$ DOLAR → Alış: 4,83 / Satış: 4,85
€ EURO → Alış: 5,67 / Satış: 5,69

SON DAKİKA:

Kıyamet Savaşını Türkiye’mi Çıkartacak?

Erkan MACİT
Erkan MACİT
  • 28.04.2017
  • 737 kez okundu

Hanedanlar ve Tapınakçılardan sonra kendilerinin en büyük misyon yüklendiklerini dünyaya kabul ettirmek isteyen Evanjelistler neyin peşinde? Eski ABD başkanı Bush’un takipçisi olduğu Evanjelistler İncil’deki yer alan kehanetleri gerçekleştirmek çalışıyor.

Kıyamet savaşının hazırlıklarını yapmaya çalışan evanjelistler büyük hazırlık içine giriyorlar. Kıyametin hesaplanandan önce kopması için (onlara göre) kehanetler üzerinden gidiyorlar. Koyu Hristiyan olan evanjelistlere göre kıyamet 2000’li yıllarda Ortadoğu’da kopacak ve onlar da İsa Mesih sayesinde dünyaya hâkim olacaklar. Bunun hesaplarını yapıyorlar. Dünyada pek çok insan artık Amerikan politikalarını çözmeye başladı. Kendini dünyada tek güç gibi göstermek isteyen bir Amerika ve dizaynını politikalarının içinde bölünmeye rağmen İncil’deki kehanetlere şekillendirmeye çalışan bir yol izlediğine inanan insanların çoğaldığını ve kehanetler ile bir yol izlendiğini artık net görmeye başladık. Bir hatırlamaya çalışalım Bush seçimi kazandığında ilk icraat olarak neler yapmıştı? Ortadoğu politikasına bakarsak ki aslında kehanetler burada şekilleniyor. Bush’a seçimi kazandıran Evanjelistler Ortadoğu’da kıyameti hızlandırmak için çalışmalar yapıyordu.

Bakın Tom Craig ne diyordu? Tanrı ve Başkan bize İsa’yı Ortadoğu’ya getirme şansı doğurdu. Bu bana verilen emir!… Kan ve ateş altındaki Irak’ta Evanjelistler için çalışan misyoner Tom Craig’in Misyonerlik çalışmaları öyle hızlı ilerlemiş ki Evanjelistlerin Bağdat’ta 9 kilisesi ve yüzlerce müridi var. Elbette amaçları Irak’ı Ortadoğu’da evanjelizm merkezi yapmak. Şimdi bir düşünelim plan kademe kademe gerçekleşmedi mi? 11 Eylül saldırısında Bush ne dedi? Olayı nereye bağladı? Ve sonrasında Irak işgali 2002 olaylar ve planlar nasılda bağlantılı değil mi? Şimdi Evanjelistlere bir bakalım Irak’ta ne yapıyorlar? İncil’de sözü edildiği gibi dünyanın bütün kavimlerini bu Irak’taki kiliselerde toplamak. Evanjelistlerin kiliseleri var ama aslında Protestanlığa ait küçük inanç farklarıyla bir araya gelen büyük ittifak da söz konusu. (Ortadoğu’da şuan bir ittifak yok mu?) Genel olarak liberal Protestanların ve Baptistlerin dışında kalan tüm Protestanlar Evanjelist adını alıyor.

Kökleri Yunancada Müjde anlamına gelen ve kökünü buradan alan Evanjelion’dan gelen bu isim İncil deki tanıma denk düşüyor. Fakat kast edilen elbette Eski Ahit ve Mesih inancı Protestanlığın bu yorumunda pek çok şeyi gizliyorlar. Baktığımız zaman ABD ve İsrail ilişiklerinden Büyük Ortadoğu Projesi’ne kadar kimi zaman komplo teorilerine boyanan kavramların altında 70’li yıllarda yeniden dirilen Evanjelizm yatıyor.

