HAKAN'CA YORUMLAR

30 Mart 2020 Pazartesi 21:34
21 Okunma
HAKAN'CA YORUMLARHAKAN’IN KULAĞINDAKİLER1– Murda – Güneș ft. Zeynep Bastık & Idaly (prod. Spanker)2– Tuğçe Kandemir – El-Alem 3– Gazapizm – Unutulacak Dünler 4– Göksel – Ben Fena Aşığım5– Kaya Giray – Yarınım Yok6– Gazapizm – Sağı Solu Kes7– İlyas Yalçıntaş – Olur Olur8– Nahide Babashlı – Benim Hikayem9– Deeprise & Nilipek – Bildiğim Gibi10– Hande Yener – Pencere

BAŞARILI OYUNCUDAN YENİ TEKLİ‘Koca Şehir’, ‘Büyürsün Bir Gün’, ‘Çok Güzelsin’ ve ‘Durgun Sular’dan sonraki yepyeni YaDa teklisi ‘Ben İnanmam’,  Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında dinleyicisinin beğenisine sunuldu.

YaDa’nın dinleyici ile buluşan, söz ve müziği oyuncu/yönetmen Tuğrul Tülek’e ait ‘Ben İnanmam’ın şarkısının düzenlemesini Özgehan Özturan mix ve mastering'ini Uygur Yiğit yaptı.Tuğrul Tülek’in kendine özgü bir tarz yarattığı aşikar ve tarzını ilk şarkısından beri koruduğunu da düşünmekteyim. Bu yüzden de Tuğrul Tülek müzik piyasasında kalıcı işler yaparak adını sektöre kazıyacaktır. Peki YaDa nasıl şekillendi? Popüler ana akımların dışında,  kendi söz ve müziklerini üretirken sınırları ortadan kaldırarak, net bir şekilde dünya görüşlerini paylaşan grup, 2018 Şubat ayında Tuğrul Tülek ve Özgehan Özturan tarafından kuruldu. “İki Kişilik Yaz” adlı indie-müzikal bir oyunla 2015 yılından beri sahneyi paylaşmış olan ikili, müzikal anlamda birlikteliklerinin temelini bu oyunla attı. Sonrasında oyuncu Can Şıkyıldız ve Aykut Akdere’nin katılmasıyla YaDa’nın kemik ekibi kuruldu. Tiyatro ve oyunculuğun temelinde yatan hikaye anlatma / aktarma fikrinden yola çıkarak, YaDa büyük şehir insanının dertlerini dillendiren, onların hikayelerini anlatan bir müzik grubu olarak şekillendi.

TUNA KİREMİTÇİ'NİN YENİ SOLO ALBÜMÜTuna Kiremitçi, İnsanlığın Öldüğünü Duydum Vol1 adıyla yeni solo albümünden ilk 3 şarkısını EP formatında dijital platformlarda yayımladı.Albümün diğer şarkıları da Eylül 2020 ve Şubat 2021 tarihlerinde, “Vol. 2” ve “Vol. 3” olarak yine EP formatlarında dinleyicisiyle buluşacak. Tüm şarkıların toplanacağı “İnsanlığın Öldüğünü Duydum” adlı albüm 2021’de bir bonus şarkıyla birlikte LP olarak yayınlanacak.  
İlk video klip şarkısı ‘İz Kalmadan’
İlk video klip Selçuk Demir yönetmenliğinde Ümraniye Platolarında ‘İz Kalmadan’ şarkısına çekildi. Video klibin çıkmasıyla beraber sosyal medyada “Rap mi değil mi?” tartışması başladı. Tuna Kiremitçi “Bu şarkım benim çok sevdiğim Rap müzik ve günümüze cevabımdır. Zaten bence her şair potansiyel Rap’çidir” dedi. Rap müziğe düşmanca açıklamalar yerine kucaklayıcı açıklamaları da zaten sadece Tuna Kiremitçi yapabilirdi. Naifliğine, müzik aşkına ve yenilikçi ruhunu sevdiğim nadir müzisyenlerdendir.

