$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,53

SON DAKİKA:

Cevap ve Düzeltme Metni

Prof. Dr. Faruk ŞEN
Prof. Dr. Faruk ŞEN
  • 02.12.2015
  • 6.630 kez okundu

Gazetemizin 27.11.2015 tarihli sayısının üçüncü sayfasında “Vakıfbank Nereye Gidiyor?” başlığı ile Prof. Dr. Faruk Şen’e ait köşe yazısına istinaden Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. tarafından gönderilen düzeltme metni aşağıdadır:
“Yeni Çağrı” isimli gazetenizin 27.11.2015 tarihli nüshasının üçüncü sayfasında “Vakıfbank Nereye Gidiyor?” başlığı ile Prof. Dr. Faruk Şen’e ait köşe yazısında yayımlanan yazıda Vakıfbank ile ilgili yanlış ve yanıltıcı beyanlara yer verildiği bildirilmiştir.
‘’Vakıfbank, yazıda yer verilen iddiaların aksine, BDDK’nın onay verdiği bütün yıllarda, Genel Kurullarının kararıyla en büyük ortağı Vakıflar Genel Müdürlüğü ve diğer ortaklarına, ortaklık payı doğrultusunda, kardan temettü dağıtmış olup; mevzuat hükümleri uyarınca, karının belli bir bölümünü ortaklarının dışındaki kurum ve kuruluşlara aktarması mümkün değildir.
Bankamızın bir sosyal sorumluluk projesi olarak spor kulübümüze verdiği destek, bu ölçekte mücadele eden tüm takımlarla aynı seviyede olup, Bankamızın toplam gelirleri ve karı içerisinde son derece mütevazi bir miktara karşılık gelmekle birlikte, “Vakıfbank” markamıza, Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu gibi uluslararası düzeydeki başarıları ile de ülke tanıtımına çok önemli katkı sağlamaktadır.
Yine Vakıfbank zihinsel yetersiz çocuklara özel eğitim merkezi kurulmuş, yıllardır kültür-sanat alanındaki pek çok sosyal sorumluluk projesine de destek vermiş ve destek vermeye devam etmektedir.
Sosyal sorumluluktan sadece kendilerine yapılan desteği anlayanların, bunları görebilmesi ve değerlendirmesi de mümkün değildir.
Yazıdaki iddialar, yazıyı kaleme alan kişinin geçmişten bugüne kadar Bankamızdan bulunduğu taleplerin uygun görülmemesi nedeniyle kasıtlı, tamamen şahsi hislerle kaleme alınmış olup, bilimsel ve ekonomik gerçek verilerden yoksun, objektiflikten uzak, mesnetsiz niteliktedir.
Yine Bankacılık kanunu’nun 74. maddesinde bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebilecek bir hususa kasten sebep olunamayacağı, asılsız haber yayılamayacağı hüküm altına alınmış ve hükme aykırı davranarak suç işleyenler için cezai hükümler ihdas edilmiştir. İçeriğinde pek çok banka ve kuruluşu, başlığında ise sadece Vakıfbank’ı hedef alan yazıda yer verilen mesnetsiz iddialar nedeniyle hukuki ve cezai yasal haklarımı saklı tutuyoruz.’’
Kamuoyunun bilgisine sunarız.
Saygılarımızla
Vakıfbank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye’nin ‘Çölleşme Risk Haritası’ çıkarıldı

"Türkiye Çölleşme Risk Haritası" üzerine açıklamalarda bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, çölleşmenin küresel ölçekte yaşanan bir problem...

Kapat