$ DOLAR → Alış: 6,06 / Satış: 6,09
€ EURO → Alış: 6,78 / Satış: 6,81

SON DAKİKA:

SİLKELE BİZİ DÜŞMANIM, ÇALKALA BİZİ DÜŞMANIM…!

Emir Sultan ÇOLAK
Emir Sultan ÇOLAK
  • 02.08.2016
  • 9.491 kez okundu

Saç sakal bir acayip, pantolonun dizleri yırtık, sigara dudakta yan duruyor. Elde cep telefonu, kulaklarda kulaklık, gözler fıldır fıldır, iş mi amaaann salla gitsin! Şu caddede iki tur daha atsam kardır…
Yahu bu millet nasıl böyle oldu? Biz eskiden böyle miydik? Savaş olsa bunlarla mı savaşa gideceğiz? Bu ve buna benzer soruları çok sorduk birbirimize ve kendimize. Eskiden millet öyleydi, böyleydi, eskiden delikanlı sevdiğini görmeye giderken duvardan, hendekten düşerdi. Şimdi ise delikanlı sevgilisini görmeye giderken pantolonu belinden düşüyor. Yok arkadaş bu millet bitmiş, bu millet ölmüş. Evet, öyle sanıyorduk hepimiz ama yanılmışız…
Hani şu “seni selden mi yakaladılar oğlum?” dediğin saçlarını kirpi gibi diken genç var ya, o genç de şimdi meydanlarda.
“Dizlerini kedi mi tırmaladı, o nasıl pantolon?” dediğin genç var ya, o genç de şimdi meydanlarda.
Saçının üstünü horoz başı gibi yapan ve senin “kümesten mi kaçtın?” dediğin o genç var ya, O genç  de şimdi meydanlarda.
Dudağında sigarayı gemi kaptanı gibi yan tutan  genç var ya, o genç de şimdi meydanlarda.
Cep telefonu elinde, kulaklıklar kulağında. “Uzaydan mı geldin oğlum”? dediğin genç var ya, o genç de şimdi meydanlarda.
Hoşuna gittiği için kulağına küpe takan ve senin. “Erkek adam küpe takar mı?” dediğin o genç var ya, o genç de şimdi meydanlarda.
Gözleri deniz feneri gibi fıldır fıldır dönen ve senin bu yüzden kınadığın genç var ya, o genç de şimdi meydanlarda.
Açık saçık giyinen “yürü git üstüne bir şey giy.” Dediğin genç var ya, o genç de şimdi meydanlarda.
Simsiyah örtülere bürünen ve senin çoğu zaman dışladığın genç var ya, o genç de şimdi meydanlarda.
Dünyaya gelirken tercih hakkı olmayan, memleketi Van olan, Diyarbakır olan, Şırnak olan o genç var ya, o genç de şimdi meydanlarda.
Hani kahvede tartıştığın, Türklüğüyle gurur duyduğu için ve senin ”sen tam bir faşistsin” dediğin arkadaşın var ya o arkadaşın da şimdi meydanlarda.
Dini konularda hassas olan ve senin “hadi oradan din tüccarı” dediğin arkadaşın var ya o arkadaşın da şimdi meydanlarda.
Politikalarını beğendiği bir A partisine oy veren ve senin “pis A partili” dediğin arkadaşın var ya o arkadaşın da şimdi meydanlarda.
 Velhasıl kelam, yediden yetmişe, sağcısından solcusuna varana kadar herkes meydanlarda… Çok şükür benliğimizi kaybetmedik, çok şükür genlerimizdeki kodlar halen daha sapa sağlam…
Türk milleti olarak normal zamanlarda boş vermişliğimiz ve umursamazlığımız çok fazladır. Bu zamanlarda artık bittiğimizin, uyuştuğumuzun kanısına varıp geleceğe dair bütün inanç ve faziletimizi yitirmeye başlarız. Tam yitirmek üzereyken bir el uzanır ve bizi silkeler bizi. O el düşman elidir.
Yahu ne güzel balkondan izliyorduk. Şimdi dut gibi silkeleyip bu milleti meydanlara dökmenin ne anlamı vardı? Aşk olsun…Bir de dilimize bir şarkı dolandırdınız. “silkele bizi düşmanım,çalkala bizi düşmanım.” Tandırdan çıkan sıcak ekmeğe yağ sürmek gibi sen de milletin ekmeğine yağ sürdün ey düşmanım! Şimdi millet tadına doyamıyor. Yukarıda da anlattığım gibi düşmanım, biz işte böyle bir milletiz. Mevzu vatan olunca hep birlikte, farkımıza bakmaksızın medyalara, cephelere koşarız. Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır bizim için. Bu bizim genlerimizde var. Sen daha bunu öğrenemedin mi? Yazık… Baş köşeyi(sini) sana ayırdık. Halen öğrenemedinse buyur gel, seni de bekleriz meydanlara…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
15 TEMMUZ

15 Temmuz, Türkiye’de küçük de olsa TSK’de yuvalanmış bir grubun darbe teşebbüsünün akamete uğradığı gün olarak tarihe geçti

Kapat