$ DOLAR → Alış: 5,47 / Satış: 5,49
€ EURO → Alış: 6,20 / Satış: 6,23

SON DAKİKA:

KUANTUM DÜŞÜNCE TEKNİĞİ NEDİR?

Mustafa BEŞDERE
Mustafa BEŞDERE
  • 17.04.2018
  • 1.233 kez okundu

“Sır” kitabı ve filmi bir yana, internette yapmış olduğum araştırmalarda, kuantum düşünce tekniği ve faydaları hakkında, aşağıda okuyacağınız ifadelere rastladım. İnternette bulunan bu yazılarda, ilmî doğruların yanı sıra bizim dinimize ve kültürümüze uymayan ifadeler mevcuttur. Zamanımızda haram ile helal karışık olduğu gibi burada da doğru ile yanlış karışık bir hâldedir. Sakıncalı cümleleri tek tek ele almam makalenin uzamasına sebep olacağından, olması gerekeni, inşallah sonraki makalelerimizde doğru ifadelerle yazacağız. Dinimize ve kültürümüze uymayan ifadeleri herkesin görmesi için değiştirmeden aşağıya aldım.
1. Kuantum düşüncesi, üst nitelikli bir düşünme biçimidir. Kuantum düşünce, derin düzeyde, atom altı alanda etkili olabilecek tarzda bir tasarlayıcı düşünme biçimidir. Kuantum düşünce, insanın uyanıklık durumunda iken ürettiği değişimi öngören düşüncelerdir. Tasarlayıcı düşünce, kuantum evreninde şekillenir, yayılır, etki eder ve sonuçları Newton’un fizik dünyasında görülür, elle tutulur cisim hâlinde şekil bulur.
2. Siz, sınırlayıcı, engelleyici düşünce kalıplarınızı fark edip bunların yerine güçlendirici inançlarınızı koyduğunuzda, hayatınız bu yeni inançlarınız doğrultusunda değişmeye başlayacaktır. Sizin için en uygun kişi, en uygun imkân, en uygun zamanda karşınıza çıkacaktır.
3. Kuantum düşünce daha da ilerisi ortak zekâ alanında işlem yapar. Bütün mikro evreni tekâmül ettiren enerjiyle iş birliğine girildiğinde siz bir “kişi” olmanın sınırlı imkânlarını aşar, “bütün”ün gücüne ulaşırsınız.
4. Kuantum düşünce, sağlıklı ve güçlü bir beden için de uygun bir zemin hazırlar. Bizim düşünce ve kabullenişlerimiz direkt olarak bedene etki yapar. Bedenimiz aslında bir enerji okyanusundan başka bir şey değildir.
5. Kuantum düşünce kişiler arası iletişimin en derin boyutunu sunar bize. Ortak insanlık alanında gerçekleşen bu iletişim, derin ve etkili bir uzlaşma sağlar. Beden dili ve sözel iletişimden daha da öte kuantumsal iletişimle düşüncelerimizin direkt muhataba ulaştığı bir yöntem geliştiririz.
6. Bizim bilinçaltı düzeyde oluşturduğumuz yeni bir program birleşik alanında bir etki yapar. Bu düzeyde zaman ve mekân farklı bir biçimde işler. Düşünceler olağanüstü sonuçlar doğurur. Alan bir tür bilgi okyanusu gibidir.
7. Kendimizle ilgili derin şahsi vizyonumuzu değiştirdikçe daha çok bolluk hayatımıza akmaya başlar.
8. Kuantum düşünce öğrenmeden çok yapmaya, bilmeden de ileri olmaya yönelik bir çalışmadır. Kişi düşünceleri ve seçimleri ile hayatı arasındaki ilişkiyi gördükçe düşüncelerinin hayatını nasıl değiştirdiğini anlamasını artırır. Böylece bilerek yaşamaya başlar.
9. Kuantum düşünce tekniği; kendimizi tanımaya, başkalarını anlamaya, evrensel sistemin işleyişini fark etmekten doğan bilgeliğe ulaştırarak beden enerjimizi de düzene sokar. Kişiler daha güçlü canlı ve güzel olurlar.
10. Kişi kaderinin gereği olarak cereyan eden olayları bir seyirci gibi izlemektedir. Bu yüzden pasif durumdadır. Sorumluluk yüklenmekten çok hep başkalarını suçlar. Ne istediklerinden çok ne istemediklerine odaklanır. Şu anda yaşadığı her şeyin, inanç ve kabullenişleri sonucu olduğunu bilir.
11. Kuantum fiziği, her gün başımıza gelen olaylara, düşüncelerimizin nasıl etki ettiğinin farkına varmamızı sağlayarak, fotonların hareketi ile düşüncelerimiz arasındaki münasebeti ortaya çıkarmıştır.

