gelirdi, derlerdi ki, ‘Eğer biz hasta olursak, Almanya’nın uçağı bizi alır buradan Almanya’ya götürür.’ Şimdi onlar sağlıkta gerilediler, biz bugün dağ başına ambulans uçak, helikopter gönderen bir Türkiye oluşturduk.” diye konuştu.

Bakan Soylu, uyuşturucu konusunda büyük işler başardıklarını anlatarak, “Kimyasal uyuşturucunun nerede üretildiğini biliyor musunuz? Belçika, Hollanda, Avusturya, Danimarka onun üzerinden diye Türkiye’ye geliyor. Dün sabah Türkiye’de üretmeye çalışan kişileri de suç üstü yakaladık.” dedi.

Uyuşturucu konusunda çok titizlilikle çalıştıklarını ifade eden Soylu, “Pakistan-Afganistan hattında, 40 yıldır Afganistan’da zulüm var. Oradaki kardeşlerimiz zulüm içerisinde. Oradan da doğal uyuşturucuyu buraya getirmeye çalışıyorlar. Peki Afganistan’da Amerika’nın büyükelçisi kim şimdi? 15 Temmuz’da Türkiye’de büyükelçi olan kişi. Oraya gitti, 5 bin kilo afyon, eroin üretiliyordu, bir yılda afyon, eroin üretimi 9 bin tona çıktı.” değerlendirmesinde bulundu.

Muhalefet partilerinin cumhurbaşkanı adaylarını da eleştiren Soylu, şöyle konuştu:

“Eskiden Kandil bizim için bir meseleydi, şimdi Kandil bizim için bir zamanlama. Güya orada bir koridor oluşturacaklar, Afrin’de bir güç oluşturacaklar, bir tarafta Kandil, bir tarafta ortası, bir tarafta Afrin, o bölgenin tamamını ele geçirecekler, oradan da istedikleri gibi enerji hattını götürecekler, Türkiye’yi ve buradaki ülkelerin tamamını baypas edeceklerdi. Ne oldu? Türkiye gücüyle beraber hafif bir girdi, teröristleri etkisiz hale getirdi. Şimdi hani birisi apolet sökecek ya, 6-7 Ekim olaylarını tahrik eden, 53 vatandaşımızın katledilmesine sebebiyet veren, bu belediyelerin de teröre destek, yardım ve yataklık yapmasını sağlayan Selahattin Demirtaş’ı hapisten çıkarmaya çalışıyor. Onun yardımcıları da var, birisi Karamollaoğlu, yazıklar olsun. Öbürü de güya ‘milliyetçiyim’ diye bize afra tafra yapan Akşener, yazıklar olsun. Peki biz niye terörle mücadele yaptık o zaman, niye evlatlarımız şehit oldu?”

“Bugün Türkiye’de huzur var”

Türkiye’nin bir huzur ülkesi olduğunu belirten Soylu, “Bugün Türkiye’de huzur var, Doğu’da, Güneydoğu’da, Kars’ta, Iğdır’da, Ağrı’da, Elazığ’da, Tunceli’de, Bingöl’de, Şanlıurfa’da, Diyarbakır’da, Mardin’de, Batman’da, Şırnak’ta, Hakkari’de her tarafta huzur var. PKK’dan bir tane eser yok, dağlara sıçan gibi kaçtılar. Şimdi sınırlara doğru itiyoruz onları.” dedi.

Soylu, Esenler’de vatandaşlarla sahur yaptığı sırada burada ikamet eden ve Rize’den gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da çalışmalara iştirak etti.

Bak, Rize’den geldiğini, seçim çalışmalarının devam ettiğini belirterek, 24 Haziran’daki seçimlerde zaferi kazanacaklarına inandığını dile getirdi.

Soylu ve Bak, burada bir süre vatandaşlarla sohbet ederek, sorunlarını dinledi.

Etiketler: / /Tek amacımız bu ülkede 81 milyonun huzur içinde yaşamasıdır
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bizim hiçbir bireysel çıkarımız yoktur. Bizim tek amacımız bu ülkede 81 milyonun huzur içinde yaşamasıdır." dedi.
ABD’nin kararın nihai olmadığını umuyoruz
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "Bu kararın nihai olmadığını, ABD'nin BM'ye, özellikle de insan hakları gibi kendisi için önemli bir konuya...
Şehit Özdemir son yolculuğuna uğurlandı
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerin roketli saldırısında şehit düşen Piyade Sözleşmeli Onbaşı Aliseydi Özdemir, memleketi Malatya'da son yolculuğuna uğurlandı.
İlk turda bu iş biter
BBP Genel Başkanı Destici, "Cumhur İttifakı olarak tek adayımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Ben inanıyorum ilk turda bu iş biter."...
Ya AB kuralları değiştirir ya da hayır diyeceğiz
İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Salvini, "İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Brüksel’e gidecek. Ya orada sığınmacıları savunmak için bile olsa...
Türkiye’den ABD’ye ilave vergi karşılığı
Ekonomi Bakanı Zeybekci, "ABD tarafından Türk ürünlerine karşı uygulanan önlem neticesinde ortaya çıkan ilave vergi yüküne eş tutarda ilave vergi...
ABD ile pazarlık yapmayacağız
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Zarif, ABD'nin Kapsamlı Ortak Eylem Planı (KOEP) olarak adlandırılan nükleer anlaşmadan ayrılarak küresel sorunları diplomasiyle çözme...
İstanbul Valiliği’nden seçim trafiği uyarısı
İstanbul Valiliği, 24 Haziran seçimi öncesinde, siyasi partilerin propaganda çalışmaları dolayısıyla yaşanabilecek trafik yoğunluğu konusunda vatandaşları uyardı.
Yemen’in Beyda ilindeki çatışmalarda bir günde 43 kişi öldü
Yemen'in Beyda ilinde ordu birlikleri ile Husiler arasında son 24 saatte meydana gelen çatışmalarda, 6 asker ile 37 militan öldü.
AB’nin ‘toplama kampları’ fikri sığınmacı krizini derinleştiriyor
AB Liderlerinin AB dışında "sığınmacı toplama kamplarına" destek vereceğinin ortaya çıkması, sığınmacı sorununu derinleştirdi.
‘Patates fiyatını hastalık artırdı’
Ödemiş Ziraat Odası İkinci Başkanı Dinlemez, "Hava şartlarından dolayı erken ekilen patateslerde görülen hastalık verimi düşürdü." dedi.
‘Konutta bu faiz oranının tekrar bulunması çok zor’
İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Aşa, "Kafasına yatan evi bulan tüketiciler mutlaka konut alsın. Bir daha bu faiz oranı ile bu...
Trump ve ABD Kongresi, OPEC üzerindeki baskıyı artırıyor
ABD Başkanı Trump, OPEC'i yüksek ham petrol fiyatları nedeniyle eleştirirken, ABD Kongresi'nde yeniden gündeme gelen eski bir yasa tasarısı OPEC'in...
Başvuruları için son gün 30 Haziran
TZOB Genel Başkanı Bayraktar, "Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıt yaptırmayan üreticiler çiftçiye verilen desteklerden yararlanamıyor." dedi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
İnce, Kadıköy’de vatandaşlara hitap etti

"Yorulmak, mazeret, yorgunluk yok, marifet var"

Kapat