$ DOLAR → Alış: 5,52 / Satış: 5,55
€ EURO → Alış: 6,26 / Satış: 6,28

SON DAKİKA:

Hakanca Yorumlar

Hakanca Yorumlar
  • 03.04.2018
  • 1.280 kez okundu

HAKAN’IN KULAĞINDAKİLER;

1- Aziz Kiraz – Fransız
2- Enbe Orkestrası feat. Bengü & Doğukan
Medetoğlu – Yorma
3- Edis – Roman
4- Yıldız Tilbe – Bir Seni Tanırım
5- Derya Uluğ – Ne Münasebet
6- Burcu Güneş – Yoh Yoh
7- Ferhat Göçer – Mutlu Ol
8- Lafügüzaf – Gökhan Türkmen
9- Yalçın – Kırık Dökük
10- Samet Koçak – Güzellikten Öleceksin

Yeteneğine Yetenek Katıyor

Müzik piyasasına gençler hakim olmaya devam ediyor, en azından gençler daha cesur olduğu için yeniliğe çok çabuk atılabiliyorlar. Yalçın Topyanak’ta genç ve yeni bir isim. Adını İdo Tatlıses için bestelediği ‘Sonsuz Teşekkürler’ isimli şarkı da duymuştuk. Zaten ilk single çalışması da bu şarkıyla aynı tarzda. Yalçın bestelediği şarkılar arasından ”Kırık Dökük” adlı şarkıyı Cüneyt Yalmaz aranjesi ile müzikseverlerin beğenisine sundu. Şarkıyı dinlemeye başladığınız zaman introsu kulağınıza hapsoluyor, dinlemeye devam ediyorsununz, kulağınızı yormuyor. Berkay ve İdo Tatlıses şarkılarını da anımsatmıyor değil. Dinledikçe kulağa gelen şarkının sözleri çok çabuk dile dolanıyor. Bu da her şarkıya nasip olmayan bir unsur. Sosyal medyada sürekli bir randımana sahip olan şarkının sahibi Yalçın her şarkıda ayrı bir hikaye yattığını söylerken, ‘Kırık Dökük’ isimli şarkıyı da kendi yaşadığı aşk hikayesinden esinlenerek bestelediğini dile getirmiş. E ne güzel, Yalçın diğer şarkıcılar gibi söz ve bestecilerden şarkı almak yerine yeteneğine yetenek katıyor. Yaza da daha ‘bombastik’ bir şarkı gelir mi? Bence gelsin, a bir de bu şarkıda hafif hafif slow bir şarkı rüzgarı da esiyor, acaba tam bir slow şarkı Yalçın’a nasıl yakışır? Bakalım önümüzdeki aylarda Yalçın neler yapacak?

