$ DOLAR → Alış: 6,06 / Satış: 6,09
€ EURO → Alış: 6,78 / Satış: 6,81

SON DAKİKA:

Geleceğin sağlıkçıları beyaz önlüklerini giydi

Geleceğin sağlıkçıları beyaz önlüklerini giydi
  • 14.03.2019
  • 246 kez okundu

İSTANBUL (DHA)- İstanbul Kent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri düzenlenen törenle beyaz önlüklerini giydi. Üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Berna Yılmaz, törende yaptığı açılış konuşmasında “Oğlumun kuruculuğunu yaptığı üniversitemizde evlatlarımız için geliştireceğimiz yeni projeler ve değerlerimiz olacak” ifadelerini kullandı.

Tıp Bayramı’nda geleceğin sağlık çalışanları için İstanbul Kent Üniversitesi tarafından Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlendi. Mesleğe ilk adımlarını atan öğrenciler, törende aileleriyle duygusal anlar yaşadı. Törene İstanbul Kent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Berna Yılmaz, Mütevelli Heyet Üyeleri Saime Toptan, Berna Tokar ve İrem Aşçıoğlu katılım gösterdi. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sakıp Pekin, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Berkman, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu MüdürüDr. İlknur Sayan, Meslek Yüksek Okul Müdürü Yalçın Kavak,  İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tuğrul Biren ile çok sayıda akademisyen, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Mütevelli Heyeti Başkanı Berna Yılmaz, “Öğrencilerimizin meslek hayatları boyunca şerefle taşıyacaklarının ilk nişanesi olan beyaz önlüklerini bugün giydirmekten mutluluk duyuyorum. Biz mütevelli heyeti olarak, rahmetli oğlumun da kuruculuğunu yaptığı üniversitemizde evlatlarımız için geliştireceğimiz bütün projelerimiz ve onlara kazandıracağımız yeni değerlerimiz olacak. Bütün öğrencilerimizin hayatları boyunca mesleklerini en iyi şekilde, bilginin ışığında, insani duygularla devam ettireceklerine inanıyorum” diye konuştu.

“BEYAZ ÖNLÜĞÜ GİYDİĞİMİZ GÜN MESLEĞE BAŞLADIK SAYARIZ”

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tuğrul Biren, tüm sağlıkçıların Tıp Bayramı’nı kutlayarak, beyaz önlüğün kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Biren, “Biz beyaz önlüğü giydiğimiz gün mesleğe başladığımızı düşünürüz ve tüm öğrencilerimize de bu beyaz önlüğü giydikten sonra bilimin ışığında ve vicdanlarının sesiyle hareket etmelerini öneririz. Üniversitemizin bu ikinci beyaz önlük giyme töreni. Diş Hekimliği Fakültesi de yeni açıldı şu an için çok yeniyiz ama köklü üniversitelerimizin arasında girmek için bir çaba içerisindeyiz. Bu çabamızla da aradaki farkı çok kısa zamanda kapatarak onların önüne geçmeyi hedefliyoruz” dedi.

Biren, öğrenciler şu tavsiyelerde bulundu:

“Öğrenciler beyaz önlüğü giydikten sonra kendilerini birer tıp doktoru, diş hekimi, sağlık teknikeri gibi düşünüp hem okuldaki yaşantılarını hem de okul dışı yaşantılarında meslek sahibi gibi davranmaları gerekiyor. Mümkün olduğunca kendilerini alanlarında yetiştirmelerini örnek veriyoruz.”

“İNSANLARA KARŞI ‘HEKİM’ SORUMLULUĞUMUZ VAR”

İstanbul Kent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi birinci sınıf öğrencisi Muhammet Enes Özdil, beyaz önlüğü giymekten büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Beyaz önlükleri giyebildiğimiz için çok sevinçli ve mutluyuz. Okulu kazanmadan önce ‘geleceğimiz nasıl olacak’ kaygısı yaşarken, şu anda bütün soruların cevabını bulduk. Artık bir hekim oluyoruz. İnsanlara karşı bir sorumluluğumuz var. Bu yüzden üzerimize büyük bir sorumluluk yükleniyor. Ben kendine tamamen başarıyı amaçlayan bir diş hekimi olacağım. Para değil, en çok başarıyı hedefliyorum. İnsanlara karşı en iyi hizmeti verebilmek için bu bölümü okuyorum.”

Etiketler: / / / /

Bakan Pakdemirli: Orta vadede hedefimiz 1 milyon ton fındık üretimi
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin dünyada fındık üretiminin yüzde 70'den fazlasını sağladığını söyleyerek, "2018'de, bu ürünün yüzde 85'i...
Sümela Manastırı’nda 360 tonluk kaya yerinde sabitlendi
Trabzon'un Maçka ilçesinde, restorasyon çalışmalarının ilk etabı tamamlanıp, 4 yıl aradan sonra yarın ziyarete açılacak tarihi Sümela Manastırı'nda riskli görülen...
Bakan Koca’dan, sağlık sektöründe istihdam açıklaması
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kamuda 29 bin 689 yeni sağlık çalışanının istihdamı kararının detaylarını açıkladı.
Yeni askerlik sistemi teklifi, komisyondan geçti
Bedelli askerliği sürekli hale getiren, askerlik süresini 6 ay olarak düzenleyen, uzun dönem askerliği 12 ay olarak öngören yasa teklifi,...
Ankara’da, eylemciler ve polis arasında arbede
Ankara'da, sendika üyelerinin Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevden ihraç edilmesini protesto eden Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri ile...
Sarar çifti, dehşet gecesini anlattı
Eskişehir'de, Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin (75) ve eşi Zehra Sarar (64), soygun dehşeti sonrası ilk kez kameraların...
Soylu: Türkiye’yi ayakta tutan sandığın ve demokrasinin varlığıdır
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kağıthane'de muhtarlarla buluşmasında yaptığı konuşmada, "Türkiye'yi bugün ayakta tutan sandığın ve demokrasinin varlığıdır" dedi.
Umuda yolculuk Adana’da son buldu
Ülkelerinden kaçarak Türkiye üzerinden Avrupa'ya gitmek isteyen 29'u Pakistan, 23'ü Afganistan uyruklu 52 göçmen Adana'da yakalandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
İntihar girişimini cep telefonlarından canlı yayınladılar

Kapat