$ DOLAR → Alış: 5,82 / Satış: 5,84
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,57

SON DAKİKA:

Hakan’ca Yorumlar

Hakan KANBUROĞLU
Hakan KANBUROĞLU
  • 29.08.2017
  • 2.049 kez okundu

 

 

 

 

 

 

HAKAN’IN KULAĞINDAKİLER;

1- Aleyna Tilki – Sen Olsan Bari
2- Güven Yüreyi – Sen Maşallah
3- Seksendört – Yorma
4- Bahadır Tatlıöz – Takvim
5- Hande Yener – Benden Sonra
6- Alişan – Zor Sensiz
7- Mabel Matiz – Ya Bu İşler Ne
8- Murat Dalkılıç – Aşinayız (feat Oğuzhan Koç)
9- Burak King – Koştum Hekime
10- Raf ft. Jabbar – Deeperise

HEPİMİZ İNSANIZ

Geçtiğimiz hafta Karadeniz’i keşfetmek için yola koyuldum, orada sosyal medya ve televizyonla fazla haşır neşir olamıyorsunuz. Bir sabah uyandığımda; sadece bir magazin kanalında Demet Akalın’ın ağlama sesini duydum. Her zaman kahkahalarıyla ortamı eğlendiren Akalın’ın.. Zor çeken internet ile sosyal medyaya girdim ve olayları okudum. Üzüldüm, magazin sektörünün bu hale gelmesine. Ne zaman bu kadar kötü insanlar olduk? Her şeyi geçtim, Demet Akalın ve ailesinin borcu olamaz mı? Demet Akalın sevdiği bir insana altın takamaz mı? Karalama haberleri yapanlar, üst kattaki Ayşe Ablaya, fırındaki Mehmet Ustaya bile borçlu değiller midir? Hangimiz yeri geldiğinde borçlu olmadık ki? Hadi bu olayları geçtim; iyi günde kötü günde diye evlenen iki insanın ilişkilerine bile dil uzatmaya kalktınız. Boşanacaklar mı diye haber yapmak nedir, ne güzel mutlu bir aile yuvası, belki de magazin sektöründe 10 parmağı geçmez mutlu aile sayısı. Neden boşansınlar, borç yiğidin kamçısı değil midir? Ben en çok bu sektörde bu kadar kötü niyetli insanın olmasına üzüldüm. Şarkısını eleştir, müziğini eleştir, ilişkilerini ve tavırlarını eleştir ama gelip de bir insanın borcunu dillendirme, gelip de bir insanın evliliğini kendi uydurma haberinizle bitirmeye çalışmayın. Demet Akalın zeki kadındır, bilir her şeyi; ufaktan bir falına baktım ve 2019’a girdiğinde çok daha güzel olacak hayatı. Göz önünde olan bir isim; kazancını, lüks yaşamını fazla göz önünde bulundurmazsa daha iyi olur. Yoksa bu kem gözlerin nazarı değmeye devam eder. Kötü günler geçer gider; bu mutlu ailenin kahkahaları hiç bitmesin.

 

 

 

İLK SİNGLE ÇALIŞMASIYLA GEMİLERİ YAKTI

O Ses Türkiye yarışmasından adını duyduğumuz bir isim daha profesyonel çalışmasıyla bizlerin huzurunda. Bizler diyorum çünkü bizler de dinleyiciyiz. Murat Boz’un takımında yarışan Uğur Etiler, Garaj Müzik etiketiyle ilk single çalışması ‘’Yaktım Gemiler’’i müzikseverler ile buluşturdu. Şarkıyı duyar duymaz 2000’li yılların başındaki Eurovision şarkılarını anımsadım. Öyle bir ışık işte. Tutacak şarkı kendisini 100 kilometre öteden belli eder. Uğur Etiler’in şarkısı da böyle bir şarkı. Sözü ve müziği kendisine, düzenlemesi Birkan Şener-Gökçe Turan’a ait şarkı dikkatleri üzerine bir hayli çekti. Haşim Umut Gülbay ve Anıl Ekşi tarafından o kadar da güzel klip çekilmiş ki Uğur Etiler emin ellerde gibi geldi bana. İddialı bir basın çalışmasıyla bence bu yılın elle tutulur parçaları arasına girmemesi için hiçbir sebep yok. Hem genç bir yetenek, hem söz müzik yazarı, hem yakışıklı. Daha ne olsun, sektör gençlerle dolsun.

