Yeni Çağrı Gazetesi

İş fırsatları için hemen tıkla!

MAGAZİNMATİK

MAGAZİNMATİK
Avatar
Funda ERKOÇ( [email protected] )
55 Kere Okundu
19 Temmuz 2019 - 17:40

Cahide’nin Suçu Ne?

Sevgili İzzet Çapa eğlence dünyasının nabzını iyi tutan bir isim.Açtığı işletmeler her zaman dikkat çekti ve büyük ilgi gördü.

Özellikle “Cahide”eğlence dünyasının efsane bir mekanı olarak nam salmış durumda…

Gelin görün ki şu günlerde İzzet Çapa’nın açtığı mekanlar nedeni bilinmez bir şekilde olumsuzluklar yaşıyor!…

İstanbul Ataşehir’de açılan  canlı müzik, yemek, içmek, pub, Mac&Cheetos, Hamburghini, Unicorn Tears Bar, Birabüs, Amy Wine-house gibi yerler den oluşan “Festivall” Belediyenin müzik ruhsatına takıldı.

Çapa bu yeni mekanı için ”Biz bir hayal kurduk, kendi eğlence ütopyamızı inşa ettik.” demişti.Ama ne yazık ki hayaller bir anda yıkıldı.

Çapa azimli bir adam yılmadı ve bu yaz aylarına damgasını vuracak bir atılım yaparak Şeyhmuz Şerbetçi ortaklığı ve ünlü mimar Ali Türker’in çizgileri ile İzmir Alaçatı’da efsane mekanı  “Cahide”yi açtı.

Çok emek verdi…

Tıpkı diğer mekanlarına verdiği gibi herkesin para harcamaya korktuğu bir dönemde elini taşın altına koydu ve iş istihdamı yarattı.

Farklı eğlence tarzlarını bir araya topladı ve müşterilerini büyülü bir dünyaya yolculuğa çıkarttı.

Tam bu sefer oldu derken geçtiğimiz hafta İzzet Çapa’nın sosyal medyadan isyanını gördük.Çapa, Alaçatı’da müziği kimler istemiyor? Diyerek yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

Benim anlamadığım Alaçatı turistik bir yer ve insanlar tatilin tadını çıkartmak,eğlenmek,stres atmak ve tabiî ki birazda hava atmak için buraya geliyor ve tabiî ki eğlenecekler,dans edecekler,müzik dinleyecek yiyip içecekler!

Gece 00:00 oldu mu kimse tavuk gibi yatacak değil esas eğlence hayatı o saatten sonra başlıyor.

Eeeeee o zaman nedir derdiniz?! Neden ortalık bangır bangır müzikten inlerken “Cahide”nin suçu ne?

Harbiye Açıkhava’da Bir Düet İki Star!

Harbiye Açıkhava sahnesi 13 Temmuz’da iki farklı sesin iki farklı tarzda ama aynı noktada buluşmasına şahit oldu…

Mehmet Erdem ile Aşkın Nur Yengi “Allah’tan Kork”düetindeki ortaklıklarını Harbiye sahnesine taşıyarak onları dinlemeye gelen binlerce müziksevere unutulmaz bir konser keyfi yaşattılar.

Konser Mehmet Erdem ile başladı.

Mehmet Erdem,cool görüntüsünün ardında aslında heyecan dolu,naif,efendi şu günlerde çok fazla göremediğimiz bir mütevazilikte bir müzik adamı…Sahnede çok az konuşuyor onun yerine sanatını icra etmeyi yeğliyor gibi.Halk onu cidden çok sevmiş konser boyunca tüm şarkılarını hep bir ağızdan söylediler.Sahne performansı başarılı gereksiz nağmeler ile şarkıların ritmini bozmuyor.