12. Sonuçta insan beynindeki düşüncelerin fizyolojik anlamda çok küçük elektronik sinyallerden meydana geldiği ve dolayısıyla da enerji olduğu gerçeğinden hareketle insan düşüncesinin de kuantize olduğu ortaya çıkmaktadır. O halde sorun bu düşünce kuantlarının kontrol edilmesi ve yönetilmesi sorunudur.
13. Kuantum düşünce tekniğine göre, düşünce kalıplarımızı hayatımıza çekiyor ve uyguluyoruz. Bunu toplumlar bazında ele alırsak, bazı toplumların sürekli kaos, savaş yaşamaları, doğal afetlerin özellikle belli bölgelerde şiddetli meydana gelmesi o toplumun düşünce kalıbından mıdır? Kuantum düşünce tekniği bunu kabul etmiyor ve dönüp kendinize bakın, yaşadığınız sorunların tek sebebi sizsiniz, diyor.
İnternette, kuantum düşünce tekniğinin faydaları olarak şu ifadeler yer almaktadır:
a. Doğuştan doğal olarak hakkınız olan mutluluğu, bereketi, bolluğu ve sevinci yaşamanıza imkân tanımış olursunuz. Bizim gelişmemiz için gereken bütün araçlar: uygun iş, eş, yaşam alanı, ev, bedenimizin sağlığı bu yüksek frekanslı enerjiden nasibini alır.
b. Sağlıklı ve güçlü bir beden için de uygun bir zemin hazırlar.
c. Hayat misyonumuzu fark etmek ve ona adım adım ulaşmak yönündeki çabalarımızı destekler.
d. Hayatımıza daha çok bolluk ve bereket çekmemizi de sağlar.
e. Kişinin, hayatında istediği amaçlara bir, bir ulaşmasını sağlar.
f. Öncelikle bizim, olmak istediğimiz kişi haline gelmemizi sağlar.
g. Kişi, kendi hayatı için arzu ettiği sonuçlara ulaşabileceği bir alan oluşturur.
h. Kendi hayatının efendisi durumuna geçer.
i. Yeni bir gerçeklik oluşturmanın gücünü sunar.
j. Özetle kuantum düşünce tekniği, yaşamın temel desteği olan sevinç duygusunu yüreğimizde hissetmemiz için bize imkânlar sunar.
k. Düşüncenin süreksizliği ya da kuantize olduğu gerçeğinden hareketle hepimizin sıkıntıya girdiği ve istemediği ya da kurtulmaya çalıştığı düşüncelerden ve dolayısıyla da eylemlerden kurtulması mümkün olabilecektir. Bir anlamda insanın mutluluğu bu şekilde ciddi olarak artırılabilir.
Ancak hayat onların dediği gibi değildir. Neymiş efendim, iste olsun, her istediğine kavuşsun, aklına getirme olmasın, sınırsız mutluluk en tabii hakkın. Böyle bir şey olabilir mi? Allahü Teâlâ sadece isteyene değil, sebeplere yapışana, yani bu yolda çalışana verir. İnsan, irade-i cüz’iyesi ile yolunu seçer, fakat Allahü Teâlâ da dilerse o yoldan gidebilir. Bu bilim dalına uygun düşünce tarzı ve olaylara, dinimiz ve kültürümüzün ışığındaki yaklaşımlarımı müteakip makalelerimde açıklayacağım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Hakanca Yorumlar

HAKAN’IN KULAĞINDAKİLER; 1-  Edis - Roman 2- Derya Uluğ – Ne Münasebet 3- Yıldız Tilbe – Bir Seni Tanırım 4...

Kapat