Yeni Çağrı Gazetesi

İş fırsatları için hemen tıkla!

GÜLŞAH: TÜFEK İCAT OLDU MERTLİK BOZULDU

EŞİM SELİM TOPSAKAL TÜM KALBİYLE BENİ MÜZİGE SEKTÖRÜNE GİRMEM İÇİN ÇOK YÜREKLENDİRDİ ONA SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİYORUM

GÜLŞAH: TÜFEK İCAT OLDU MERTLİK BOZULDU
46 Kere Okundu
09 Nisan 2019 - 18:47

RÖPORTAJ: SEDAT SARIKAYA

 • Gülşah kimdir biraz tanıyalım?

Gülşah çocukluğundan beri müziğin içerisinde, sürekli şarkılar söyleyen, ilk söz yazma ve beste çalışmaları çocukluk yıllarına uzanan, aşka davet adında 11 şarkılık bir albümü ve arkasından hayat dahil olmak üzere 3 single çalışması olan müziğe aşık bir insan diyebiliriz.

 • Müzik sektörüne girmeye nasıl karar verdiniz?

Müzik sektörüne aslında ilk profesyonel beste çalışmalarım 2010 yılında başladı. Ben ilk olarak şarkılarımı kendim söylemekten ziyade başka sanatçılara ulaştırmayı hedefliyordum taki eşim Selim TOPSAKAL aynı zamanda aranjörüm ile tanışana dek bu şekilde bir düşüncem vardı, o beni tüm kalbiyle bu sektöre girmem konusunda yüreklendirdi. Onun için kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

 • Kendinizde en beğendiğiniz ve beğenmediğiniz özellikler nedir?

Kendimde en beğendiğim özelliğim adil oluşumdur, haksızlığa asla tahammülüm yoktur, haksızlık yapan en yakınım dahi olsa, haksızlığa uğrayanın yanındayımdır.

En beğenmediğim özelliğim ise insanlara hakkettiğinden fazla değer veriyor olmamdır insanları kırmamak için kendimden özveride bulunuyor olmam.

 • Müzik sektörümüzün içinde bulunduğu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?

Müzik sektörümüzün içinde bulunduğu durum bence şuan içler acısı çünkü; şöyle bir söz var “Tüfek icat oldu mertlik bozuldu” yine aynı şekilde şuan ki teknoloji ile inanın hiç sesi güzel olmayan kişiler bile seslerini çok daha iyi muhteşem bir şekilde duyurabiliyor insanlara, zamanımızda aslında gerçek yetenekler hakkettiği yerde değil bence daha çok gücü olan insanlar bir yerlere varabiliyor,  yani gücün varsa star sensin.

 • Adın yok adlı şarkınızdan biraz bahseder misiniz?

Adın yokun güzel bir hikayesi var. Biz o dönemde Selçuk ÖZEN adlı arkadaşımız ile bir çalışma içerisine girdik. Kendisinin sözlerinin olduğunu fakat beste konusunda henüz kendisini yeterli bulmadığından bahsetti şarkının sözleri geldi bana hepsi birbirinden güzel ama o kadar uzun ki beş altı kıta falan var. Sonra ben bunların en güzellerini seçerek, küçük bir düzenleme yaparak şarkıyı oluşturduk kendisine de sunduk çok beğendi ve biz bu şarkıyı kendim seslendirdim ve youtube kanalımıza attık ve burada bir DJ tarafından keşfedildi şarkı ve bir yaz boyunca Yunanistan’da Mikonos adasında bütün cluplarda bir sezon çaldı şarkı çok beğenildi. Aslında albümde yeri yokken bu görmüş olduğu ilgiden dolayı albüme almaya karar verdik ve ikinci klip şarkım oldu.

 • Bu zamana kadar çıkardığınız şarkılardan içinize en çok sinen şarkı hangisi?