Sonuçta Akalın var
Yaz O’nsuz olmaz

2013 yılında O Ses Türkiye yarışmasında akılda kalan nadir isimlerden biriydi Ömer Topçu. Sosyal medyadan Demet Akalın’ın Ömer Topçu için attığı tweetleri dün gibi hatırlıyorum. Daha sonra Topçu, Akalın’ın vokali olarak müzik kariyerine devam etti. Bir ara küslük yaşayan ikili, daha sonra Rising Star Türkiye yarışmasında barışmıştı. Akalın’ın Ömer’e single yapma sözü de tüm bu süreçlerde bilinenler arasındaydı ve kısmet bu güneymiş. Akalın, 2018 yılının gelmesiyle birlikte sonunda verdiği sözü tuttu ve Ömer’in ilk single projesi Oh Olsun’u müzik severler ile buluşturdu. Topçu’nun single çalışmasının prodüktörlüğünü de Akalın kendi üstlendi. Sadece üstlenmekle de kalmayarak, Ömer’in şarkı seçimlerinin her anında da yanında olmaya çalıştı. E bu kadar emek varken, düet yapmadan olmaz! Akalın bu kadar koşturmasına rağmen Ömer ile düet yapınca, single çalışması ister istemez zaten milyonların diline düşmüş oldu. Akalın farklı bir kadın. Öncelikle çok zeki ve sosyal medyayı kullanmayı çok iyi biliyor. Hepimiz her konuya yorum yapıyor diye eleştiriyoruz ama o bu işin piri. Okuduğu şarkıyı milyonların diline pelesenk etmeden rahat uyuyamaz. İşine saygısı var, hırsı hiçbir an azalmadı. Bu da iyi bir şey. Hırs bizi kamçılar. Gelelim şarkıya; şarkının sözleri Zafer Kerey’e, müziği Turgay Saka’ya aranjesi ise Atınç Tombak’a ait. Ömer iyi bir ses hatta çok çok üstün bir ses ama bu şarkı da Ömer’in sesini ne kadar duyduğumuzu sizin kulaklarınıza bırakıyorum, ben istediğim gibi duyamadım. Kaldı ki şarkının aranjesi de çok çok dağınık. Özellikle nakarat sadece bu şarkı yazın çalsın yeter gibi geliyor benim kulağıma. Yani geçişler kulağıma absürt geldi. Şarkı Akalın ile başlıyor yani şarkı sanki Akalın şarkısıymış gibi. Zaten Akalın gibi büyük bir starla düet yapıyorsanız onun adının ön plana çıkması da çok normal. Alaturka bir şarkı; bir Türkan, bir Ah Ulan Sevda gibi bir şarkı anlayacağınız. Bir de Ömer bu şarkıyı Akalın’ın sahnesinde söylerken aşırı dans ediyor ama bu şarkı ‘kopmalık’ bir dans şarkısı değil. Ben isterdim ki Akalın’ın sesi sadece nakaratta duyulsun, Ömer’in yeteneğini duyalım. Bakalım, Ömer için slow şarkı da yapılacak diye duyumlar aldım. Herhalde Ömer’in sesini slow şarkı da daha çok hissederiz. Ama yaz mevsiminde bu şarkı kendisini illa ki gösterecektir. Akalın var sonuçta, yaz onsuz olmaz. Hoş benim bildiğim Akalın, yaza birkaç şarkı daha çıkarır. Ama şarkı çıkarırken bir cesaret örneği gösterse fena olmaz, Alaturka Pop’tan sıkıldık.

Zeynep’ten Rihanna’lı Dönüş

Zeynep Dizdar’ın sesinin gücünü bilmeyenimiz yoktur. Kendisi Türk Pop Müziği’nde en güçlü seslerden biridir. Yorumculuğu farklıdır ve kulağı da yormaz. Yani sesiyle ilgili olumsuz yorum yok denecek kadar azdır. ‘Vazgeç Gönül’, ‘Son Bir Rica’ gibi şarkılarda da sesinin bu güzelliğini hepimiz hafızalarımıza kazımıştık. ‘İlle De Sen’, ‘Zehir Gibi’ şarkılar ile kariyerinin zirvesini yaşayan Zeynep Dizdar, yeni şarkısı ‘Bi Gülüşü’ ile müzikseverlerle tekrardan buluştu. Poll Production etiketiyle yayımlanan şarkının sözü ve müziği Aras Demirci, Faruk K imzası taşırken şarkının düzenlemesini Atınç Tombak üstlenmiş. Ekip güzel, genç ve dinamik.

Annesini kaybettikten sonra müziğe daha sıkı tutunacağını belirten Zeynep Dizdar’ın yeni imajını ben Rihanna’ya ve Avril Lavigne’ye benzetenlerdenim. Şarkı tam bir yaz şarkısı, kıpır kıpır bir Zeynep Dizdar şarkısı. Tıpkı Zehir Gibi şarkısındaki Zeynep’in adeta geri dönüşünü yansıtan bir şarkı. Umarım bu dönüşüyle sektörle arasını daha sıcak tutar çünkü rakiplerinden çok daha iyi bir sese sahip ve bunu defalarca belirtebilirim. ‘Bi Gülüşü’ şarkısından sonra Zeynep Dizdar, yaz mevsimine de hareketli bir şarkıyla damga vurmaya hazırlanıyorrmuş. ‘Kolaysa Koy’ gibi sözcüklerin geçtiği şarkıyı da ilk dinleyenlerden biri olarak; ‘Ajda Pekkan’ şarkısı gibi bir şarkıyla Zeynep geliyor diyebilirim. Anlayacağınız bu yıl Zeynep Dizdar’ın yılı olacak!

