MAGAZİNMATİK

MAGAZİNMATİK

Ocak ayında En Çok Bu Diziler Konuşuldu!

Yeni yılının  ilk ayı Ocak’ta en çok konuşulan televizyon dizileri belli olurken, dizilerin televizyon dünyasına verdiği ara, ayın en çok konuşulan başlığı oldu.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, Ocak ayının televizyon raporunu çıkardı. Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya incelemesine göre,yeni yılın ilk ayında en çok konuştuğumuz televizyon dizisi, 171 yazılı basın haberine konu olan Diriliş Ertuğrul oldu.

Yeni yılda, izleyici dizilerin yeni bölümlerini büyük bir merakla beklerken, verilen 3 haftalık ara ise gündeme damgasını vurdu.

Ajans Press tarafından 1-31 Ocak arasındaki yazılı basın kaynakları taranarak çıkarılan medya raporunda, Diriliş Ertuğrul’un ardından en çok konuşulan ikinci yapım, 104 haberle ATV’den Sen Anlat Karadeniz olurken yine aynı kanalın diğer dizisi Bir Zamanlar Çukurova 102 haberle üçüncü sırada yer buldu.Star TV’den Erkenci Kuş 94haberle dördüncü sıraya yerleşirken, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ise 89 haberle ilk beş içerisinde yer almayı başardı. Ocak ayında ilk beş yapımı takip eden diğer diziler ise, 74 haberle Arka Sokaklar, 68 haberle Payitaht Abdülhamid,60 haberle Çocuklar Duymasın, 52 haberle Çarpışma dizisi ve 50 haberle Yasak Elma oldu.

Hazal Kaya Gelin Oldu!…

Bizim Hikaye dizisinin başarılı oyuncusu Hazal Kaya dünyaevine girdi.

Geçtiğimiz günlerde kına gecesini yapan oyuncu Hazal Kaya beş yıldır beraber olduğu meslektaşı Ali Atay ile evlendi.

Hazal Kaya ile Ali Atay’ın düğünü Fairmont Quasar Otel’de gerçekleşti.

 

Çiçero Filminin Kostümleri Dikkat Çekiyor!

İkinci Dünya Savaşı’nın en sıcak günlerinde İngiltere ve Almanya’nın Türkiye’yi kendi saflarına çekme mücadelesini merkeze alan, yüzyılın casusu İlyas Bazna’nın hayatından esinlenerek sinemaya uyarlanan ÇİÇERO filminin kostüm tasarımları izleyenleri kendine hayran bıraktı. Ayla, Müslüm ve gelecek ay vizyona girecek Turkish’i Dondurma gibi filmlerde de imzası olan Baran Uğurlu ve ekibinin hazırladığı kostüm ve aksesuarlar ÇİÇERO’nun başrol oyuncuları dahil sayıları binleri geçen zengin oyuncu kadrosu tarafından kullanıldı.

Filmin balo sahnesinde Tamer Levent ile Ertan Saban’ın giydiği sadece iki kostümün nakışları için toplamda bir buçuk milyon iğne vuruşu ile 4500 metre altın renk sim iplik kullanıldı ve bu nakışlar 3 günde işlendi. Filmin sivil kostümleri için yaklaşık 6 kilometre kumaş kullanıldı, askeri üniformalar için özel izinler alındı, üniformalar Budapeşte’de; apoletler, ispoletler, rozetler, kemer tokaları Türkiye’de üretildi. Filmde kullanılan el örgüsü hırka ve el yapımı şapka çiçekleri Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) tarafından hazırlanırken Mehmet Ezel Özgün’ün giydiği yeşil süveteri büyükannesi ördü.

 

Asuman Dabak Yeni Yaşına Coşkulu Girdi!

Oyuncu Asuman Dabak doğum gününü Kalamış Paysage Restaurant’ta dostlarıyla kutladı.

Suzan Kardeş’in de sahne aldığı gecede yakın dostlarıyla dans edip eğlenen Dabak, enerjisiyle görenlere bir kez daha maşallah dedirtti. Doğum günü pastasını alkışlar eşliğinde üfleyen Dabak, yeni yaşının sağlık ve mutluluk getirmesini diledi.

Dabak’ın doğum günü partisine katılanlar arasında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, moda tasarımcısı Tanju Babacan, menajer Tümay Özokur, opera sanatçısı Serap Çiftçi, oyuncu Didem Balçın, psikoterapist Çağatay Öztürk, koku uzmanı ve sosyolog Bihter Türkan Ergül, iş kadını Fulya Gündoğdu, Emel Oysal, Gül Ergi, Güneş Eren, Özge Öztimur ve Tuna Kartal gibi ünlü isimler de vardı.