Şarkılamın hiçbirinin bir diğerinden üstünlüğü yok çünkü hepsi bana ait olduğu için; Her sözü, her hecesi, her notası benim için çok özel. Ama gerçekten içime en çok sinen çalışmam en son çıkarmış “Hayat” şarkımdır. Başından sonuna kadar çok titizlikle çalıştık üzerinde özellikle şarkımın aranjörlüğünü, mixini ve masteringini yapan eşim Selim TOPSAKAL’a bu süreçte bana destek olduğu için sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum, yine aynı şekilde vokal koçum Fatih ERTÜR’e yönetmenin Efe Can Soy ve ekibine teşekkürlerimi iletiyorum Hayat çok sevildi umarım dinleyen herkesde sever.

 • Klip nerede çekildi? Aranjesini kim yaptı? Söz müzik kime ait?

Söz Müzik bana ait aranjesi, mixi ve masteringi eşim Selim TOPSAKAL’a ait, Klipin yönetmenliğini Efe Can Soy üstlendi. Klipimiz Beykoz Cumhuriyet  Köyü ormanında çekildi. Kısaca Klipin konusundan bahsediğim çünkü Türkiye’de bir ilke imza attığımızı düşünüyorum, klip kısa film tadında oldu konusu ise;  klipte aslında orman hayatı simgeliyor ve orada olan iki karakter hayatımızda sürekli karşımıza çıkan zorlukları, kötülükleri ve şanssızlıkları simgeliyorlar ve bu hayat içerisindeki mücadelemi konu alan bir klip oldu çok da güzel oldu bence

 • Hayat adlı şarkınıza gelen tepkiler nasıl memnun musunuz?

Gelen tepkiler çok güzel tanıdık tanımadık binlerce kişiden tebrik mesajı aldım hayla alıyorum. Şarkımın daha güzel yerlere geleceğine yürekten inanıyorum.

 • Düet projeniz var mı? Türkiye’den kiminle düet yapmak ister siniz? Kimlerle düet yaptınız?

Zaten hali hazırda eşim Selim TOPSAKAL ile bir Karadeniz şarkımı düet olarak birlikte seslendirdik “Yeminimiz Var İdi” şarkımızın adı çok ta beğeni aldı, ileriki zamanlarda kendisi ile  bir karadeniz şarkısını yine düet olarak seslendirme planımız var.

Türkiye’de ki sanatçılardan düet yapmak istediğim tek bir isim var kendisinin hayranıyım Tarkan

 • Sanatçılar birbirilerine laf atarak gündeme gelmeye çalışıyor bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Sanatçılar yaptıkları işlerle mi gündeme gelmeli, yoksa özel hayatı ile mi?

Bence daha doğrusu ben onlar için üzülüyorum, çünkü demek ki gerçekten kayda değer derecede güzel işlere imza atamadıklarını düşünüyorum bu yollara baş vurdukları için.

 • Türkiye’deki sanatçılarımız neyi eksik yapıyorlar da yabancı şarkılar gibi tutmuyor?

Bence öncelikle eğitim şart diyorum, bir işi yapıyorsan başta onun eğitimini almak gerektiğine inanıyorum, bunun dışında yine Türkiye’de maalesef ki korsanın önüne geçilmediği sürece ve Sezar’ın Hakkı Sezar’a verilmediği sürece bugün ismini duyup yarın unutabileceğimiz çok isim gelir geçer bu sektörde diye düşünüyorum.

 • Akustik şarkılarda gelecek mi?

Tabi ki; Aslına bakarsanız bundan bir yıl öncesinde sana adadım adında bir akustik çalışmam var. Bundan sonrasında da neden olmasın tabi ki olabilir.

 • Türkiye’de idolüm dediğiniz? Örnek aldığınız sanatçılar var mı?

Elbette ki var. Tek idolün Sezen AKSU çünkü; çok iyi bir kalem ,çok iyi bir müzik ruhu bence yaşayan efsane kendisi

 • Sahte tık sanatçının popülaritesini arttırıyor mu?

