$ DOLAR → Alış: 6,06 / Satış: 6,09
€ EURO → Alış: 6,78 / Satış: 6,81

SON DAKİKA:

BURAY – SAHİDEN

Örsan KOÇAK
Örsan KOÇAK
  • 21.11.2016
  • 6.412 kez okundu

Müzik piyasası açısından oldukça umut verici bir albüm…

 

buray2

İlk albümüyle hem müzik eleştirmenlerinin hem de dinleyicilerin takdirini kazanan ve bu başarısını aldığı “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” ödülüyle perçinleyen Buray, merakla beklenen ikinci stüdyo albümünü dinleyicilerle buluşturdu.

Albümün ilk klibi sözleri Gözde Ançel, müziği Gözde Ançel ve Buray’ın ortak imzasını taşıyan “Aşk mı Lazım”a çekildi. Albümde çok daha iyi şarkılar varken çıkış için bu şarkının seçilmesini açıkçası biraz yadırgadım.

Albümü dinlemeden önce bir tereddüt yaşadım çünkü ”1 Şişe Aşk” o kadar kaliteliydi ki ikinci albüm için beklenti çok büyüktü. Acaba yeni albümle Buray o beklentiyi karşılayabilecek miydi? İşte bu soru albümü dinledikten sonra netleşti. Evet, ”Sahiden” piyasa açısından oldukça umut vadeden ve içinde HİT kategorisine girecek birçok şarkı barındıran bir albüm ve bu albümle Buray artık piyasada kendi müziğini inşa etti diyebiliriz.

Yılın en iyi işlerinden biri olan bu albüm sizi tavlayacak sayısız şey barındırıyor. Albümde muhteşem sıfatına layık toplam 8 şarkı var. Bu nereden bakarsanız bakın albümü efsane yapmaya yeter. Özellikle albüm, şarkı sözlerine dikkat edilerek dinlenirse asıl tadına o zaman varılacaktır. Herkese mutlaka tavsiye ederim bu akıp giden albümü.

buray1

Albümde öne çıkan şarkılar:

Şarkılara geçmeden önce Gözde Ançel’den biraz bahsetmek istiyorum. İkili Avustralya’da tanışmış ve birlikte müzik yapmaya karar vermişler. Çok da iyi bir iş çıkarıyorlar.  Yaptığı her şarkıda içimize işleyen sözler, günü yakalayan modern melodiler, müzikal estetiği ve tadı olan işlerle o hep üretsin. Biz de keyifle dinleyelim.

Sahiden: Albümün isim şarkısı oldukça dikkat çekici bir iş. Şahane düzenlemesi besteyi daha da büyütmüş. Albümün en büyük kozlarından biri.

Mecnun: Albümün kitle imha silahı olan bu şarkı albümdeki ilk dinleyişte en rahat anlaşılan şarkılarından biri. Kolay ezberlenen sözleriyle albümün en sevilecek şarkıları arasına girecek gibi duruyor.

Günlerden Sonbahar: Hemen kulağa yer eden melodisi ile ilk dinleyişte etki bırakan bir şarkı. Dinleyici nezdinde karşılığı ne olur bilemem ama benim favorilerimden biri oldu bile.

Ay Parçası: Klip çekilirse kolay yoldan dinleyiciyi yakalayacak olan bu şarkı albümde en çok dinlediklerimden biri oldu . Sakın ıskalamayın!

Sen Hala Sokağımda: İlk dinleyişte Kenan Doğulu söylüyor gibi gelse de kendi tarzını ve müziğini inşa eden Buray’ın klasikleşecek şarkıları arasına girmeye aday. Kliplenirse popüler olacağına inanıyorum.

Seni Sevmiyorum Artık: Şarkı bağımlılık yapacak kadar güzel. Benden uyarması. Tadına vardığınızda adeta kanınıza işleyecek.

buray3

Buray benim müzik piyasası için uzun soluklu olmasını umduğum güzel bir yorumcu. Bu albümle vitesi yükseltmiş ve kendini fazlasıyla dinletiyor. Artık o pop dünyasının yıldızlarından biri . Umarım attığı her adımda daha da büyüyenlerden olur.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
12.KOĞUŞ


Her gece açık bırakarak kaçtığımız bodrum penceresi, döndüğümüzde nedense kapalıydı. O gece Van en soğuk gecelerinden birini yaşıyordu ve dışarıda...

Kapat