$ DOLAR → Alış: 5,46 / Satış: 5,48
€ EURO → Alış: 6,20 / Satış: 6,22

SON DAKİKA:

Elektro manyetik kirlenme nedir? Nasıl Detoks Yapabiliriz…

Neslihan Baykal YAKIŞAN
Neslihan Baykal YAKIŞAN
  • 08.03.2018
  • 1.429 kez okundu

Her gün elekromanyetik kirlilige maruz kaldigimizdan duzenli olarak detoks yapilmasi tavsiye edilmektedir.

İnsan sinir sistemi 500.000 km uzunluğu, 25 milyar sinir hücresi ile dev bir elektriksel donanıma sahip muazzam bir elektronik sistemdir.            

Vücudun tüm fonksiyonları 1–250 mikro volt arası çok küçük gerilimli elektrik uyarıları ile devam eder.

Elektro magnetik alanlar (EMA) insan organizmasında büyük ölçüde karışıklığa sebep olabilirler.

EMA’nın dışarıdan sinir sisteminin bu hassas yapısına tesir etmesi doğal sirkülasyona zarar verebilir.

Dolaşım sistemi, sinir sistemi, bağışıklık sisteminde bozukluklar ortaya çıkabilir. Bağışıklık sisteminin sürekli zayıflaması kanseri tetikler.

EMA’ nın iki tür biyolojik etkisi vardır.

1. Öncelikli etki: Baş ağrısı, göz yanması, yorgunluk, halsizlik, baş dönmesi, uykusuzluk, sosyopati..

2. Diğer etki: Hücre yapısına, moleküller ve kimyasal bağlara, vücut bağışıklık sistemine yaptığı, uzun sürede ortaya çıkabilen etkiler

Detoks Nedir?

Vucudumuzu toksinkerden arindirma islemidir. Yediğimiz besinlerden dışarıdan aldığımız zararlı madde, ışın, elektromanyetik bilgi kirliliği ile olusan tum zararli toksinlerin vucudumuzdan arındırılması gerekmektedir. Detoks bu arındırma islemidir.  Detoks latince kökenli olup en eski ve en doğal yontem olarak tarihten günümüze kadar uygulanmaktadir. Fiziksel, Ruhsal, Zihinsel olarak kisinin arinmasi saglikli ve uzun ömürlü olmak icin gerekli bir süreçtir. Metabolizmayı yavaşlatan deforme eden zararlı atıklar birçok hastalığa neden olmakta ve sorun oluşturmaktadır. Zararli toksinlere mağrur kalan kisiler de cilt problemleri olusur, Yaşlanmayı hızlandırır, Halsizlik meydana gelir, Ruhsal dengesizlik yaşanır, Gribal enfeksiyonlar sık sık görülür, Bağışıklık sistemi çöker. Ve bunlar gibi vucudumuzu tahribata ugratan sonuclar oluşur. Günümüzde herkesin detoksa ihtiyacı vardir. Ne kadar sağlıklı beslensek de herseyimize dikkat etsekte dış etkenlerden aldığımız elektromanyetik kirlilik malum gunumuzde heryerde bizi etkilemekte. Bunun içindeki Detoks günümüzde  yapilmasi en gerekli yontemlerden biri haline gelmistir. Detoks Yontemleri Mora Detoks, Termo Detoks, Bagirsak Detoksu ile tam anlamiyla bir arinma bir temizlenme sağlayabilirsiniz.

Detoks’un Faydaları

Düzenli detoks sindirim sistemine oldukça faydalıdır. Yorgun olan organların dinlenmesini sağlar. Detoks sayesinde vücuttaki toksinler atılır.

Hücrelerin onarılmasına oldukça yardımcıdır. Bağırsak, böbrek ve cilt yoluyla toksinlerden arınmayı hızlandırır. Dolaşımı hızlandırır.Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Cilt kızarıklıkları, lekeler ve noktaları tedavi eder.Vücudun ödem atmasına yardımcı olur. Gaz ve şişkinlikleri yok eder. Cildi daha taze, parlak, pürüzsüz ve yumuşak yapar. Selülit oluşumunu önler.