 

Her Şey Melisa’nın İyiliği İçin!…

Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı, kızları Melisa’nın velayetinin babası Acun Ilıcalı’ya verilmesi için mahkemeye başvurmuş mahkeme  Melisa’nın velayetini Acun Ilıcalı’ya vermişti.

Velayet davasının sonuçlanmasından sonra Şeyma Subaşı konu hakkında bir açıklama yaptı.

Kızının velayetinin Acun Ilıcalı’ya verilmesiyle ilgili açıklama yapan Şeyma Subaşı: “Kızımız Melisa’nın velayeti babası Acun Ilıcalı Bey’e verilmiştir. Kararı saygıyla karşılıyoruz. Bu noktada önemli olan velayetin kimde olduğu değil, kızımızın ailesi ile birlikte sevgi ve mutlulukla büyümesidir. Acun Bey ve ben kızımız Melisa’yı birlikte büyütmeye devam edeceğiz.Kızımız Melisa bu süreçte benimle yaşamaya, babasıyla da her zaman olduğu gibi sıklıkla görüşmeye devam edecek.Biz Acun Bey ile evliliğimizi iki medeni insan olarak noktaladık. Bundan sonra kızımız Melisa’nın iyiliği için her zaman annesi ve babası olarak görevlerimizi eksiksiz yerine getirmeye devam edeceğiz.”

 

Seda Akgül Yılanı Öptü!

Sunucu Seda Akgül iş yorgunluğunu biraz olsun atmak için kışı yaşadığımız şu günlerde yazı biraz erken yaşamak  için Phuket adasına giderek tatilin tadını çıkartıyor.

Bir süredir Phuket’te tatil yapan Akgül, tatilden bol bol da fotoğraf paylaşımını  sosyal medya hesabından yapmakta.Ünlü sunucunun en son paylatığı fotoğraf hayli dikkat çekecek cinsten.

Seda Akgül sosyal medya hesabında son olarak bir yılanı öptüğü görüntüyü yayınladı.

Sunucu, Instagram paylaşımına, “Hayatımda çok yılan öptüm ama en masumu buydu” notunu düştü.

 

Survivor Sema “Seda’yı Ben Sandım”

Survivor yarışmalarının gelmiş geçmiş en başarılı kadın yarışmacılarından olan Sema Aydemir  bu sene farklı bir heyecan yaşıyor.

Her Survivor yarışmasında yüksek performansı ile dikkat çeken Sema Aydemir ,bu sene survivor  bayrağını  ikizi Seda Ocak’a devretti ve  TV8 ekranında hafta içi her gün 12:30-15:30 saatleri arasında ekrana gelecek olan Survivor  programında yorumcu oldu.

Magazinmatik.com’dan Funda Erkoç’a yaptığı açıklamada “ Bu sene TV8 de yorumcu olarak Survivor heyecanını yaşayacağım,  Seda yarışmaya çok iyi başladı.Zaten tahmin ediyordum onun böyle bir performans çıkartacağını  çünkü orda en önemli şey gözü kara olmak o da Seda’nın tarzı.Ne hissettim dersen vallahi ben sandım bir ara çorapları forması, bir an koşasım geldi, parkurları çok özledim.”sözlerine yer verdi.

Seda Ocak’ın ikizi ile benzerliği ise sosyal medyada günün konusu oldu.Bazı izleyiciler olaya “Sema’yı Seda diye adaya yollamışlar “diyerek esprili bir yaklaşımda bulundular.

 

Vurgun Seyirciyi Vurdu mu?

Geçtiğimiz Çarşamba uzun süredir beklediğimiz Vurgun dizisi ilk bölümü ile seyircinin karşına çıktı…

Aslında hiçbir diziyi ilk bölümü ile yargılamamız gerek çünkü bunlar ısınma tırları seyircinin vereceği reaksiyona göre senaryoda oynamalar kesin olacaktır.

Ama ben yinede ilk bölüm üzerinden biraz eleştireyim gözüme çarpanları.