Evanjelistler neden Armageddon savaşını istiyor? Armageddon’a olan inançları ya da insan eliyle yaratılacak kıyamet fikrini destekliyor olmaları dünyayı ele geçirmek istemeleri değil, 70 milyonluk nüfuslarıyla ABD seçimlerini etkilemesiydi. Çünkü bu fikre inanan güçlü politikacıların Beyaz Saray’da etkili olmaları Onlar için daha önemli.. Durum böyle olunca ABD’nin Ortadoğu’daki etkinliği İsrail meselesi yada Büyük Ortadoğu Projesi gibi kavramların izi politikalarının dinamiğinde değil, kutsal kitaplarının satır arlarında sürülüyor.. Bush’un sürdürdüğü politikada bunu net gördük. Özellikle 11 Eylül saldırıları diye dünyaya lanse ettikleri bir büyük planın ardından sık sık Haçlı Seferleri ya da İyi Kötü gibi kavramları kullanması onun politikadan çok vaizler gibi konuşmasını açığa çıkardı. Aynı söylemleri Evanjelistlerde yapıyor.. Önceki  Başkanlar Reagan-Carter ‘de benzer cümleler kullanmışlardı. Ve onlarda sık sık İsrail devletinin kutsallığından kıyametten bahsediyorlardı. Ancak fark olarak Bush Mesihçi ve Kıyametçi Başkan olarak onları geride bırakıyordu. 11 Eylül saldırısı bir plandı ve ABD tarafından Evanjelistlerin de etkili olduğu bir büyük hazırlıktı. Çünkü Evanjelistlerin yükselmesinde etkili olan saldırı 11 Eylül saldırısı idi. Saldırının ardından gelişen geliştirilen planın diğer parçası olan Irak işgali ile birlikte ABD’de kendilerini Evanjelist olarak tanımlayanların sayısı %46 gibi bir rakamla yükseldi. Bakın burada hemen kesin bir rakamı vereyim Irak’ın işgalinden sonra %50 ‘nin altına düşmedi. Irak’ta Amerikan tanklarının üzerlerine asılan haçlar, çarpışmadan önce vaftiz olan askerler ve birbiri ardına açılan Evanjelist Kiliseler işte bu gelişmelerin sonucudur. Peki evanjelizm nereye kadar? Bu Hristiyanlık yolunun kökenleri Martin Luther’e ve Protestanlığın kuruluşuna kadar gidiyor. Şimdi Evanjelizm nedir dersek? sözlük anlamı “kutsal kitaba yönelmek”. Kelimenin tam kaynağı Yunancada “iyi haber” veya “müjde” anlamına gelen “evangelion”dur. Ancak bugün için Evanjelizm Amerika’daki Hristiyan toplumunun en tutucu ve radikal kanadını ifade etmektir.

Evanjelikler eski Ahitin (Tevrat ve Zebur) Yahudilerin Tanrı’nın seçilmiş halkı olduğu, kutsal toprakların (Kenan diyarı veya Arz-ı Mevud) Yahudilerin malı olduğu, Yahudilerin mesihçin gelişiyle birlikte bir dünya egemenliğine ulaşacakları gibi kehanetlerin tamamen evanjelikler tarafından kabul edilen bir durumdur. BU konuda da Yahudilerin dünya egemenliğine de destek olduğunu düşünürler. Aslında Evanjeliklere bir nevi “Siyonist Hristiyanlar” da denmektedir. Şimdi burada bir noktada bir parantez açmak istiyorum. Son dönemlerde “Siyonist Müslüman” modellerin de ortaya çıkmış olduğunu görüyoruz. Peki kim bunlar? Fethullah Gülen cemaatine ait Aksiyon dergisinin Aralık 2003 tarihli sayısına bir göz atın “İnsanlık O nu bekliyor” Hz İsa” Oysa Mesih inancının Kuran ayetlerinde olmadığı biliniyor. Şimdi konuyu şurada bağlayayım. İnançlarına göre yedi yıl sürecek olan felaket dönemi “Türbülasyon” veya “Kaos” olarak da adlandırılan bu dönemde Yecüc Mecüc orduları tarafından işgal edilecek ve ABD ile İngiltere İsrail’in yardımına geleceklerdir.

İşte bu durumda kilit nokta Kıbrıs’tır onu hemen söyleyeyim. Neden kilit nokta çünkü Kıbrıs üs olarak kullanılmak isteniyor. Ve kullanılıyor da. Irak Suriye Afganistan ve Doğu bloku ülkeleri paylaşılamaz bir harita üzerinde yeniden dizayn edilmek isteniyor. Âmâ buna izin vermeyeceğiz. Son sözü biz söyleyeceğiz. Her ne kadar Trump’a yeni misyon yüklense de burada yeni bir misyonu size söyleyeyim Trump’ı İran’a saldırması için ikna etmişler bu artık belli oldu. “Eğer saldırmazsan rezil olarak başkanlığın elinden alınır tarihe kötü geçersin” gibisinden politik bir tehdit almış bu belli sistem bunu ona zorlamış. İran’a saldırı sebebi Irak’ta körfez savaşıyla Kürtlere alan açıldı yarı devlet olma yolu onlara açılmaya çalışılıyor. Suriye’deki savaşla da Kürtler orada haklar ele geçirmeye çalışıyor. Daha da geri vermemek için. Orada o koridorda alan açıldı.

Şimdi hedef İran. İran’a saldırmayı tasarlamışlar oradaki Kürtlere de alan açılacak karar verilmiş start verildi bu artık belli oluyor. Ortadoğu’da bir savaş çıkacaksa bu savaşın emareleri belli olacaksa emin olun bunu biz belli ederiz.

Yani son noktayı burada koyuyorum. 3.dünya Savaşı mı? O savaş çıkacaksa eğer o savaşı Türkiye çıkartır. Bölgede oyun kuran biziz buna emin olun. İleride daha açık yazacağım. Gelişmeleri takip edin…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Avrupa’ya çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa'ya seslenerek, "Hayır' kampanyasına destek verdiniz, kaybettiniz. Şimdi o defteri kapayın da 'Türkiye ile nasıl münasebetleri geliştireceğiz' buna...

Kapat