$ DOLAR → Alış: 5,47 / Satış: 5,50
€ EURO → Alış: 6,15 / Satış: 6,18

SON DAKİKA:

KOMEDİ GİBİ İHALE

Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek Rutin Yol Bakım ve Onarım ile Kar ve Buz Mücadelesi Yapım İşi ihalesinin şartnamesi şaşırttı.

KOMEDİ GİBİ İHALE
  • 27.10.2018
  • 140 kez okundu

Önümüzdeki günlerde yapılacak ihalenin teknik ve idari şartnamesinde sıralanan maddelerde, belirtilen “tesis, makine, teçhizat ve diğer ekipmanın kendi malı olma şartı”nın iki özel firmayı işaret ettiği iddia edildi. Oysa aynı iş için geçtiğimiz Haziran’da ihaleye çıkan Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü şartnamesinde “bir kısım” makine, teçhizat ve diğer ekipmanda kendi malı olma şartı arandı.

Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü 93.(Mardin),94.(Siirt),95.(Cizre) ve 97.(Batman) Şube Şeflikleri Yollarında Rutin Yol Bakım ve Onarım ile Kar ve Buz Mücadelesi Yapım İşi için ihale süreci başlattı. İhale 31 Ekim günü gerçekleştirilecek. Ayrıntılı bilgisine EKAP’ta yer alan idari şartnameden ulaşılan ihale dokümanındaki bir kaç madde kafaları karıştırdı. Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü tarafından, yer tesliminden itibaren 1096 (bin doksan altı) takvim günü sürecek iş ile ilgili açıklanan şartnamedeki “İhale konusu işin yerine getirilebilmesi için yukarıda belirtilen tesis, makine, teçhizat ve diğer ekipmanın kendi malı olma şartı aranmaktadır.” maddesi kafaları karıştırdı.

İddia, “ihale şartnamesinin adrese teslim olarak” hazırlandığı yönünde. Şaşkınlık yaratan durum ise, iddia sahiplerine göre tüm şartlara uyan sadece bir yada iki firmanın olması. Şartnamede yanlışlık yapılmış olabileceğini söyleyen iddia sahipleri, aynı iş için 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yaz başında yapılan ihalede, yer tesliminden itibaren 1095 (bin doksan beş) takvim günü sürecek Rutin Yol Bakım ,Yapım ve Onarımı İle Kar ve Buzla Mücadele İşlerinin Yapılması yapım işi için “bir kısım” tesis, makine, teçhizat ve diğer ekipmanın belli miktarının kendi malı olması şartı getirdiğini hatırlattılar. Aynı genel müdürlüğe bağlı iki ayrı müdürlüğün aynı sürede, aynı şartlarda aynı işi için iki farklı şartname maddesi kafaları karıştırdı.

 

Kaynak : https://www.gazetebirlik.com/haber/komedi-gibi-ihale-1445/

Batman’da 10 ayda teröre ağır darbe vuruldu
Jandarma ve emniyetin, 10 ayda düzenlediği operasyonlarda, aralarında örgütün 2 bombacısının da bulunduğu 7 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi, 2...
Ruhani: ABD’nin hiçbir iddiası umduğu gibi gerçekleşmedi
İran Cumhurbaşkanı Ruhani, ABD’nin 5 Kasım’dan sonraki beklentilerinin gerçekleşmediğini İran halkının eskiye göre daha ümitli olduğunu söyledi.
AP’den yenilenebilir enerji hedefi
Avrupa Parlamentosu, yenilenebilir enerjinin payını 2030'a kadar yüzde 32'ye yükseltilmesini onayladı.
Yükseköğretim öğrencilerinin burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, yükseköğretim öğrencilerinin burs ve kredi başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu.
‘Kayıt dışı istihdam oranlarımızı yüzde 34’lerin altına çektik’
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, "Çalışmalar sayesinde 2002 yılında yüzde 50'leri aşan kayıt dışı istihdam oranlarımızı yüzde 34'lerin...
Fransa Dışişleri Bakanının açıklamaları ‘yanlış anlaşılmış’
Fransa Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Le Drian'ın Cemal Kaşıkçı cinayeti ve Türkiye'ye ilişkin yaptığı açıklamanın yanlış anlaşıldığını iddia etti.
İsrail’in Gazze’ye saldırılarını en güçlü şekilde kınıyoruz
AK Parti Sözcüsü Çelik, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına dair, "AK Parti olarak bu saldırganlığı en güçlü şekilde kınıyoruz." dedi.
Türkiye Libya Konferansı’ndan çekildi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Türkiye'nin İtalya'da düzenlenen Uluslararası Libya Konferansı'ndan çekildiğini açıkladı.
Şehit Uzman Onbaşı Ünal Olğun son yolculuğuna uğurlandı
Şırnak'ta PKK'lı teröristlerce yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ünal Olğun'un cenazesi, memleketi Bursa'da...
Dünya Bankası ile 200 milyon dolarlık anlaşmaya vardık
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, "Kamudaki enerji verimliliği yatırımları için Dünya Bankası ile 200 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardık."...
‘Putin Türkiye’ye gelecek’
Kremlin Dış Politika Danışmanı Uşakov, Rusya Devlet Başkanı Putin'in, TürkAkım doğal gaz boru hattı projesinin denizden geçen kısmının tamamlanması dolayısıyla...
Yatırım teşvikleriyle 205 bin kişinin istihdamı planlanıyor
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, 9 ayda verilen 4 bin 730 yatırım teşvik belgesinin 117 milyar liralık sabit yatırıma dönüşmesiyle,...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Türksat, Ultra HD 8K yayınına başladı

Kapat