Öncelikle belirtmek isterim ki yapılabilecek en iyi cast bir araya gelmiş.Erkan Petekkaya, Deniz Çakır, Emre Kınay, Cemal Toktaş, Begüm Birgören ve usta isimler Aliye Uzunatağan, Ayşen İnci  ile Altan Erkekli ana kadroda yani daha iyisi şamda kayısı hesabı…

Şimdi gelelim göze çarpan, dokunan, rahatsız edenlere…

 

Öncelikle ilk bölüm olmasına rağmen dizi çok durağan ve tanıdık sahnelere sahipti.Bir koma vakası ve onun etrafında gelişen olaylar ve hayatlar sinsilesi diziye  hakimdi,geçen seneler içinde neler olduğunu hem anlıyor hemde bir ihtimal geride kalanların hayatları başka türlü gelişmiştir diye umut ederek sabırla izlemeye devam etti.

Aslında tam  Türk filmlerini  aratmıyor senaryosu tamda Türk  halkının hoşuna gidecek cinsten bir hikaye!….Anlıyorsunuz ki uyuduğu süre içerisinde arkasından binbir iş çevrilmiş kahramanımızın ama pat diye uyanınca herkes şokta! Buraya kadar çok klasik, klişe , olağan ve durağan ..

Sonra kahramanımız pat diye uyanıyor ve işte dizi ondan sonra biraz  açılıyor,o anda devreye Erkan Petekkaya  oyunculuğu giriyor.Bu Erkan Amerika’da doğsaydı şimdi Hollywood starı olmuş oscarları sıra sıra malikanesine dizmişti.Adam efsane bir oyuncu Allahı var şimdi.

Erkan Petekkaya role nasıl hazırlanıyor bilmiyorum ama adeta yaşıyor ,herşeyi anladığı o an zamanı ve gerçekleri kavrayışını,kabul edemeyişini gözlerinden ses dahi çıkartamadan ağlayışından iliklerinize kadar hissediyorsunuz.

Hele oğlunun başkasına baba dediği anda mimikleri  ve vücut dili rolü damarlarında hissediyor görüntüsü verdi bana…Yani anlayacağını normal hayatta şen şakrak bir adam olan Erkan  Petekkaya tam bir drama ilk bölüm Dizinin ilk bölümünü adam resmen tek başına üstlenmiş gibi.

 

Deniz Çakır’ı  biraz donuk buldum yaşadığı şoku  çok geçiremedi bana  ama kalite oyuncu sonuçta ilerleyen bölümlerde kesin o donukluğu üstünden atacaktır.

Emre Kınay şimdilik daha geride planda kaldı sessiz ama ilerleyen bölümler büyük patlamaları olacaktır kesin..

Begüm Bingören’in  yani Asya’nın dizide ki konumunu 2.ci bölümde daha net anlayacağız muhtemelen çünkü hemşireden öte olduğu belli içindeki sırlar gün yüzüne çıkacaktır.Ben Asya hemşirenin esas bombasının kendi kızının Kemal’den olması diye düşünüyorum! Şimdi oha falan diyeceksiniz adam komadaydı 10 senedir Asya’nın kızı 5 yaşında nasıl olur falan diye ama unutmayın tüp bebek diye bir şey var! :))) Her neyse kafa karıştırmayalım ilerleyen bölümlerde görürüz ne olduğunu..

Turan yani Cemal Toktaş’a gelince tertemiz bir oyunculuğu var.Şahsen tanıdığım ve sevdiği bir oyuncu çok yetenekli bakmayın dizideki hallerine çok eğlenceli bir yapısı var sanatsal olarak çok yetenekli siz onu birde  eşi Nergis Öztürk ve Şevki Çepa ile Taş Kabare’de Düşperest müzikalinde izleyin görün bir…

Aliye Uzunatağ , Ayşen İnci ve Altan Erkekli gibi usta isimler ilerleyen bölümlerde bence diziye ağırlıklarını koyacak ve hatta Alzheimer görüntüsü veren Erkekli çok büyük olayların fitilini ateşleyecek…Bu arada gerek bu dizide gerekse Bir zamanlar Çukurova’da Alzheimer hastalığının altının çizilmesi çok iyi düşünülmüş pek çok kişinin tam olarak bilmediği bu rahatsızlığa dikkat çekilmesi alkışı alır…

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım Vurgun Türk seyircisinin hoşuna gidecek cinsten eski tarz bir senaryo ama iş yapar mı evet yapar…Seyirciyi vurur mu evet vurur sırf Erkan Petekkaya ‘nın oyunculuğu için bile izlenir diyorum…

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM ALANI

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.