Kimler Detoks Yaptırabilir

Sabahları uyanmakta güçlük çekenler. Gaz ve şişkinlik problemleri yaşayanlar.

Diyet yapanlar ve kilo vermeye çalışanlar Sindirim problemi yaşayanlar

Kabızlık sorunu yaşayanlar Yanlış beslenme düzenine sahip olanlar,Gün içerisinde vücudun gerektiği kadar su ve sıvı tüketmeyenler, Stres, gerginlik ve yorgunluk problemleri yaşayanlar. Sigara ve alkol bağımlılığı olanlar. Günlük hayatında kendini sürekli yorgun hissedenler.

Detoks arınmaya elverişli tum kisiler. Herkesin fiziksel, ruhsal ve zihinsel detoksa ihtiyaci vardir.

Biorezonans Mora Detoks

21. yüzyıldaki modern yaşam ve teknoloji pek çok konuda yaşamımızı kolaylaştırırken aynı zamanda farkında olmadan bedenimize aşırı yük bindiriyor.En başta kirli hava, işlenmiş gıdalar ve normal (sağlıklı) değerlere uymayan su hayatımızın kalitesini git gide düşürmektedir. Böyle bir tempoda herkes belirli aralıklarla vücudunu dinlendirmeye ve vücudunu temizlemeye ihtiyaç duyar. Vücudumuz her gün gece ve sabahın erken saatlerinde kendisini temizlemeye programlanmıştır. Bu temizlenme toksinlerden arınma ve yeni bir gün için enerji biriktirme anlamına gelir.

Vücudun zararlı maddelerden temizlenmesi anlamına gelen detoks, bedenimizi hastalıklardan korumak, ruhsal, bedensel ve zihinsel olarak dengede tutmak için başvurulan yöntemlerin en başında geliyor. Vücutta birikerek hastalıklara ve yaşlanmaya sebep olan zararlı atıkların (toksinlerin) vücuttan çıkarılma işlemi olan detoks, sağlıklı bir yaşama kapı aralar. Bir kısmı dışarıdan yanlış beslenme ile bir kısmı ise sindirim sisteminin güçlü olmaması sonucunda vücutta oluşan toksinler; baş ve sırt ağrısı, yorgunluk, eklem ağrıları, deri döküntüsü, dolaşım bozukluğu, depresyon, kabızlık, bağışıklık sisteminin zayıflaması gibi sağlık sorunlarına yol açmaktadır.

Detoks etkisi olan besinleri tüketerek ve vücutta toksin birikmesine neden olan besinleri tüketmeyerek yapılan vücut temizliğinde kalori yakıldığı içinde aynı zamanda kilo vermeye de yardımcı olur. Detokstan sonra kan temizlenir, organ, doku ve hücreler beslenir, cilt daha parlak ve sağlıklı gözükür. Temizlenen vücutta kişi kendi daha enerjik hisseder.

Temel amacı vücuttaki normal olmayan işleyişi normal ve sağlıklı haline getirmek olan Biorezonans Mora Terapi de tıpkı detoks gibi vücuttaki zararlı maddeleri temizliyor. Sindirim sistemi ve bağırsak florası temizliğinde de önemli başarılara sahip Mora Terapi, toksik maddelerin elektromanyetik frekanslar yardımıyla vücudumuzdan atılması sağlanıyor. Tamamlayıcı tıp yöntemi olan Biorezonans Mora Terapi, Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde başarıyla uygulanmaktadır.

TERMO DETOKS

Isı ile kan dolaşımını hızlandırarak toksin atımını kolaylaştırır ve hızlı hale getirir. Tosin maddenin atılmasını sağlar. Vücutta 1 derecelik ısı artışında metabolizma % 14 hızlanır. Bu nedenle termodetoks sayesinde metabolizmanın aktif çalışmasını sağlar.

 

Sağlıklı Yaşam Koçu
Neslihan Baykal Yakışan
[email protected]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:

‘’ An gelir, ömrünün hırsızıdır/her ölen pişman ölür/hep yanlış anlaşılmıştır/hayalleri yasaklanmış/ An gelir şimşek yalar/masmavi dehşetiyle siyaset meydanını/ direkler çatırdar...

Kapat