$ DOLAR → Alış: 5,61 / Satış: 5,63
€ EURO → Alış: 6,43 / Satış: 6,45

SON DAKİKA:

Grand Science Slam TURKEY 2016

Yarışmanın finalinde “Biraz zaman biraz entropi” çalışması ile Prof. Dr. Sencer Yeralan birinci oldu

Grand Science Slam TURKEY 2016
  • 04.05.2016
  • 4.262 kez okundu

İZMİR

Bilimsel konuların seyirciye, canlı, kolay ve eğlenceli bir dille aktarıldığı, “Grand Science Slam TURKEY 2016” yarışmasının Türkiye finalini, Yaşar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sencer Yeralan kazandı.

Almanya’nın Ankara Büyükelçiliğince “10 dakikada bilimi anlat” sloganıyla Türkiye genelinde düzenlenen, “Grand Science Slam TURKEY 2016″nın finalinde, yarışmanın İzmir, Bursa, Trabzon, Konya ve İstanbul ayaklarında birinci olan adaylar sahneye çıktı. Adaylar, bilimsel çalışmalarını 10 dakika içinde anlatarak, salondaki dinleyicilerden en yüksek puanı almaya çalıştı.

Yarışmanın daha önce İzmir ayağının da birincisi olarak finale kalan Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yeralan, yüksek lisans öğrencisi Deniz Durmuş ile “Biraz zaman biraz entropi” isimli projesini anlatarak, seyircilerden en çok puanı aldı ve “Grand Science Slam TURKEY 2016″nın birincisi oldu.

Yeralan, bu sonuçla Berlin seyahati kazandı.

Prof. Dr. Sencer Yeralan, insanların uzun süren şeylerden sıkıldığına dikkati çekerek, “Yeni gençlik daha da öyle. Biz derslerde de 3 – 5 dakikada bir konuyu değiştiriyoruz, görsellerin çok olması, onları eğlendirmeniz gerekiyor. Ama aynı zamanda bunları yaparken de eğitmeniz lazım. Bu nedenle, bilimsel konuların herkesin anlayabileceği şekilde, kısa sürede ve sıkıcı olmadan anlatılmasını önemsediğimiz için bu etkinlikte yer aldık” ifadelerini kullandı.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Esed, 200 mahkumu serbest bırakacak

Suriye'nin orta kesiminde bulunan Hama merkez hapishanesindeki tutukluların 2 günlük eyleminden sonra Beşşar Esed rejimi ile varılan anlaşma kapsamında 200...

Kapat