$ DOLAR → Alış: 5,36 / Satış: 5,38
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

SON DAKİKA:

‘Deniz Aslanı 2016 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı’ başladı

Deniz Aslanı-2016 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı’nın fiili bölümünün icrasına, Ege Denizi’ndeki Türk Arama Kurtarma Sahası içinde yer alan uluslararası sularda başlandı.

‘Deniz Aslanı 2016 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı’ başladı
  • 04.05.2016
  • 4.120 kez okundu

İZMİR

Genelkurmay Başkanlığı tarafından planlanan Deniz Aslanı-2016 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı’nın fiili bölümünün icrasına, Ege Denizi’ndeki Türk Arama Kurtarma Sahası içinde yer alan uluslararası sularda başlandı.

Sahil Güvenlik Komutanlığının sevk ve idaresinde 2 safhada icra edilecek tatbikata, Türk Arama Kurtarma teşkilatında yer alan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi (AAKKM) unsurları katılıyor.

Midilli ve Sakız adalarının batısındaki Türk Arama Kurtarma Sahasında gerçekleştirilecek tatbikata, Kara Kuvvetleri Komutanlığından 1 arama kurtarma helikopteri, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 1 fırkateyn, Hava Kuvvetleri Komutanlığından 1 arama kurtarma uçağı ve 1 arama kurtarma helikopteri, 2 askeri ulaştırma uçağı ile Sahil Güvenlik Komutanlığından 2 arama kurtarma gemisi, 5 bot, 2 helikopter, 1 uçak, 1 Sahil Güvenlik Özel Harekat (SÖH) timi, 1 Dalış, Emniyet, Güvenlik ve Arama Kurtarma (DEGAK) timi yer alıyor.

Tatbikatın birinci safhasının başarıyla tamamlanmasının ardından görevli birlikler, ikinci safhanın icra edileceği sahaya hareket etti. Tatbikatı, Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hakan Üstem ile 11 ülkeden 18 yabancı gözlemci de takip ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
KKTC Başbakanı Özgürgün’den müzakerelere destek

KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın ana vatan Türkiye ile birlikte yürüttüğü Kıbrıs müzakerelere destek verdiklerini söyledi.

Kapat