$ DOLAR → Alış: 5,31 / Satış: 5,33
€ EURO → Alış: 6,03 / Satış: 6,05

SON DAKİKA:

      (….“EĞER OYUNLARIN  FARKINDA OLUNMAZSA   BU SON SEÇİM OLACAKTIR”   DERKEN!..

Fevzi MORAY
Fevzi MORAY
  • 01.07.2018
  • 1.187 kez okundu

    Bu seçimden  de hüsranla çıktık!..Tespitlerimde haklı çıkmaktan bıktım usandım  artık. Ancak ana muhalefet  yenilmekten   ve tahtını  koruma isteğinden bir türlü  bıkmadı!..

     “Yine ve daha güçlü şekilde geliyorum”  mesajının   ayak seslerini hisseden , üzerimizde oynanan oyunların da farkında olan  bir vatandaş olarak sizlerle;  naçizane uzun süredir  bazı mesajlar paylaşmaktaydım.. Bu mesajlarda  nelerden mi  bahsetmekteydim:

  1. İnsan En Tehlikeli Varlıktır demiş ve   acımasızlığını, çıkarcılığını, menfaatçiliğini, ve  en  önemlisi de, insanı hiç beklenmedik anda ters köşeye  yatırabileceğini dile getirmiştim..
  2. Bu dünyada güçlü olmadan hiçbir eylemde başarılı olma şansın  y o k t u r!.. Emperyalist   gücün  desteğini  arkanda  hissedeceksin, acımasız olacaksın ve  aynı zamanda deli  cesaretin olacak,  azınlıkta  ve desteksiz  bırakıldığın  sürece bilgili, ilgili,  iyi eğitilmiş olman  hepsi  hikayedir!…16 yıldır  yapılan tüm seçimlerde  ve son  tahlilde  akıbetimiz açık seçik  yukarıda  beyan ettiğim acı reçetenin üzerine birebir oturmuştur.
  3. Yani  milyonları meydanlarda toplamakla, halkı heyecanlandıran, ümit veren    retorik  çıkışlarla  bir yere kadar gidebilirsiniz, ancak küresel gücün   dur dediği yerde duracaksınız!. Çünkü sizleri  millet vekilliğine,  küresel devin saptadığı lider belirliyor!. Bu tespit göz ardı edilerek  başarıya ulaşmak  tek kutuplu dünyada mümkün görülmemektedir. O nedenle   BAŞARAMAZSIN!.  16 yıldır  küresel devin Türkiye’de   uygun gördüğü    ‘Muhalefet  Ölçütü’nü   aşamayacağınız  nedeniyle başaramayacağınızı  söylemekten dilimde tüy bitti!..

     Kurtuluş savaşı  vermek o kadar kolay değildir bu yüzyılda ve  ‘TEK KUTUPLU’ dünyada!..

     Her Sıkıntının Çözümünü Allah’a Bırakan Toplumlar Hezimetin Büyüğünü Yaşamak Zorundadırlar.

      Sıkça bahsettiğim en önemli konuya gelecek olursak eğer:

     1973-1977 yılları arasında ABD Dışişleri Bakanı olarak görev yapan Henry Kissinger, Rockefeller Vakfı’ndaki konuşmasında şunları söylemişti: “Amerika olarak neden güçlüyüz biliyor musunuz? Bizler aramızdaki vatan hainlerini hemen öldürürüz. Diğer ülkelerdeki vatan hainlerini ise, kahramana dönüştürüp, o ülkelerin üst yönetim konumlarına getiririz.”      

     Küresel gücün  vazgeçilmez    temel  ilkesini    kısaca özetlemeye çalışayım. 

Küresel deve kuyruğunu kaptıran    ülkelerin   stratejik önemde ne kadar kurumları varsa başına getirilenler   emperyalist güçler (AB-D) tarafından belirlenir!..Zamanında bu tespitimi sizlerle paylaştığımda  kerli ferli  kişilerin “yok artık , sende  yaşanılan her olumsuzluğun sorumluluğunu  AB-D güçlerine bağlıyorsun” dediğini üzülerek belirtmeliyim!..

     Sorun, hiç güven duyulmayan   siyasetçiler olunca   bazı sorular sorarak  meseleye açıklık getirmeye çalışayım.

      Neden  Parti Liderleri , Metin Fevzioğlu, Türker Ertürk, Osman Pamukoğlu  ve  ismini şu anda anımsayamadığım  vatanseverleri   partilerine almazlar? ALAMAZLAR! Çünkü  o mecrada baskı vardır, korku vardır, işin sonunda kim vurdu ya  gitmek  de vardır!..( Seçim neticelerinin açıklanmaya başlamasından  hemen sonra bir anda ortadan kaybolan, beyanat vermekten çekinen  Muharrem İNCE,  Meral AKŞENER  gibi liderlerin tavır ve hareketleri   sizlere  bir şeyler anımsatmıyor mu?

     Tamda burada Zülfü Livaneli’nin  22 Haziran 2015 tarihinde Deniz Baykal’a yazdığı uyarıcı yazı,  kaleme aldığım bu  satırlarla ne kadar da  örtüşüyor  değil mi dostlar!  Lütfen aşağıdaki linkten 2002 yılından bu yana gelişmelere  bir göz atar mısınız?.. http://www.ozdehaber.com/guncel/-zulfu-livaneli-den-deniz-baykal-a-h1211.html

     Ancak ben hiçbir zaman ümidimi kaybetmedim ve kaybetmeyeceğim.  Olumsuzlukların  vatanını sevenleri asla yıldırmayacağına,  Türk Ulusunun hayrına  olacağına yürekten inanıyorum. Enseyi karartmaya gerek yoktur. İnanın  son seçimle ilk defa bir ulusun  ‘CİDDİ UYANIŞINA’ şahit oluyorum..

     Allah Doğrunun , Mücadeleci Ve Cesaretli İnsanların  Yanındadır Ve  İlelebet Yanında  Olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Mali’de Fransız askerlerine bombalı saldırı

Mali'de bomba yüklü araçlı saldırıda 2 Fransız askeri hayatını kaybetti.

Kapat