Şahsen ben çok beğendim ama tek eksiği o heyecanını bir an önce yenmesi biraz daha sahne elastikiyetine sahip olması,tahminimce sahneye çıktığında onca insana şarkı söylerken hala o sahnede olduğuna ve devasalaştığına inanamıyor!…

Aşkın Nur Yengi ile yaptıkları çalışma çok hoş olmuş yakışmış ses renkleri ve inanıyorum ki Aşkın ile biraz daha sahne alırsa o üzerindeki heyecanı, mahcubiyeti atar farklı bir Mehmet Erdem ortaya çıkar…

Ve Aşkın Nur Yengi

Hani şu günlerde ona buna denip duruluyor ya deniyor ya “pop müziğin kraliçesi” diye işte o sıfat esas Aşın Nur Yengi için söylenmeli  90’lı yılların kraliçesi kim derseniz ilk onun ismini telaffuz ederim!

Allah vergisi sesi ile 90’lardan bu yana Türk pop müziğinde ayrı bir müzik lezzeti yaşatmıştır Aşkın!…

Canlı performansı harika tertemiz bir ses, sahnede devleşen bir kadın…Dış görüntüsü ile onunda cool olduğunu düşünürdüm ama sahneye sıcaklığını o kadar yansıttı ki yok dedim dışarıdan duruşuna bakma içeride bir volkan var…

Harbiye 13 Temmuz’da aslında tarihi bir güne imza attı.Şahit olunası iki güzellik yaşadık.

Biri sevgili Sezen Aksu’nun doğum günü için binlerce dinleyicinin hep bir ağızdan yaptığı doğum günü kutlaması diğeri ise 19 temmuz 2017 yılında kaybettiğimiz değerli sanatçı Harun Kolçak ile Aşkın Nur Yengi’nin Harbiye Açıkhava sahnesinden yaptığı o düet…

Nasıl yani diyeceksiniz?!

Harbiye’de ışıklar söndü ve sahneye iki mikrofon ayağı geldi.Biri Aşkın Nur Yengi  diğeri ise Harun Koçak içindi!

Ve Barkovizyonda iki sanatçının birlikte sahne aldıkları  görüntüler belirdi ve birlikte düet yaptıkları “Bile Bile” şarkısı çalma başladı…

İşte o an Harun Kolçak oradaydı bunu benim gibi binlerce kişi yüreğinde hissetti unutulmaz bir andı sırf bunun için bile bu konser izlenmeye değerdi…Teşekkürler Aşkın böyle bir güzelliği bize yaşattığın için…

Ve kah üzülüp kah neşelendiğimiz ve bolca alkışı bırakarak evlerimize döndüğümüz bir Harbiye gecesi daha bitti

Benim aklımda Mehmet Erdem’in efendiliği ve güzel şarkıları,Aşkın Nur Yengi’nin billur ve tertemiz sesi ,sahne hakimiyeti ve yüreğimize o ince dokunuşu kaldı….

 

İnternetin Karanlık Yüzü!

İnternet iyi kullanıldı mı sonsuz bir bilgi kaynağı ama gelin görün ki İnternetin bir de karanlık yüzü var!…

Anne babalar sırf ağlamasın,yemek yesin diye daha bebekken tanıştırıyorlar çocuklarını internetin o sihirli dünyası ile…

Ve iş o kadar büyük boyutlara gidiyor ki birer bağımlı haline geliyor çocuk ilerleyen yaşlarında…

Ve sonrasında can sıkıcı,can yakıcı olaylar sinsilesi ile karşılamak içten bile değil!

Mesela son yıllarda adını sıkça duyduğumuz “Mavi Balina” oyunu Dünya’da ve Türkiye’de kaç çocuğun canını aldı! O yetmedi sonrasında “Momo Challenge” diye bir oyun çıktı.

Bunlara oyun demek yanlış, sosyal medya ve cep telefonları aracılığıyla yayılan sonuçları korkunç boyutlara ulaşabilecek siber bir olay aslında.

O yüzden ebeveynler olarak bir  oyundan ne olur demeyin ve çocuklarınızı internetin bu karanlık dünyasından sakının.