Sahte tık alan kişi bence öncelikle kendisini kandırıyor. Çünkü şarkı eğer dillerde değilse, radyolar yer vermiyorsa  şarkıya, bana göre boşa geçen bir aldatmacadır, bence sadece kendisinin almış olduğu sahte tıkleri her gün youtube da açıp açıp izlemekle meşguldür o kişi, bana göre doğru bir davranış değil bu.

 • Youtube single satışlarınızı etkiliyor mu? Sanatçılar son dönemlerde kendilerine ait kanallarda canlı performans yapıyor sizin de böyle projeleriniz var mı?

Youtube da gerçekten  organik olan izlenmeler elbette ki single satışlarını etkiliyor bence . Benimde aslına bakarsanız bir  youtube kanalım var ama aktif olarak çok fazla yer vermiyorum. Aslında bu ileriki zamanlarda düşündüğüm bir konu

 • Youtube da Reyhmen ile sahte tık olayı gündeme geldi bu konuda neler düşünüyor sunuz?

Gerçekten bu konuda çok şey duydum, çok şey konuşuldu ama ben böyle bir şey olduğuna inanmıyorum Reymen’nin böyle bir şey yaptığına inanmıyorum, çünkü şarkı herkesin dilinde mi, dilinde ben dahil olmaz üzere ve ben beğenerek ve severek dinliyorum beğenmeyene de saygı duyuyorum. Ama kimseye çamur atmasınlar bence

 • Bu zamana kadar kimlerle çalıştınız? Şarkılarınızı çıkarmadan önce danıştığınız profesyonel isimler var mı?

Bu sektöre girdiğimden beri aranjör olan sevgili eşim Selim TOPSAKAL ile birlikte çalıştım. Şarkılarım zaten bana ait. Piyasaya çıkarmış olduğumuz insanların beğenisine sunduğumuz şarkılara ise kendimiz aramızda istişarede bulunarak karar vererek çıkarmışızdır.

 • Fan Grubunuza neler söylemek istersiniz?

Aslında fan grubum geçen hafta içerisine kadar yoktu, geçen hafta içerisinde iki tane tatlı kızımız  iki ayrı fan grubu oluşturdular. Onlara buradan sevgilerimi iletiyorum Rabia ve Hilal’cim sizleri buradan öpüyorum canlarım benim.

 • Çoklu soru köşemize başlayalım?
 • En sevdiğiniz renk : Kırmızı
 • Hangi burçsunuz: Terazi
 • Aşk hayatınız nasıl : Evli mutlu çocuklu
 • Hangi takımı tutuyorsunuz?:Bu konuda klişe bir cevap vericem ama milli takım demek durumundayım çünkü futboldan uzaktan yakından bir ilgim yok
 • En sevdiğiniz yemek: Aslına bakarsanız kahvaltıdır benim olmazsa olmazım, ama yemek olarak yaprak sarması
 • En sevdiğiniz şehir: Doğduğun değil doyduğun yer derler ama benim için öyle değil doğduğum yer tabi ki Adana
 • En çok nerede konser vermek istersiniz: Her sanatçı gibi Harbiye de
 • Yeni single albüm çalışmalarınız var mı : Tabi ki olacak çünkü müzik benim hayatımda olmazsa olmaz diyebileceğim bir gerçek bundan sonrada yola devam diyoruz.
 • Son olarak sevenlerinize söylemek istedikleriniz nelerdir.

Onları çok seviyorum, her birine ayrı ayrı sevgilerimi iletiyorum, bana destek oldukları için sonsuz teşekkürler.

 

 

GÜLŞAH’A SORDUK

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Hangi işletim sistemli telefonu kullanıyorsunuz?

Hangi işletim sistemli telefonu kullanıyorsunuz?

 • iOS (iPhone) --> 4
 • Android --> 4
Gönder
Sonuçlar

Yeni Çağrı Gazetesi © 2019 - Web Tasarım : GNS Ajans