Yeni Çağrı Gazetesi

İş fırsatları için hemen tıkla!

DEĞERLİ SANATÇIMIZ DİLEK PEHLİVAN YENİ ŞARKISI İLE DAHA GÜÇLÜ GELİYOR

BU BİR KADER KADERİM ASLINDA BENİM MÜZİK 9 YILDIR SANAT SEKTÖRÜNÜN İÇİNDE OLAN BAŞARILI SANATÇILARDAN DİLEK PEHLİVAN İLE SAMİMİ BİR RÖPORTAJ GERÇEKLEŞTİRDİK

DEĞERLİ SANATÇIMIZ DİLEK PEHLİVAN YENİ ŞARKISI İLE DAHA GÜÇLÜ GELİYOR
50 Kere Okundu
02 Nisan 2019 - 19:06

RÖPORTAJ: SEDAT SARIKAYA

KLASİKLEŞMİŞ SORULARIMIZDAN 

DİLEK PEHLİVAN KİMDİR  BİRAZ TANIYALIM ?

Ben Trakya Kırklareliliyim kökenimiz Balkanlara dayanıyor .Babam Yunanistan göçmeni annem Arnavutluk. Üniversite lisans eğitimim iletişim fakültesi  radyo ve televizyon. Yüksek Lisansım konservatuar  müzik üzerine yaptım.9 yıldır İstanbul’dayım sanat sektörünün içindeyim ve ufak tefek oyunculuklarda yaptım. Ayla Algan oyunculuk ve diksiyon eğitimi alarak oyunculuk deneyimlerimde oldu. Kitap yazdım ‘’ Zayıf Bedenlere Yüktür Aşk ‘’ adında.En son girişimcilik serti fakımı aldım. Kendi adıma markamı kurma işletme fikrim var.En son kendi şarkımın olduğu single çıkardım bu yaptığım işler arasında kendimi en iyi hissettiğim müzik.

MÜZİK SEKTÖRÜNE GİRMEYE NASIL KARAR VERDİNİZ VEDE MÜZİK SEKTÖRÜMÜZÜN İÇİNDE BULUNDUGU DURUM HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ ?

Müzik sektörüne girmeye karar  vermedim. Bu bir kader aslında kaderim müzik.Çocukluktan başlayan bir süreç sesimin güzelliği ile daha ilkokulda çocuk korolarında şarkılar söylemeye başladım. 14, 15 yaşlarında ses yarışmalarına girdim Türkiye’de ve birçok ödülüm bulunuyor en son Kıbrıs’taki bir Kıbrıs Yıldızı ses yarışmasına girerek orda da iyi bir derece aldım. Kendimin yeteneğimin farkında olarak  İstanbul’ a gelip birçok yapımcı ve yapım şirketi ile görüşmelerim oldu ve sahne almaya başladım profesyonel olarak tam 10 yıldır sahne hayatım var. 2015 yılında ilk sözü müziği bana ait şarkımı çıkardım.

TARZINIZ TAM OLARAK NEDİR ? NE TARZ MÜZİKLER OKUYORSUNUZ ?

Tarzım pop müzik kendi bestelerim ile çıkış yapmayı seviyorum hem bestekar hem şarkıcı olarak anılmak istiyorum.Her tarz müzikte eserler söylüyorum kendime ait youtube kanalım var DilekOfficial youtube kanalımda türkü, sanat müziği, arabesk hatta yabancı dillerde İngilizce, Yunanca bir çok dilde cover çalışmam bulunuyor.Ve sahnede  her bulunduğum yere göre söyleyeceğim şarkılar değişiyor bulunduğum yere  göre söylüyorum şarkılar.

BU ZAMANA KADAR KİMLERLE ÇALIŞTINIZ ŞARKILARINIZI ÇIKARMADAN ÖNCE DANIŞTIĞINIZ PROFESYONEL İSİMLER VARMI ?

Sahne hayatım 10 yıllık bir süreç  bu süreçte ve katıldığım ses yarışmalarında birçok profesyonel isimle aynı ortamda bulundum aynı sahneyi paylaştım.  Bunlar Yaşar İpek, Murat Dalkılıç, Kubat, Hakan Aysev, Tuğba Özerk gibi isimler.Birçok yine dj aranjör kişilere danıştığım oldu Erdem Kınay , Ozan Doğulu gibi aranjörlerden fikir aldım şarkılarım konusunda.Yeni çıkacak şarkım mesela Haziranda çıkarmayı düşünüyorum Ozan Doğulu’ ya dinletmiştim.

YOUTUBEDE REYNMEN İLE SAHTE TIK OLAYI BİR DAHA GUNDEME GELDİ BU KONU HAKKINDA NELER DUSUNUYORSUNUZ SAHTE TIK SANATCININ POPULARİTESİNİ ARTIRIYORMU ?