 

 

 

HEDİYE BİLİÇ’TEN YENİ SİNGLE

Adıyla birçoğumuzun aklında yer etmiştir Hediye. Şahsen ilk çıktığında benim aklıma adıyla kazınmıştı. Sonra ”Al Yanına” ve ”Alışamadım” şarkılarıyla kendinden söz ettirmişti. Alışamadım şarkısı bana göre bir tık daha ötede bir şarkıydı. Hediye şimdiler de ise ”Yolunu Bulur” adlı şarkıyla müzik piyasasına renk katmak istemiş. Sözü ve müziği sanatçının kendisine ait iken düzenlemesi Nurettin Çolak tarafından yapılmış. Biraz geç mi kalındı ne bu şarkı için? Yazlık bir şarkı, yaz sonu çıktı. Sözleri günümüz popüler şarkılardan farksız, akılda kalıcı, melodisi de şarkıyı destekler nitelikte. Ben her şeyden çok klibin tasarımına hayran kaldım. İki farklı kadını canlandırmış Hediye. Uslu ve yaramaz kadın. Ramazan Arslankaya yönetmenliğinde çekilen klipte Hediye’nin uslu hallerini gördüğümde; ”Hediye acaba bir Türk Sanat Müziği şarkısı ya da slow bir şarkı mı coverlasa” demekten alamadım kendimi.Sesi çok güzel uyar. Bu da benim fikrim olsun. İlk single çalışmasına nazaran daha oturmuş bir tarzla; yüksek tempolu, dinamik bir şarkı ile Hediye sektörde yolunu bulacaktır. Bakalım önümüzdeki yıllarda nasıl şarkıları bizlere hediye edecek?

 

İYİ BİR EKİP ÇALIŞMASI YETERLİ OLACAK MI?

Biliyorsunuz Baran Bayraktar, ilk single çalışmasını Gülden Mutlu etiketi ile bizlerin beğenisine sunmuştu. Güzel de bir kitleye ulaştı. Yeni şarkısı Gol ise adeta üç silahşörlerin çalışmasından doğmuş. Sözleri Kenan Doğulu gibi son derece yenilikçi bir müzik adamına ve İsra Gülümser gibi son yılların en hit şarkılarına imza atan bir müzik kadınına ait. Düzenlemesi ise Kenan Doğulu ve Bedük’ün iş birliğinnden doğmuş. Şarkı günümüz parçalarına nazaran son derece özgün, yenilikçi ve kaliteli bir sounda sahip. 45 derece sıcakta Murad Küçük yönetmenliğinde çekilen klipte ise Baran’ın yakışıklılığı ön planda. Diyorum size bu çocuk bu gidişle oyuncu da olur. E müzik piyasasına küsmesi an meselesidir malum tüketim çağında kaliteli şarkılara değer gösteremiyoruz. Bangır bangır çalan, basit ve kısa süreli günümüz pop şarkıları yerine böyle kaliteli işler duymak beni sevindiriyor. Peki ya hak ettiği değeri gösterebiliyor muyuz böyle şarkılara? Baran Bayraktar’da diğer basit şarkılar üreten isimler gibi dinlenme mi satın alması gerekiyor? Sektöre neler oluyor? Neden böyle kaliteli şarkılara değer vermeyip hileli hurdalı şarkılara değer veriyoruz, onu da siz düşünün. Aa cümlelerimi bitirdim ama şunu da söyleyeyim Baran Bayraktar Ekim ayında muhteşem sahnelerle sevenleriyle buluşacak. Hazır mısınız gençler?

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Dinozordiyin dedi ki:

    helal olsun

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
THY’nin Houston seferlerinin iptal edilmesi

Bugün ve yarın da seferler karşılıklı yapılamayacak

Kapat