$ DOLAR → Alış: 5,26 / Satış: 5,28
€ EURO → Alış: 5,93 / Satış: 5,95

KENDİ MUCİZENİZ…. PRP KÖK HÜCRE TEDAVİSİ….

Neslihan Baykal YAKIŞAN
Neslihan Baykal YAKIŞAN
  • 05.04.2018
  • 891 kez okundu

Açılımı Platelet Rich Plasma olan PRP tedavisi, trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma tedavisidir. Kök hücre tedavisi olarak da bilinen PRP, son yıllarda oldukça yaygınlaşan ve pek çok alanda kullanılan bir tedavi yöntemidir. Kişiden alınan kan santifirüj cihazında ayrıştırılarak trombosit yönünden zengin bir serum elde edilir. Elde edilen serum, tedavi amacına yönelik gerekli bölgelere enjekte edilir.
Yaygın olarak saç tedavilerinde, cilt gençleştirme amacıyla ve estetik alanında kullanılan kök hücre tedavisi; ortopedi alanında, yara ve leke tedavilerinde, kozmik dermotolojide ve fizik tedavi alanlarında da  kullanılmaktadır.
PRP ile cilt gençleştirme
İlerleyen yaş ve dış etkenler sebebiyle cildimiz zaman içinde tahribata uğrar. Zaman içerisinde elastikiyetini kaybeden ciltte kırışıklıklar ve gevşemeler oluşabilir. Trombositler her ne kadar vucudumuzda bulunan kan hücrelerinin yapı taşlarından olsalar da, yoğunluk itibariyle yaşlanma belirtilerini ya da zaman içinde cildimizin yaşadığı değişimleri önleyemezler. Trombosit yönünden zenginleştirilip yoğunlaştırılan PRP tedavisi, canlandırıcı ve yapılandırıcı etkisiyle cilt üzerinde oluşan tahribatları onarır. Onarılan cilt yenilenerek gençleşir, daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. 3 hafta ara ile uygulanan 3 ya da 4 seanslık PRP tedavisiyle, cildin yeniden yapılanması, onarılması ve gençleşmesi sağlanır. İlk seans itibariyle kışıklıklarda azalma, ciltteki kuru ve mat görünümün yok olduğu bariz şekilde gözlenebilir. Her yıl tekrarlanan PRP kürü ile çok daha uzun süren gençleştirici bir etki sağlanabilir.
Saç Bakımında PRP tedavisi
PRP işlemi saç tedavisi alanında, saç kaybını azaltmak ve saç köklerini güçlendirip kaliteli hale getirmek amacıyla uygulanır. Gücünü ve sağlıklı yapısını kaybedip kaliteli saç üretemeyen saç kökleri, PRP tedavisiyle gençleştirilip güçlü hale getirilebilir. Üç ay boyunca ayda 1 kez uygulanan PRP tedavisi saçların azaldığı oktalara ve köklerin zayıfladığı alanlara enjekte edilir. Hiçbir acıya ve sonrasında işlemden kalacak izlere sebep olmayan işlemin, yılda bir kez tekrarlanması elde edilen başarılı sonucun devamlılığını sağlamaktadır.
PRP tedavisi saç ekimi işlemi ile kombine edildiği takdirde; kullanılan köklerin kalıcılığını garantilerken, ekim işleminin neden olduğu yaraların daha çabuk iyileşmesini ve saç büyüme sürecinin hızlanmasını sağlar.
PRP tedavisi kimlere uygulanamaz?
• Kan hastalığı bulunan kişiler,
• Trombosit sayısı ikiyüzellibinden az olan kişiler,
• Gebeler ve emziren anneler,
• Kanser hastaları PRP işlemi için uygun değiller. 
PRP uygulamasında, 
Kozmetik amaçlı PRP uygulaması birçok beklentiyi karşılayacak özelliklere sahiptir. Çünkü; Uzun etkilidir, Deriyi en doğal biçimde yeniden canlandırır, yapılandırır. Kolay ve güvenli biçimde uygulanır. Sadece yeni kolajen oluşumunu değil, derinin tüm yaşamsal işlevlerini destekler. Kırışıklıkları ve çizgileri deriyi “doldurarak” değil “gençleştirerek” giderir. İlk uygulamadan sonrası sağlanan parlak sağlıklı görünüm bir süre sonra hafifçe gerileyebilir, bunun için ardışık uygulamalar yapılmalı ve genleştirici etkinin yığılmasını sağlamalıdır. 3 veya 4 uygulamadan oluşan kürler her 10-12 ayda bir kez tekrarlandığında kalıcı sayılabilecek kadar uzun etkili bir gençleştirici etkisi sağlanmış olacaktır.

Sağlıklı Günler….

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Çağrı Gazetesi 6 Nisan 2018 Cuma Tarihli Gazete Sayfaları

Gazetemizin tüm sayfalarına web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kapat