İnternet ortamından çocuğunuzu korumak ve kontrol edebilmek adına neler yapılabilir

Mesela ergenlik dönemine kadar sosyal paylaşım sitelerinde hesap açmamak ama maşallah  özellikle ünlü isimler daha çocukları doğmadan sosyal medya hesaplarını kendi elleriyle açıyorlar!…

0-18 ay arasında bebekleri  televizyon dahil bütün ekran aktivitelerinden uzak tutmak lazım…Ergenlik sonrası 18 yaşına kadar şifreyi ailelerin bilmesi ve hesapları kontrol etmeleri gerek.Küçük yaşlardan itibaren internet kullanımına sınır konulmalı. Hafta sonları biraz daha fazla olabilir ama 1-1.5 saati geçmemeli.Karanlıkta bilgisayar kullanılmamalı. Çocuk karanlıkta çok daha fazla odaklanıyor, daha fazla görsel ve işitsel uyaranlara maruz kalabiliyor.Ekranın ışığı, renkleri maksimumda olmamalı. Bağımlılık riski artıyor.

 

dig

Kadın Dokunuşu Var Bu Albümde!

Türk pop müziğinin en beyefendi sanatçısı Erol Evgin 2016 yılında çıkarttığı “Altın Düetler” albüm serine devam ederek “Altın Düetler 2”albümünü piyasaya çıkarttı.

70’li ve 80’li yılların ruhunu günümüz soundlarıyla harmanlayan İskender Paydaş düzenlemesiyle oluşan albümde Erol Evgin ve 12 çok özel sesli ve tarzlı kadın bir araya gelmiş…

Bu 12 kadın içersinde Ajda Pekkan,Funda Arar,Deniz Seki,Demet Sağıroğlu,Zara,Ziynet Sali ,Nil Karaibrahimgil gibi ustalaşmış isimlerin yanında Ceylan Ertem, Kalben, Atiye gibi genç jenerasyonun güçlü ve sevilen sesleri de var…

Albümde yer alan 2 kadın ise tam bir sürpriz oyunculuğu kadar çektiği filmlerde seslendirdiği şarkılarla dikkat çeken Farah Zeynep Abdullah ve Erol Evgin’in yıllar önce çocukların yarıştığı bir televizyon yarışmasına 13 yaşında katılan ve geçen yıllar sonrası konservatuardan mezun olup İskender Paydaş orkestrasında solist olarak yer alan Şebnem Keskin… 

“Altın Düetler 2” Erol Evgin şarkıları sevenler için tam bir arşivlik albüm…

Ninniler Işıl Yücesoy İle Güzel!

Çok eskiler bilir rahmetli Adile Naşit kuzucukları için masallar okurdu uykudan önce aradan yıllar geçti tabiî ki teknoloji ilerledi şartlar değişti..Ama değişmeyen bir şey varsa o da masallar ve tabiî ki ninniler…

Şimdilerde usta sanatçı Işıl Yücesoy çocuklar için muhteşem bir çalışma yaptı.Bir süredir çocuklara yönelik tasarım ve animasyon çalışmalarıyla dikkat çeken Dreamy Kids’in Youtube kanalında masal seslendirmeleri yapan Yücesoy,şimdide  “Evvel Zaman İçinde Ninniler” adını taşıyan bir albüm hazırladı.

12 Temmuz itibariyle tüm dijital platformlardan ulaşılabilecek albümdeki 5 şarkının söz ve müziği anonim, düzenlemeleri ise Tansel Doğanay’a ait.

Her fırsatta çocukları ne kadar çok sevdiğini ve onların gelişimine katkıda bulunabilecek projelerde olmaktan mutluluk duyacağını söyleyen Yücesoy, ikinci ninni albümünün de Kasım’da çıkacağının müjdesini verdi.

