$ DOLAR → Alış: 5,82 / Satış: 5,84
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,57

SON DAKİKA:

HAYAT YAŞAMAYA DEĞER

Hayatın yaşamaya değer olduğuna inanman için önce inanmak istemelisin sen inanmak istemedikten sonra…

Halil İbrahim ÖZDEMİR
Halil İbrahim ÖZDEMİR
  • 09.08.2017
  • 437 kez okundu

Hayatın yaşamaya değer olduğuna inanman için önce inanmak istemelisin sen inanmak istemedikten sonra ben ne desem de anlatamam öyle süslü cümleler falan kurmayı pek beceremiyorum ama önce senin inanman lazım inanmak başarmanın yarısıdır diye boşuna dememişler sonuçta, bak mesela doğaya, etrafına, kuşlara, böceklere, hayvanlara, toprağın altındaki solucana, ağaçlara hepsi bu dünyanın bir parçası ve onları da meydana getiren parçalar var bizde olduğu gibi hepsinin doğması için de ölmesi için de bir sebep gerek bizde de öyle doğmamız için bir sebebimiz var ölürkende bir sebebi var ama o biraz farklı çünkü kimse anlamıyor ölümün sebebini daha doğrusu sorgulamıyor neden?
Çünkü herşey Allahtan. Onun kurduğu düzeni sorgulamak ne haddimize? O yüzden bu hayat yaşamaya değer neden değer çünkü Allah’ın bize verdiği bir ömür var onu yaşamak zorundayız bunu değiştiremeyiz biz sadece bu ömürde nasıl yaşayabileceğimizi belirleyebiliriz yani insan kendi kaderini kendi çizer ister iyi olur isterse de kötü ne demiş Necip Fazıl “dinde zorlama yoktur elbette insan özgürdür isteyen bu dünyada pişer isteyen ahirette”. Biz iyi olalım bir olalım can olalım canan olalım ama bizi Yaradanı unutmayalım ki onun yolundan çıkmayalım ve şeytan bize yaklaşamasın bizi yoktan var edeni bize unutturmaya çalışamasın ki onun bize verdiği ömrü yaşamaya değer mi acaba diye sorgulamamıza sebep olmasın demem o ki inanç ve ibadet eşittir saadet yani inanıyorsak mutlu olmamak için bir sebep yoktur.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
LYS şampiyonu hayalini gerçekleştirdi

Lisansüstü Yerleştirme Sınavları'nda (LYS) 5 puan türünde Türkiye birincisi olan Konyalı görme engelli Fulya Akkaya, Boğaziçi Üniversitesi iktisat bölümüne yerleşti.

Kapat