SIRA DIŞI İKİLİ: AYNUR – DAMLAMüzik sektörünün en sıra dışı ikilisini aynı şarkıda buluştu. Aynur Aydın’ın müzik yeteneği ve vizyonunu bilmeyen yoktur. Her zaman yenilikçi çalışmalar yapmaktadır. Müzik bilgisi şüphesiz ki sektördeki birçok isimden çok daha fazladır. Aynur Aydın ile Damla Yıldız Yağdır şarkısında buluştu. Müzik sektöründe kadın düetlerini duyamadığımız bu günlerde muhteşem bir dayanışma örneğini genç isimler gösteriyor. Şarkının sözü ve müziği Murat Güneş’e ait. Gerçekten söz yazma yeteneğine hayranım. Şarkının düzenlemesini dünya soundunun Türkiye temsilcisi müzik prodüktörü Ozan Bayraşa yaptı. Kabiliyetini her şarkıda göstermeyi başarıyor Bayraşa! Şarkının video klibini ise yeni nesil yönetmen Mert Akay çekti. Muhteşem bir ekip işi. Genç ve başarılı yıldızlar bu çalışmada, dinlemeye doyamadım.

KRALİÇE YENİ ŞARKISIYLA MUCİZE VE ŞİFA DİLEDİTürk Pop Müziğin kraliçesi Hande Yener, sürpriz bir şarkıyla müzikseverlerle buluştu. Kariyerinin 20. yılına özel albüm çıkarmaya hazırlanan Hande Yener, albümden bir şarkıyı erkenden müzikseverlere sundu. Sözü Berksan’a, müziği Berksan ve Misha’ya ait Pencere adlı şarkının düzenlemesi Misha imzası taşıyor. Son derece yenilikçi bir çalışmayla Hande Yener yine farkını ortaya koydu. ‘’Müzik piyasasında en cesur adımları kim atıyor?’’ diye sorsanız şüphesiz ki yanıtım ‘’Hande Yener…’’ olurdu. Bambaşka müzikal zekası var. Poll Production by Polat Yağcı etiketiyle yayınlanan  ‘Pencere’ şarkısı sözleri ile son günlerde yaşadığımız tüm kötü olayları adeta özetliyor. Yener, ’Hani dünya bize dönüyordu biz kaybediyorduk, hani herkes çok seviyordu bize yetişemiyordu, hani hayat yüzümüze gülüyordu bunu kim uydurdu’ sözleri ile herkesin bir nevi ruh halini anlatıyor.  Hande Yener, yeni şarkısıyla ilgili ‘Pencere’, albümün önemli bir parçası. Sözleri ve klibi ile günümüzü, hissettiklerimizi, değişen dünya düzenini ifade ediyor. Tüm insanlık adına yaşanan tüm bu felaketlerin, bu zor zamanların son bulması için her an her duamda mucize ve şifa diliyorum hepimize…’ diye konuştu.

Haluk Levent’in başlattığı dev kampanya sonlandı! 10 binin üzerinde aile yardım alacak…Koronavirüsü salgını nedeniyle zor günler geçiren ailelere yardım için Haluk Levent’in AHBAP çatısı altında başlattığı kampanya kapsamında 10 bin 252 ailenin gıda ihtiyacı karşılanacak. Sosyal yardım kuruluşu AHBAP’ın kurucusu Haluk Levent, corona virüsü salgını nedeniyle sıkıntı yaşayan ailelerin gıda ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bir kampanya başlatmıştı. Kampanyaya sanat ve spor camiasından onlarca insan katılmıştı. Yardımsever sanatçılar ve sporcular ellerinden geldiğince kampanyaya katkı sundu. Haluk Levent, kampanya başlarken 5 bin aileye yardım etmeyi hedeflediklerini, ancak 30 saat süren kampanya kapsamında 10 bin 252 aileye yardım edecek kadar destek aldıklarını açıkladı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Levent, 10 gün içinde gıda paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklarını duyurdu. Levent’in başlattığı kampanyaya Merve Özbey’den Merih Demiral’a, Onur Saylan’tan Cenk Tosun’a, Gülben Ergen’den Nebahat Çehre’ye, Sarp Apak’tan Gökhan Gönül’e birçok isim katkı sundu.

ARALARINA KARA KEDİ DEĞİL KORONAVİRÜS GİRDİHürriyet’ten Mehmet Üstündağ’ın haberine göre; Demet Özdemir ve Yaman Taciroğlu’nun aşkları kısa sürdü. Koronavirüs salgını nedeniyle görüşemeyen çift, yollarını ayırma kararı aldı. Ünlü oyuncu Demet Özdemir ve Peysan Yönetim Kurulu Üyesi Yaman Taciroğlu geçen şubat ayında yeni bir aşka yelken açmıştı. Ancak çiftin mutluluğu çok kısa sürdü. Cemiyetin ünlü modacısı Nedret Taciroğlu’nun oğlu olan Yaman Taciroğlu’nun yoğun iş mesaileri, Demet Özdemir’in de sürekli sette olması âşıkların arasını açmış. Anlaşmazlıkların üstüne koronavirüs salgını nedeniyle karantina günlerinin başlaması da bu ayrılığın tuzu biberi olmuş. Ev karantinası yüzünden görüşemeyen genç âşıklar, yollarını ayırma kararı almış.

