$ DOLAR → Alış: 5,64 / Satış: 5,67
€ EURO → Alış: 6,50 / Satış: 6,53

SON DAKİKA:

Kurullarda görev alacak hükümet üyeleri belirlendi

Ekonomi Koordinasyon Kuruluna (EKK) Başbakan Binali Yıldırım başkanlık edecek. Yıldırım’ın bulunmadığı toplantılarda bu görevi Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yürütecek.

Kurullarda görev alacak hükümet üyeleri belirlendi
  • 27.05.2016
  • 2.190 kez okundu

Kanun, kanun hükmünde kararname, Bakanlar Kurulu kararları ve genelgelerle teşkil edilmiş kurul ve komisyonlarda, başkan veya üye olarak görev alacak hükümet üyeleri belirlendi.

Konuya ilişkin Başbakanlık genelgesi, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Genelgeye göre, Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlık edeceği Yüksek Planlama Kurulunda, Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli ve Mehmet Şimşek, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan üye olarak bulunacak. Yıldırım’ın bulunmadığı toplantılarda Kurula, Şimşek başkanlık edecek.

Başbakan Yıldırım başkanlığında toplanacak Özelleştirme Yüksek Kurulunun üyeleri de Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, Maliye Bakanı Ağbal ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan olarak belirlendi.

Savunma Sanayii Yüksek Koordinasyon Kurulunda başkanlık görevini Başbakan Yıldırım yapacak. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Maliye Bakanı Ağbal ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da Kurulda üye olarak bulunacak.

Başbakan Yıldırım’ın başkanlık edeceği Bölgesel Gelişme Yüksek Kurulunda, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Kalkınma Bakanı Elvan, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Maliye Bakanı Ağbal, Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Kurul üyesi olarak görev yapacak. Başbakan Yıldırım’ın bulunmadığı toplantılarda Kurula, Canikli başkanlık edecek.

Afet ve Acil Durum Yüksek Kurulu, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak başkanlığında toplantılarını gerçekleştirecek. Kurulun üyeleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kalkınma Bakanı Elvan, Maliye Bakanı Ağbal, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan’dan oluşacak.
EKK’ya Başbakan Yıldırım başkanlık edecek

Başbakan Yıldırım’ın başkanlık edeceği Ekonomi Koordinasyon Kurulunda, Başbakan Yardımcıları Canikli ve Şimşek, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kalkınma Bakanı Elvan ve Maliye Bakanı Ağbal üye olarak görev yapacak. Yıldırım’ın bulunmadığı toplantılarda Kurula, Şimşek başkanlık edecek.

Para-Kredi ve Koordinasyon Kurulu, Başbakan Yardımcısı Şimşek başkanlığında toplanacak. Başbakan Yardımcısı Canikli, Ekonomi Bakanı Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Kalkınma Bakanı Elvan, Maliye Bakanı Ağbal üye olarak Kurulda yer alacak.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yüksek Danışma Kuruluna, Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş başkanlık edecek. Kurulda üye olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Avcı ile Milli Eğitim Bakanı Yılmaz bulunacak.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un başkanlık edeceği Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulunda, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, İçişleri Bakanı Ala, Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Sağlık Bakanı Akdağ görev yapacak.

Başbakan Yardımcısı Canikli’nin başkanlık edeceği Reformların Koordinasyonu ve Yatırımların İzlenmesi Kurulunda da üye olarak Adalet Bakanı Bozdağ, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, Ekonomi Bakanı Zeybekci, İçişleri Bakanı Ala, Kalkınma Bakanı Elvan ve Maliye Bakanı Ağbal yer alacak.

Etiketler: /

Japonya’dan Kaşıkçı’nın öldürülmesinin aydınlatılması çağrısı
Kabine Sekreteri Yoşihide Suga, "Japonya, Türkiye'nin yürüttüğü soruşturma aracılığıyla gerçeklerin ivedilikle ortaya çıkarılmasını ve tepkilerin adil ve şeffaf şekilde ortaya...
İsrail askerleri El Halil’de bir Filistinliyi şehit etti
İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil kentinde "bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu" iddiasıyla Filistinli bir genci şehit etti.
İstanbul Yeni Havalimanı ilkleriyle tarihe geçecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 29 Ekim'de ilk fazı hizmete alınacak İstanbul Yeni Havalimanı, büyüklüğünden altyapısına, güvenlik sistemlerinden mimarisine kadar pek çok...
İstanbul Yeni Havalimanı THY’nin uçuş noktaları arasına eklendi
29 Ekim'de ilk fazı açılacak İstanbul Yeni Havalimanı, Türk Hava Yollarının internet sitesindeki uçuş noktalarına eklendi.
Adnan Oktar suç örgütü soruşturmasında 33 kişiye gözaltı kararı
Adnan Oktar suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 33 şüpheliden 14'ü yakalandı.
Dünya Suudilerin açıklamasından tatmin olmadı
Hükümetler ve liderler Suudi Arabistan'ın "Kaşıkçı arbede sonucu vefat etti" açıklamasını tatmin edici bulmadı.
Kaşıkçı soruşturmasında konsolosluk çalışanları ifade veriyor
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda çalışan bazı kişilerin ifadesi alınıyor.
Fenerbahçe’ye Mehmet Ekici’den kötü haber
Sarı-lacivertlilerin, Spor Toto Süper Lig'de Demir Grup Sivasspor'la oynadığı maçta sakatlanan Mehmet Ekici, sahalardan 2-3 hafta uzak kalacak.
Eski belediye başkanları komisyonda
TBMM İçişleri Komisyonu, eski belediye başkanlarını bir araya getirdi.
Türk Kızılayı’ndan Irak’ta 100 aileye yardım
Türk Kızılayı, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) Erbil kentinde ihtiyaç sahibi 100 aileye yardımda bulundu.
Kuveyt ve Moritanya’dan Suudi Arabistan’a destek
Moritanya ve Kuveyt Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud tarafından alınan kararlara destek verdi.
Başkentte ‘Akıllı Park’ projesi hayata geçecek
Ankara Büyükşehir Belediyesi, parklarda yaşanan güvenlik olaylarıyla mücadele için "Akıllı Park" projesini hayata geçirecek.
İranlı siyasetçiden Kaşıkçı olayında ‘özgür basın’ vurgusu
İran Meclis Başkan Yardımcısı Ali Mutahhari, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayının önce Türk ardından dünya medyasının üzerine gitmesi sayesinde üstünün...
İranlı ekonomistten ‘toplumsal ayaklanma’ uyarısı
İran Ez-Zehra Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Hüseyin Ragfer, ekonomik kriz içerisindeki İran'da halkın ayaklanmaya doğru gittiğini söyledi.
İsrail’de ABD’li kız öğrenciye ‘çirkin afiş’
Kudüs İbrani Üniversitesinden bir grup öğrenci Lara Alkasım'ın fotoğrafının yer aldığı "Seni burada istemiyoruz" yazılı afişleri kampüs duvarlarına astı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Fransa’da olmaktan korkuyorum

Otto Baric, “Fransa'da olmaktan korkuyorum” dedi.

Kapat