$ DOLAR → Alış: 5,29 / Satış: 5,31
€ EURO → Alış: 6,00 / Satış: 6,03

SON DAKİKA:

Çeyiz değil Servet

Yağmur TANYILDIZ
Yağmur TANYILDIZ
  • 26.07.2018
  • 656 kez okundu

Geçen günlerde bir haber okudum. Genç kızın hakarete uğraması üzerine otobüsü karakola çeken şöfor: “Burası özgür bir ülke, otobüse ister şortla biner ister mini etekle biner” demiş.

Gurur duydum otobüs şöforu ile…

Hangi parti, hangi lider seçilirse seçilsin, tek takıntınız demokrasi ve özgürlükleriniz olsun. Otobüste kıyafetini beğenmediği kadının inmesini isteyen yobazı karakola götüren şöforün hangi partiye oy verdiğinin ne önemi var ki? Adam demokrasi dersi verdi Türkiye’ye.

Mesela şunu da söylemeden geçmeyelim. İstatistik verilere göre neden, kadın tacizci yok denecek kadar az? Neden seri katiller ççoğunlukla erkek? Neden çoğunlukla erkekler cinnet geçirip eşlerini öldürüyorlar? Ve tüm bunlara rağmen neden hala erkekler kadınları aşağılyor ve küçük görüyor?

Kendinizi düzeltin sevgili erkekler.

Şort giydi diye otobüste tekmelenen kadın, dövmesi var diye bıçaklanan bir adam, bacakları kesilip ölüme terk edilen hayvanlar ve tüm bunları yapan hastalıklı zihniyetler…

Sevgiline sarıl, orospusun. Dövme yaptır, orospusun. Şort giy, orospusun. Tokalaş, orospusun. Başın açık, orospusun. Alkol tüket, orospusun. Evet, hepimiz orospuyuz. Siz namuslusunuz.

Namusunuz batsın.

Unutmayın, biz devam edeceğiz.

Siz biteceksiniz, biz yaşayacağız.

Kadınlarımız şort giyecek, dövmeler yaptıracağız, sokaklarımızda kediler köpekler dolaşacak.

Engel olamayacaksınız.

Genç bir kız sosyal medya hesabında “Bir kızın ahlaktan ve namustan daha büyük çeyizi olamaz” yazmış.

Ona da cevap vermek isterim.

Düzelteyim genç kadın; Bir kadının güçlü oluşundan, herhangi birinin egemenliği altına girmeyişinden, bütün hayatını, karakterini, beklentilerini, isteklerini ve arzularını bir çeyizle kıyaslamayışından, kendi ayakları üzerinde başı dik duruşundan daha büyük bir serveti olamaz.

Çeyize değil, bu servete ihtiyacımız var.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
YAPMA BE AYTEN ABLA

Mahallenin ‘en yakışıklı’ abilerinden biriydi. Hadi ‘en yakışıklı’sı olmasa da ‘en karizmatik’ abilerinden biri olduğu kesindi. Örneğin; Mahallenin en kültürlü...

Kapat