Evvel Zaman İçinde Ninniler albümünde yer alan şarkılar Dandini Dandini,Lay Lay,Benim Şirin Yavru Kuşum,Kovan Kovan Balım Olsun,Mis Gibi Uyu Bebeğim

Pelin Elitez’den İşaret Dilli Klip!…

Pelin Elitez Türkiye’de ilk kez  klibini işitme engelliler için anlattırdı…

Şarkıcı Pelin Elitez’in “Alaçatı Çeşme” adlı şarkısının klibini aynı zamanda işitme engelliler de dinleyebiliyorlar

Müzisyen Ufuk Yıldırım ile 2012 yılında hayatını birleştiren ve 2016 yılında boşanan İzmirli genç şarkıcı Pelin Elitez’in, söz ve müziği Mert Kayıkçıoğlu’na ait olan “Alaçatı Çeşme” adlı şarkısının klipi önceki gün digital platformlarda yayınlanmaya başladı.

Şarkının klipi Çeşme’de çekildi. Utku Faik Yılmaz’ın yönettiği klipte Türkiye’de ilk uygulandı. Klipi sol alt köşede işaret dili eğitimcisi Neslihan Kurt, işitme engelliler için anlattı…

 

Reynmen Tutulamıyor!

Şu günlerde sosyal medyada Reynmen ve onun başarısı konuşuluyor!

Kendi halinde bir youtuber iken “Derdim Olsun“ şarkısıyla müzik dünyasına adım atan ve youtube’da çektiği klip ile izlenme rekoru kıran Reynmen müzik dünyasını ve sosyal medyayı ikiye bölmüştü.Bir yandan takdir gören bir yandan yoğun eleştirilere maruz kalan o dönemde izlenme rekoru kıran klibini youtube’dan silerek kendisine yapılan eleştirileri bir neyi protesto etmişti.

Reynmen kısa bir aradan sonra yine hayli iddialı bir çıkış yaptı ve “Ela” adlı bir şarkı ile karşımıza çıktı.O kadar iddialıydı ki  istediği izlenme rakamlarına ulaşamazsa bütün sosyal medya hesaplarını kapatacağını ilan etti.

Ve Reynmen’in Ela klibi şu an Youtube’da 45 milyon izlenmeye ulaştı ve bu rakam giderek artıyor…

Reynmen bu izlenme oranları ile dünya listelerinde bir anda ilk sıraya yerleşen Türk olarak gururumuz oldu.Ama yine müzik dünyasının ağır eleştiri bombardımanına tutuldu.

Bu kadar izlenme alamayacağı,şarkının çok iyi olmadığı yolunda eleştiriler yapıldı pop müziğin ünlü isimleri yok artık dedi, neler oluyor dedi yani anlayacağınız ortalık karışık şu an !

Ben biraz araştırdım Reynmen’in bu izlenmeleri gerçek yani anlayacağınız çocuk çok büyük bir başarıya helalinden imza atmış durumda…

Ama şimdi diyeceksiniz ki bu nasıl şarkı, bu şarkı nasıl bu başarıyı gösterebilir falan filan…

Bakın şu son dönemlerde rap müzik hızla ilerliyor…Gençlik artık rap tarzı müziğe sempati duyuyor.Dizilerde bile fonda rap şarkılar çalışıyor .Türk pop müziği son zamanlarda hayli kan kaybetti, hep birbirinin aynısı şarkılar,sözler,tınılar her şey hep aynı..

Üretim durdu tribüte albümler çıkıyor,eski şarkılara coverlar yapılıyor 90’lara özlem başladı o eski tadı alamıyoruz Türk pop müziğinden….

Eh böyle olunca da gençlik kendini ifade edebileceği,duygularını dile getiren farklı bir tarza yöneldi bu da rap müzik!…

O yüzden Reynmen’i seversiniz sevmezsiniz ama hakkını verin…

Bu çocuk gençliğin istediğini onlara veriyor ve devir onun devri şimdilik!…

      

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Hangi işletim sistemli telefonu kullanıyorsunuz?

Hangi işletim sistemli telefonu kullanıyorsunuz?

 • iOS (iPhone) --> 4
 • Android --> 4
Gönder
Sonuçlar

Yeni Çağrı Gazetesi © 2019 - Web Tasarım : GNS Ajans