$ DOLAR → Alış: 5,36 / Satış: 5,38
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

SON DAKİKA:

‘Dava şuuruna sahip olmayanlar, AK Parti’deki bu durumu anlayamaz’

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, AK Parti’nin olağanüstü kongreye gitme kararına ilişkin “Sayın Başbakanımız, çok nezaketlice bir şekilde görevini devredeceğini açıkladı. Bırakın başbakanlık koltuğunu, kendi içinde başkanvekilliği koltuğu için bile birbirlerine savaş açanların anlayabileceği bir şey değil bu.” dedi.

‘Dava şuuruna sahip olmayanlar, AK Parti’deki bu durumu anlayamaz’
  • 07.05.2016
  • 3.659 kez okundu

KOCAELİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kartepe ilçesindeki bir otelde AK Parti İl Başkanlığınca düzenlenen “Teşkilat Akademi Programı”nda yaptığı konuşmada, eğitime verilen önemin partinin geleceğine verilen önem anlamına geldiğini söyledi.

Parti içi eğitim faaliyetlerine kuruldukları günden bu yana değer verdiklerini ifade eden Işık, o günden bu yana eğitim faaliyetlerinin kesintisiz sürdüğünü dile getirdi.

CHP’nin partilerindeki gelişmeleri “bir darbe” olarak nitelendirdiğini dile getiren Işık, şöyle konuştu:

“Asıl darbe, 367 saçmalığına destek vermektir, asıl darbe, milletin referandumda Cumhurbaşkanı’nı halkın seçmesi iradesine saygı duymamaktır, asıl darbe, gezi olaylarıdır, asıl darbe, paralelin yapmaya çalıştığı ihanettir. Son dönemde sistem krizi olarak nitelendirdiğimizi, Cumhurbaşkanı’nı halkın seçmesiyle oluşan bu yeni durumu anlamayanların maalesef ortaya koyduğu tavır, buna darbe diyorlar. Hayır, bu darbe değil. Bu gerçekten çok zarif ve nezaketli bir geçiştir. Sayın Başbakanımız, çok nezaketlice ve zarif bir şekilde görevini devredeceğini açıklamıştır. Bırakın başbakanlık koltuğunu, kendi partileri içinde bir grup başkanvekilliği koltuğu için bile birbirlerine savaş açanların anlayabileceği bir şey değil bu. Dava şuuruna sahip olmayanların, ülkenin geleceği için kaygı duymayanların anlayabileceği bir hareket değildir bu. Bu sistem sürdürülemez. Halkın doğrudan seçtiği Cumhurbaşkanı’na ‘Sen hiçbir şeye karışma.’ denemez.”

“AK Parti, lideriyle yoluna devam edecektir”
Parlamenter sistemi savunanların, Cumhurbaşkanı’nı halkın seçmesini engellemesinin hiçbir şekilde izah edilemeyeceğini söyleyen Işık, “Evet bugün Cumhurbaşkanı, halkın doğrudan oylarıyla seçilen kişidir. Başbakan da halkın oylarıyla seçiliyor. Türkiye, AK Parti güçlü cumhurbaşkanlığı ve güçlü başbakanlık modelini denemiştir. Ama bu sisteminde yürümeyeceği açık. O zaman Türkiye’nin behemehal yapması gereken bu yürümesi mümkün olmayan sistemi değiştirmektir.” değerlendirmesini yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
İstanbul’a ‘Çevre Dostu Şehirler Ödülü’

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı, "Bundan böyle Akdeniz’e kıyısı olan şehirler arasında en çevreci olan şehre 'İstanbul Çevre Dostu Şehirler...

Kapat