ERKAN PETEKKAYA: İŞÇİLER ÇALIŞMAK İSTİYOROyuncu Erkan Petekkaya sözleri kendisine ait olan 'oy korona' adlı şarkısını set arkadaşlarıyla birlikte seslendirmişti. Koronavirüs salgını olmasına rağmen Gel Dese Aşk dizisinin çekimlerinin devam etmesi ve Petekkaya'nın setten paylaştığı şarkılı videoya tepkiler geldi. Erkan Petekkaya ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada eleştirilere ''Tuzu kurular siz sanıyor musunuz herkesin evinde Netfilix, ondan bağımsız Digiturkportal var. Onlar ne izleyecek? Sokağa çıkma yasağı ilan edilmedikçe birileri çalışacak. Topu kişilere atmayın ofsayta düşersiniz. Herkes kendi kapısının önünü süpürecek. Yalan söylemeyecek. İşçi aidatlarını bir takım masalarda yiyen sendikacılar, tuzu kuru oyuncular, bir de işçiye sor. Ben teker teker sordum hepsi çalışmak istedi. Herkes evinde ve bize ihtiyaçları var. Haydi kalın sağlıcakla. Sevene sevmeyene iyi seyirler. Bilim Kurulu söylesin son sözü siz değil. (Onların da hesabını tarih soracak). Soruna dikkat böyle çekilir. Kendine iyi bak, tek çözüm bu. Artık herkes başkası için kendisine bakmayı öğrenecek. Allah'ın sopası var.'' yanıtını verdi. KORONAVİRÜS BOŞANMA ORANINI ARTIRDIKoronavirüs salgınında evli çiftlerin birçoğu gönüllü karantina kapsamında evde kalmaya başladı. Gün içerisinde sadece akşamları ve izin günlerinde görüşebilen çiftler artık neredeyse her saniye birlikte vakit geçiriyorlar. E haliyle de hanede huzursuzluklar oluyor. Eşi spor kanalı izlemek istiyor, kadın Müge Anlı izlemek istiyor. Gel de kavga çıkmasın. Eşi televizyondan dizi izlemek istiyor, kendisi Netflix’ten… Eşi çay içmek istiyor, kendisi kahve içmek istiyor. Bir insanı ne kadar çok görürseniz hareketleri o kadar çok gözünüze bakar. Çin'de koronavirüsü karantinasında boşanma oranlarının arttığı gözlemlendi. Uzmanlar, boşanma talebinde görülen ani artışı iki gerekçeyle açıklıyor: Yaklaşık iki ay boyunca karantina altında yaşayan çiftler arasında şiddetli geçimsizliğin baş gösterdiği belirtiliyor. Resmi rakamlara göre koronavirüsün (Covid-19) merkez üssü Hubei eyaletinde Şubat 2020'de rapor edilen aile içi şiddet, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 300 artış gösterdi. Yetkililer ayrıca, karantina etkisiyle boşanma kararı alan bazı genç çiftlerin, talepleri onaylandıktan sonra yeniden evlenmek istediklerini vurguluyor. Türkiye’deki aile içi şiddet haberlerini hepimiz akşam bültenlerinde görüyoruzdur. Son yapılan araştırmalarda Türkiye’de boşanma oranında artış gözlemlenmişti. Anadolu Ajansının 26 Şubat 2020 tarihli haberine göre; Türkiye'de geçen yıl evlenen çift sayısı 541 bin 424, boşanan çift sayısı ise 155 bin 47 oldu. Evlenen çiftlerin sayısı 2019 yılında bir önceki yıla göre yüzde 2,3 azalırken, boşanan çiftlerin sayısı yüzde 8 artış gösterdi. Eyvah, bakalım bizim karantinadaki boşanma oranları ne olacak? Çin’de yüzde 300 artmış bizde de yüzde 100 artacaktır.
Son Güncelleme: 30.03.2020 21:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.