Sahte tıklar  sahte takipçiler sosyal medyada  bunlar  uzun süredir var . Beni de rahatsız ediyor birçok kişi dikkat çekmek amaçlı yükseltiyorlar izlenmeleri trendlerde yer alıyorlar. Bir süre o popülarite ile istediklerini alıp çekiliyorlar köşelerine. O sırada gerçekten bu işin eğitimini almış kişilerin iyi işlerin hakkını yemiş oluyorlar.Bunlar kısa süreli reklam çalışmaları ve uzun soluklu olmuyorlar kalıcı olamıyorlar bir an dikkat çekip çekiliyorlar sektörden. Müzik sanat böyle bir şey değil zaten müzikle uğraşan kişiler kalıcı olmak ister bu alanda ve sürekli üretim yaparlar her üretimde daha da büyüyüp ve yaptığın işlerin yıllar sonra bile hatırlanmasını isterler. Bakınız rahmetli Kayahan örneği ve Sezen Aksu hiç unutulmaz müzisyenlerdir.

YOUTUBE SİNGLE SATISLARINIZI ETKİLİYORMU ? SANATCILAR SON DÖNEMDE YOUTUBEDE KENDİLERİNE AİT KANALLARDA CANLI PERFORMANS YAPIYOR SIZINDE BOYLE PROJELERINIZ VARMI ?

Benim yıllardır bir youtube kanalım var. O zamanlar sosyal medya youtube bu kadar popüler olmadan önce ben örneğin sahne konser videolarımı yüklüyordum. Yaklaşık 2,3 yıldır aşırı bir şekilde popüler bir mecra haline geldi youtube. Bende beni takip eden takipçilerim için ayda bir, iki hafta da bir canlı performans videoları ve cover çalışmalar yapıp youtube kanalımdan yayınlamalar yapıyorum.

KENDİNİZ DE EN BEGENDİGİNİZ VEDE BEGENMEDİGİNİZ ÖZELLİKLER NELERDİR ?

Beğendiğim özelliğim kafama taktığım şeyi yapabilmek azmetmek beğenmediğim ise bazen çok kararsız kalabiliyorum bazen

DÜET PROJENİZ VARMI ? TÜRKİYEDE KİMLERLE DÜET YAPMAK İSTERSİNİZ ? BU ZAMANA KADAR KİMLER LE DÜET YAPTINIZ ?

Düet projem şuan yok ama olsa dünyaca ünlü bir starla yapmak isterim bir Türk sanatçı olarak ülkeme de başarı getirmiş olurum.

TÜRKİYEDE İDOLÜM DEDİGİNİZ ÖRNEK ALDIGINIZ SANATÇILAR VARMI ?

Eserleri unutulmayan hala söylediğimiz Kayahan , Sezen Aksuyu . Sahnesi Show ile  yıllara meydan okuyan Ajda Pek kan’ı mesela örnek gösterebilirim.

BU ZAMANA KADAR ÇIKARDIGINIZ ŞARKILARDA İÇİNİZE EN ÇOK SİNEN ŞARKI HANGİSİ?

Yeni çıkaracağım şarkı şu an ince eleyip sık dokuyorum ve farklı bir şarkı olacak gerçekten sözleri şiirsel Shakspeare sözleri gibi günümüz pop şarkıları sözleri gibi değil felsefi yanı var derin anlamlı.Müziği ise günümüz müziği olacak pop dans tarzında.

BANA NE KISMETLER VAR   ADLI  ŞARKINIZA GELEN TEPKİLER NASIL MEMNUNMUSUNUZ ŞARKINIZIN GİDİŞ HATTINDAN KLİBİ NERDE ÇEKİLDİ YÖNETMENİ KİM  ARANJESİNİ KİM YAPTI SÖZ MÜZİK KİME AİT BİRAZ BAHSEDERMİSİNİZ BİZE BU ŞARKIDAN ?

İlk çıkış şarkımdı ve slogan özelliği vardı. Ben kadınlar genç kızlar için yapmıştım en azından onların diline pelesenk olacağını düşünmüştüm. Ve kader kısmet gibi olaylar tam bizim kültürümüz dokusudur çok beğenileceğini düşünüyordum.Beğenildi ama çok  büyük bir beğeni alamadım ulaşamadı reklam sıkıntısı yaşadım. Aranjesini Turaç Berkay Özer yapmıştı yönetmenimiz Gökhan Palastı. Tek başına savaştığım ve benim ilkimdi ama şimdi çok güçlü bir şarkı ve kadın geliyor.

TÜRKİYEDEN SİZCE DÜNYA ÇAPINDA BİR SANATÇI NEDEN ÇIKARAMIYORUZ ?