Hadi hayırlı olsun!

Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği’nin (MSG) geçen gün yapılan olağanüstü genel kurulunda yeni başkan Candan Erçetin oldu. Erçetin mevcut başkan Garo Mafyan’a karşı 98 oy farkla seçimi kazandı. Gerek bütün yazarlar, gerek bütün üyeler, gerekse köşe yazarları (ya da olmaya çalışanlar) herkes bıdı bıdı kendilerince fikirlerini söylediler. Bazı isimler uzlaşmacı açıklamalar yaparken, bazıları da çok kutuplaştırdı be! Sanki bir ülke seçimine, ülke referandumuna gider gibi üslup takılanlar da vardı.
Kardeş kardeş yürüyebileceklerse, hak yemeden bu sektörü ayakta tutabileceklerse ne mutlu bize!
Müzik önemlidir, sanat önemlidir, eser değerlidir. Bunların tespiti çok daha önemlidir. Her yanlış tespit bir kul hakkıdır. Konserden vakit bulup bu işe vakit ayırabilirlerse; bu ekip çok dinamik, çok yeni, çok genç, çok daha teknolojik, çok daha hak arayan bir ekip… İnşallah hayırlısı olmuştur herkes için.

 

Etiketler: / / / / /

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şu anda aldığım rakam 1 milyon 600 bin
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yenikapı’da düzenlenen Cumhur İttifakı Büyük İstanbul mitinginde konuştu.
Vatanımıza kem gözle bakan kim varsa o gözü oyarız
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Yenikapı’da düzenlenen Cumhur İttifakı Büyük İstanbul mitinginde konuştu.
Yıldırım Cumhur İttifakı İstanbul Mitinginde konuştu
Cumhur İttifakı Büyük İstanbul Mitingi Yenikapı Miting alanında gerçekleştiriliyor. Mitinge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK...
Yenikapı’da Cumhur İttifakı mitingi için toplanmalar başladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılımıyla gerçekleşecek olan Cumhur İttifakı'nın Yenikapı Mitingi için toplanmalar başladı.
Şırnak’ta askerleri taşıyan midibüs devrildi: 1 şehit, 20 yaralı
Şırnak'ta askerleri taşıyan zırhlı midibüsün devrilmesi sonucu 1 asker şehit oldu, 20 asker de yaralandı.
Milli Savunma Bakanlığı: TSK, DEAŞ’la mücadeleyi göğüs göğüse yürüten tek ordu
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde yapılan faaliyetlere ilişkin bilgilendirmede bulundu. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin DEAŞ’la mücadeleyi göğüs göğüse...
Atatürk Havalimanı’nda ”metamfetamin” ele geçirildi
Atatürk Havalimanı'nda yapılan operasyonda bir valizin taban kısmına gizlenmiş 2 kilo 264 gram "Metamfetamin" adlı uyuşturucu madde ele geçirildi.
Fransa İçişleri Bakanı: Sarı yelekliler eylemlerinde 233 kişi gözaltına alındı
Fransa’da Kasım 2018’de başlayan sarı yelekliler eylemleri 19'uncu haftada devam ederken, Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, dünkü protestolarda 233 kişinin...
Cumhur İttifakı Ankara mitingi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Gayesini unutan, kendisini unutur

Gayesini unutan, kendisini unutur… İnsan Kâinat ağacının meyvesi, zîruhların sultanı, yeryüzünün halifesi, Ahsen-i takvîm suretinin nişanesidir… İnsan dilediği takdirde eşrefi...

Kapat