$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,10 / Satış: 6,12

SON DAKİKA:

İngilizce ve İngiltere

Diller, insanların birbiriyle iletişim kurmasını sağlayan araçlardır ve dünya üzerinde binlerce dil bulunmaktadır.

İngilizce ve İngiltere
  • 23.03.2018
  • 715 kez okundu

Bazı diller daha çok konuşulurken bazı diller kendi ülke sınırları dışına çıkamamış hatta kendi anayurdunda bile konuşulmaz hale gelmiştir. Bunun nedeni, dünya ülkelerini göz önüne alındığında belli eder. Mesela İngilizce, anayurt olarak birkaç ülkeye bölünmektedir. Amerika, İngiltere, Kanada ve İrlanda gibi köklü ülkeler. Bu 4 ülke dışında da elbette İngilizce konuşan ülkeler bulunmaktadır fakat bu 4 ülke, dünya üzerinde büyük nüfuza sahip ülkelerdir. Gerek maddi güç bakımından, gerek sosyal hayat bakımından gerekse de teknoloji bakımından dünyanın süper güçleri olmayı başarmışlardır ve teknolojinin dünya üzerinde kullanım oranına bakıldığında gündelik işlerden ticari alana kadar her yerde kullanılması zorunlu bir araç veya araçlar grubu haline gelmiştir. Dolayısıyla buna sahip olan ülkeler, hem para birimlerini dünyaya kabullendirebilirler hem de konuştukları dillerini diğer ülkelere kabullendirerek konuşulmasını sağlayabilirler. İngilizcenin etkisi de bu saydığımız nedenlerden dolayı daha yüksek hacimle dünya üzerine hâkimdir diyebiliriz. Peki, buraya kadar anlattığımız detaylardan sonra İngilizce öğrenmek için ne yapılabilir sorusuna nasıl yanıt verilebilir? Ülkemizde veya dünyanın değişik yerlerinde dil eğitimi veren birçok kurs, kolej veya üniversite bulunmaktadır. Her biri kendine göre geliştirdiği teknikler ve devletin getirdiği bazı yasal düzenlemeler çerçevesinde eğitim verirler. Ancak başarılı bir eğitimden geçmek için daha da dikkatli olmak gerekiyor. Mesela İngiltere dil okulları hem denetlenmesi açısından, hem kalite açısından hem de uluslararası öğrencilere sunulan haklar açısından dünyanın en bilindik yerleridir. Dolayısıyla kaliteli eğitim almak için tercihler arasında İngiltere’nin ilk sıralarda olması kaçınılmazdır.

İngiltere dil okullarının avantajları nelerdir?

Bir ülkeye herhangi bir niyetle gidildiğinde, ülkenin genel yapısı incelenir, yaşam koşulları değerlendirilir ve burada kalınacak süre içinde sahip olunacak temel bazı haklar göz önünde bulundurulur. Her ne kadar dil eğitimi uzun vade olsa bile 4 yılı geçmeyecek bir süre zarfında olsa da yine de eğitim almak için farklı bir ülkeye gidilmeye karar verilmişse, ülke hakkında genel araştırmaların yapılması önemli bir detaydır. Buraya kadar olan kısım genel olarak tüm ülkeleri kapsamaktadır. İngiltere dil okulları tercihi yapılırken de bunlar göz önünde bulundurulur ve karar verilir. Mesela İngiltere’de dil eğitimi gören bir kişinin ülke kanunlarına göre haftanın 20 saati çalışma izni bulunmaktadır. Bir öğrencinin genel masraflarını karşılayabilmesi için bu zaman yeterli gelebilmektedir. Bununla birlikte eğitimde kullanılan taktik ve stratejiler de çok önemlidir. İngiltere’de bulunan dil okulları bu konuda da diğer ülkeleri fazlasıyla geride bırakabilmektedir. Genel İngilizce, akademik İngilizce, iş İngilizcesi, mesleki İngilizce, sınav hazırlık kursları ve kamp programları gibi birçok eğitim programına sahip olan ülke okulları, her yaştan eğitim almak isteyen öğrenci için ideal ortamlar sunmaktadır bu da tercih edilmesi için yeteri kadar avantaj sayılabilir.

Tercihler neye göre yapılmalıdır?

Söz konusu dil eğitimi için tercih edilen ülke hangisi olursa olsun temel olarak okullar hakkında bilgi sahibi olmanın önemli bir yer tuttuğunu bilmek gerekiyor. Maddi güç, eğitim süresi, tercih edilen program ve tercih edilen kentler hakkında genel araştırmalar yapıldıktan sonra sağlıklı bir şekilde karar verilebilir. Tabi bunun için yardım almak da kaçınılmaz bir şarttır. İngiltere dil okulları hakkında en ince ayrıntıya kadar bilgi sahibi olan danışmanlarımıza bu konuda fikirlerini sorarak daha net sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için; http://www.bogaziciedu.com/ingiltere-dil-okullari/

Etiketler:

Öğretmenleri taşıyan servis minibüsü devrildi: 6 yaralı
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde servis minibüsünün devrilmesi sonucu 6 öğretmen, yaralandı.
ÖTV indirimi ikinci el oto satışlarını yavaşlattı
Sıfır otomobil satışlarını artırmak için uygulanan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi, ikinci el oto piyasasını durma noktasına getirdi.
Lyon Üniversitesi’nde patlama
Fransa'nın Lyon kentinde bulunan Lyon Üniversitesi'nde patlama meydana geldi. Patlamanın gazdan kaynaklandığı belirtiliyor.
Mehmet Ali Birand mezarı başında anıldı
Duayen gazeteci ve televizyoncu Mehmet Ali Birand, 6. ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı.
Düşük notlar öğrenme güçlüğünün belirtisi olabilir
Uzman Psikolog - Pedagog Reyhan Ateş Yücel, birinci yarıyıl tatilinde ebeveyn ve öğrencilere önerilerde bulundu. Yücel, "Karnedeki düşük notlar öğrenme...
İhracat rekoru kırdı!
Türk kestanesine en fazla talep İtalya'dan
Bahçeli, Ülkücü Şehitler Anıtı’nı ziyaret etti
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam'da Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
‘Çiftlik Bank benzeri’ firmaya operasyon

Çiftlik Bank benzeri yapılanmayla üyelerinden para topladığı öne sürülen Kayseri merkezli firmanın 3 yöneticisi gözaltına alındı.

Kapat