Birçok neden var ülkenin buna hazır olması lazım siyasi , ekonomik , dini ve kültürel sosyolojik birçok neden var arkasında ve bizde dünyadaki gibi sistemli düzenli gitmiyor işler .Birde biz Türkiye olarak bize sunulanı izliyor ve dinliyoruz .Bir dünya müziği var bir dünya starları var global bir star yaratma mekanizması var dünyada yaratılıyor ve bizlerde onu hayran hayran izliyoruz. Biz o mekanizmaya dahil olmamız lazım önce. Türkiye’den çıkarak olacak bir şey değil bir şarkı yapılır en fazla komşu ülkelere yayılabilir.Tüm dünya diye düşünülünce uluslararası bir starlık için uluslararası alanda olmalıyız.

AKUSTİK ŞARKILAR GELİCEK Mİ SİZDEN ?

Ben bu yaz çıkaracağım hareketli şarkımın ardından kış aylarına doğru slow bir şarkımı planlıyorum çıkarmayı.

DİGER ÇALIŞMALARINIZDAN BİZE BİRAZ BAHSEDERMİSİNİZ ?

Ben aynı zamanda kitap yazarıyım da ikinci kitabımı da bu yıl çıkaracağım yaz sonrası

SANATCILAR BİRBİRİNE LAF ATARAK GUNDEME GELMEYE CALISIYOR BU KONU HAKKINDAKI DUSUNCELERINIZ NELER ? SANATCILAR YAPTIKLARI İŞLERLEMİ GÜNDEME GELMELİ YOKSA ÖZEL HAYATI İLE Mİ ?

Bu nasıl durduğun ile ilgili ben sanatçıyım sanatım ile var olmalıyım. Sürekli özel hayat polemik bu tarz şeyler hem o kişiyi yıpratır hem sanatını zedeler ve işini yapamaz diye düşünüyorum. Bana ürettiğim işler, konserlerim ve kazandığım yeni sevenler işime sevgi saygı gösterilmesi yetiyor . Ben  böyle besleniyorum diğer türlü laf atmalar polemiklerle değil.Çoluk çocuk kavgası gibi geliyor olgun insan işi değil. Artık renk katmak için mi yapılıyor bence başka türlüde kendimizi gündeme taşıyabiliriz diğer türlü basit oluyorsun.

FAN GRUBUNUZ VARMI ONLARA NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ SIKI TAKIPCILERINIZ VARMI ?

Yıllardır takipleri ile güçlü kalıyorum sanat hayatımda onların enerjileri ile daha da üretmek istiyorum. Onlar olmasa müzik sanat için üretim ayrı ama alkışlar olmasa güzel ilgi ve tepkiler olmasa bu mesleği devam ettiremeyiz. En büyük motivelerimiz onlar seviyorum hepsini ve bu yıl il il geziyoruz konserlerde çoğu ile yüz yüze geldik buluştuk konserlerde. Takip etmeye devam etsinler 2019 yılında ardı ardına büyük sürprizlerim olacak.

ÇOKLU SORU KÖŞEMİZ : EN SEVDİGİNİZ RENK ? Eflatun ve Şeftali tonları  HANGİ BURCSUNUZ ?Koç  ASK HAYATINIZ NASIL ?

Aşk hayatım uzun süredir yok işimle ilgiliyim kolay değil yaptığımız işler çünkü .Tamamen sırtlandığım mesleğim duygusal durumları kaldırmıyor dikkat dağılıyor.Birçok şeye sırtımı döndüm işimizde aynı zamanda mantıklı akıllı olmakta gerek.

HANGI TAKIMI TUTUYORSUNUZ ?

Fenerbahçe 

EN SEVDIGINIZ YEMEK ?

İçli köfte , sarma

EN SEVDIGINIZ ŞEHİR ?

İstanbul 

EN COK NEREDE KONSER VERMEK İSTERSİNİZ ?

Şuan Türkiye’ de sayılı yerler kaldı konser vermediğim Dünya’nın her yerinde olabilir.

YENİ SINGLE ALBUM PROJELERINIZ VARMI ?

Var tabiî ki

EN SIK KULLANDIGINIZ  KELİME CÜMLE  ?

Çok  kelimesi  SİZE GÖRE AŞKIN TANIMI ? Aşk diye bir şey yok bence beynimizin bize bir oyunu diye düşünüyorum ve kalbi ve aklı ikiye bölen bir durum her şey beyinde bitiyor .Beyin başlatıyor kalp ve ruhla ilgili sanıyorsun aslında her şey beyinde.

SON OLARAK SEVENLERİNİZE SÖYLEMEK İSTEDİKLERİNİZ ?

Beni  takip etmeleri için sosyal medya hesaplarımdan DilekOfficial  instagram, twitter ve youtube . Konserlerimiz Mart , Nisan aylarında devam ediyor ve yazın Ramazandan sonra Haziran ayı gibi tüm yaz il il gezip sahnelerde olacağım görüşmek dileğiyle hepsiyle.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Hangi işletim sistemli telefonu kullanıyorsunuz?

Hangi işletim sistemli telefonu kullanıyorsunuz?

 • iOS (iPhone) --> 4
 • Android --> 4
Gönder
Sonuçlar

Yeni Çağrı Gazetesi © 2019 - Web Tasarım : GNS Ajans