$ DOLAR → Alış: 3,80 / Satış: 3,81
€ EURO → Alış: 4,66 / Satış: 4,68

GATA’nın yeni ismi ‘Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ oldu

Askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığına bağlanmasıyla Ankara’daki Gülhane Askeri Tıp Akademisinin adı “Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi” olarak değiştirildi.

GATA’nın yeni ismi ‘Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ oldu
  • 27.08.2016
  • 474 kez okundu

Türkiye genelinde, 26 ildeki askeri 32 hastane ile bir rehabilitasyon ve bakım merkezi başkanlığının Sağlık Bakanlığına bağlanmasının ardından Ankara’daki Gülhane Askeri Tıp Akademisinin (GATA) isminde de değişikliğe gidildi.

Hastane yöneticisi Prof. Dr. Mehmet Ali Gülçelik, Ankara’daki GATA’nın artık “Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi” adıyla hizmet vereceğini bildirdi.

Gülçelik, “Bu bir devralma ya da kapanma değil, bağlanma işlemidir. Sağlık Bakanlığının gücü ile bu hastanenin gücünü birleştirerek daha iyi ve geniş bir alana hizmet verebilmek anlamında bu işlem gerçekleştirildi.” dedi.

Hastanenin bin 200 yatak kapasitesine sahip olduğunu ifade eden Gülçelik, şöyle konuştu:

“Acil de dahil olmak üzere 24 saat her türlü hizmeti, askerlerimize, şehit ve gazi yakınlarımıza ve bütün halkımıza eşit bir şekilde daha güçlü, daha iyi vermeye başladık. Bu aslında güç birliğidir. Dün akşam saat 17.00’de acil servisimizde hasta kabulüne başladık. Şu an için hiçbir sıkıntı yok, hastalarımızla ilgileniyoruz, askeri personele, tüm halkımıza hastanemizde hizmet verilmektedir.”

“Herkes gelip rahatlıkla muayenesini olabilir”

Gülçelik, hastanenin Sağlık Bakanlığı bünyesindeki diğer devlet hastanelerinden bir farkı olmayacağını vurgulayarak “Herkes gelip rahatlıkla muayenesini olabilir. İşlemlerini yaptırabilir. Biz de Gülhanenin ve Sağlık Bakanlığının gücünü birleştirdiğimiz zaman daha kucaklayıcı bir sağlık hizmeti vermeye başladık. GATA’da çalışan personelimizle mutlu bir kucaklaşma sağlandı. Ekibimiz uyum içinde çalışmaktadır.” diye konuştu.

Sağlık Bakanlığına bağlanmasının hemen ardından hastane içerisindeki tabela ve billboardlarda Sağlık Bakanlığı amblemine yer verildi.

Hastanenin sivillere hizmet vermeye başlamasıyla acil servise başvuran sayısında yoğun artış yaşandığı da kaydedildi.

Etiketler: /Savcılık Berberoğlu kararına itiraz etti
İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcısı, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun "casusluk" suçundan cezalandırılması istemiyle Yargıtay'a sunulmak üzere temyiz dilekçesi verdi.
Şırnak’ın kahraman komandoları teröre geçit vermiyor
Şırnak Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı terör örgütü PKK'ya karşı yürüttüğü etkin mücadele ile gece gündüz demeden her türlü şartta...
Ahmedinejad’dan Hamaney’e ‘özgür seçim’ çağrısı
İran'ın eski Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, ülkenin lideri Hamaney'e yazdığı mektupta seçimlerin "özgürce" yapılabilmesine yönelik taleplerini iletti.
Dünyanın en büyük off-shore rüzgar projesini hazırlıyoruz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, "Rüzgarda dünyanın en büyük off-shore (deniz) projesini hazırlıyoruz. İhalesini bu yıl düşünüyoruz" dedi.
Otomobillerde renk tercihi değişiyor
Trafiğe yeni çıkan araçlar içinde yıllardır en yüksek paya sahip beyaz renklilerin oranı 2014'te yüzde 62,5 iken geçen yıl yüzde...
Türkiye, Avrupa’nın 1 numaralı kart pazarı
Türkiye, ocak sonu itibarıyla 62,7 milyonu kredi kartı ve 133,3 milyonu banka kartı olmak üzere sahip olduğu 196 milyonluk kartla...
‘Hadım şartıyla salıverilme caydırıcı olacak’
Prof. Dr. Gökçen, çocuklara yönelik cinsel istismar suçlarında faile yönelik uygulanması gündeme gelen kimyasal hadım şartlı salıverilmenin ön koşulu olarak...
‘Askere moral vermeye gittik, moral aldık’
KEFEK Başkanvekili Karaburun, sınır bölgesinde görüştüğü askerlerin "Siz bizi merak etmeyin, bizim sadece duaya ihtiyacımız var" dediğini aktararak "Biz onlara...
‘Cumhur İttifakı’ teklifinin detayları belli oldu
AK Parti ve MHP'nin, siyasi partilerin seçim ittifakına ilişkin düzenlemeyi içeren ortak kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu.
İnsansız tankları da üretir hale geleceğiz
ANKARA Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde 11. Kalkınma Planı Tanıtım Toplantısı’na katıldı.  Konuşmasına tüm katılımcıları selamlayarak...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Esed rejimi Halep’te taziye çadırını vurdu: 20 ölü

Suriye ordusuna ait bir helikopterin Halep'te muhaliflerin kontrolündeki Bab Neyrab semtinde taziye çadırına düzenlediği varil bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre...

Kapat