$ DOLAR → Alış: 6,07 / Satış: 6,10
€ EURO → Alış: 6,78 / Satış: 6,80

SON DAKİKA:

ESENKÖY’E KAÇAMAK

Aynur AKAL
Aynur AKAL
  • 21.09.2018
  • 543 kez okundu

Esenköy adını duymuştum ama gitmemiştim hatta nerde nereye bağlı onu bile bilmiyordum ya Esenköy Yalova ilimize bağlı bir belde imiş İstanbul’a çok yakın, günübirlik bile gidilebilir. Nevin arkadaşımızın beni ve arkadaşlarımı davet etmesi ile kalktık düştük yola, yol dediğim lafın gelişi Nevoş, Sibel ve ben Yenikapı’dan İdo’ya bindik 1 buçuk saat gibi kısa bir sürede Esenköy’e vardık. Eminönü’nden Turyol’lada gelinebiliyor. Nevin ve kızı İpek bizleri karşıladı evlerine gittik o kadar güzel hazırlık yapmışlarki detaya girip fazla özendirmeyim sizleri soğuk mezeler salatalar yemekler şahaneydi desem, üstüne de içerken söylediğimiz şarkılar türküler süperdi, sessiz söylediğimizi düşünüyorduk ki karşı komşunun yarın bana iş var demesiyle şarkılarımızı küçük harflerle söyledik, müzikten güzel sestende anlamıyorlarki, burda solist Nevoş Sibel vardı, vokelde de Nevin ile ben.

Yarın ola hayrola diyerek yattık. Sabah olup deniz manzarası eşliğinde kahvaltımızı yapıp kahvemizi içip doğruca denize gittik, denizi biraz taşlı denizde keyifli vakit geçirmek isterseniz deniz ayakkabısı giymekte yarar var,denizi pırıl pırıl saat 15:00 -16:00 arası denizde dalgalar başlıyor, gün batımında dalgalar eşliğinde esenköy’ün rüzgarı ile şarkılar söylemekte muhteşem kimsede rahatsız olmuyor rüzgar inanılmaz rahatlatıcı üşütmüyor…

Akşamları Esenköy’ü keşfetmek pazarlarını çarşısını gezmekte çok keyifli, liman bölgesinde çay bahçeleri var, dondurmacılar var helede bir dondurmacı var ki leziz mi leziz Esenköy’e giderseniz mutlaka Atılgan dondurmacısına uğrayın fiatı da çok uygun.
Gezmelere devam deyip Nevin bizleri Esenköy Seyir Tepesine götürdü, yalancı cennet dedikleri bu olsa gerek deyip hep bir ağızdan şaşa kaldık,tipik yemyeşil karadeniz kasabası, ben tatile giderken hep şaşmaya hazır ruh halimi yanıma alırımda Nevoş ile Sibel’de şaşa kaldılar ya, boşa dememişler üzüm üzüme baka baka kararırmış ya bizimki de o misal.

Bu manzara karşısında şarkılar söylemeye devam ettik ve sonunda bir alkış aldık hatta istek parçaları bile aldık ya,güzel seslerden müzikten anlıyorlar oranın esnafı misafirleri …
Bizler böyle kafa dengi olunca bizde gezmeler bitermi ki bu seferde dolmuşa atlayıp bas gaza kaptan deyip bizleri Esenköy Deresine bırak dedik, bildiğiniz dere değil ama balıkları ile meşhur mekan, mekanın içinde dere,ağaçların üzerinde masalar yeşillikler içinde muhteşem bir dekor anlatmak az görmeniz lazım.

Güvenlik konusunda da sıkıntı yok, küçuk bir belde olduğu için herkes birbirini tanıyor..
Her günümüzü gecemizi olabildiğince dolu dolu geçirdik,bizler için unutulmayacak, tadı damağımızda kalacak güzel anılar biriktirdiğimiz tatil yaptık..
Çok teşekkürler Nevin’ciğim, İpek’ciğim…
Haftaya Perşembe görüşmek üzere esen kalın dostlarım…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
TBMM Başkanı Binali Yıldırım Azerbaycan’da

Kapat