Yeni Çağrı Gazetesi

İş fırsatları için hemen tıkla!

MAGAZİNMATİK

MAGAZİNMATİK
Avatar
Funda ERKOÇ( [email protected] )
78 Kere Okundu
26 Temmuz 2019 - 17:32

Fenomen Annenin Fenomen Oğlu!

Sosyal medya ile ilgiliyseniz ve fenomenlerini takip ediyorsanız kesin Eylül Öztürk adını duymuşsunuzdur.

Sevgili Eylül’ün ınstagram’da 2.5 milyondan fazla bir takipçi sayısı var ve eşi Barış Kenan Özkan ile sosyal medyada güzel işler yapıyorlar.

Eylül bundan 5 ay önce Amerika’da doğum yaptı ve Alex adını verdiği kara yağız oğluna kavuştu.

Alex’in Amerika’da doğumu bazılarına dert olmuştu daha da beteri adı niye Alex diyenlerin o sorgulayıcı tavırları beni bile rahatsız etmişti.

Hele ki Alex’i doğumundan 2-3 gün sonra sokağa çıkartmaları daha a büyük olay olmnuştu.40 çıkmadan çocuk dışarımı çıkar ,lohusa kadınsın sen göz olur söz olur falan filan ama Eylül klasik anne anlayışında bir kadın değil o yüzden bu laflara kulak tıkadı ve doğru bildiğini yaptı.

Doğduğu andan beri  Alex’i takip ediyorum 5 aylık oldu maşallah!…Müthiş bir gelişim içinde diğer çocuklardan farklı pamuklara sarıp sarmalanmadan hiçbir şeyden men edilmeden büyüyor.Bazen bakıyorum sanki 1 yaşında çocukmuş gibi geliyor bana her şeyi yaşıtlarından önce kapıyor zaten annesinin maşallah çenesi sağlam çok kısa zamanda konuşursa da şaşırmam o kadar yani!…

Annesi gibi fenomen olma yolunda hızla ilerleyen Alex şu günlerde güneşin tadını çıkartırken deniz’le de tanıştı.Hep mutlu bir çocuk yüzü hep gülüyor pozitiflik akıyor bizim kara yağız Alex’imizin yüzünden.

Yani anlayacağını bazı şeyler hurafeden ibaret yada siz ne devamlı zikir ederseniz o sizi bulur derler ya aynen öyle..Bence Eylül annelere ve anne adaylarına iyi bir örnek iyi huylu ve mutlu bir evlat nasıl yetişir sorusuna en güzel cevap Eylül Öztürk’ün ınstagram sayfası …    

 

Ayça ile Cem Starlaşıyor!….

Müzik dünyasına ‘Fiyasko’ isimli şarkılarıyla hızlı bir giriş yapan Ayça ve Cem sene başında çıkarttıkları ‘Şok Etkisi’ adlı çalışmalarıyla müzik dünyasındaki yerlerini sağlamlaştırmıştı.

Müzik dünyasının bu iki genç ikilisi birkaç hafta sonra yine bomba bir çalışma ile karşımıza çıkacak!..

Tıpkı geçmişteki Güzin ile Baha ,Oya ile Bora gibi ikili olarak bir fark yaratan ikili müzik piyasasına  bir renk getirdi.

Ayça bilindiği gibi Seda Sayan’ın yeğeni ama bu akrabalık bağını çok ön plana çıkartmıyor.Yani sırtını Seda Sayan’a yaslamadan kalıcı olmak için çalışıyor bu da takdir edilecek bir durum…

Çok çalışıp iyi işler peşinde olan bu ikili Seda Sayan tarafından geleceğin starları olarak gösteriliyor ki bence de bu uyumlu beraberlik devam ederse müzik adına çok güzel projelerle yükselişleri devam eder…

İki Zarif Kadın!…

Aynur Aydın, Almanya doğumlu hayli yetenekli ve samimiyeti sanatçı egosuna esir düşmemiş bir şarkıcı tabiî ki  sadece şarkıcı da değil aynı zamanda söz yazarı eh zaten böyle olunca da benim için sanatçı kategorisine giren bir isim.

Aynur’un benim için yeri ayrı oldu hep, çünkü üretiyor ve üretilene de saygılı ayrıca oldukça iyi bir yorumcu…

Şu günlerde yine projelerini ardı ardına patlatmaya devam ediyor.90’lı yıllara damgasını vuran ve “Üzgünüm”şarkısı ile hafızalara kazınan sevgili Jale’nin “Gel Güzelim Gel” şarkısını coverladı.

Ve o kadar zarif ki şarkıyı Jale’nin emaneti olarak sahiplenmiş ve layık olmak adına titiz bir çalışmaya girişmiş .

İşte diyorum hep  şu dönemlerde çok rastlamadığımız bir saygı ve sevgi  gösteriyor kendinden daha kıdemli olana..

Jale’de çok naif ve zariftir o da aynı güzellikte bir dönüş yaparak “Hem çok güzel hem de çok zarif ve olağanüstü bir yorumcu sevgili Aynur Aydın Kalpten destekliyorum ve güzellikler diliyorum.Gel güzelim;canım Aysel Gürel’imin enerjisi ve manevi abim Garo Mafyan’ın naifliği sayesinde bana şans getirdi, sana da şans getirecektir sevgili Aynur Sevgiler kalbimle “ diyor…

Bu dialog beni nasıl mutlu etti anlatamam hala saygı ve sevginin egolara yenilmediğini görmek ne güzel…     

Ne Ödül Ne TT “Harbiye Açıkhava” Sanat ve Sevgi İşi!

Harbiye Açıkhava konserlerini yaz yaz bitmiyor belkide en çok sevdiğim aylar müzik adına Haziran ve Ekim ayları malum İstanbul’da Harbiye Açıkhava konserleri başlıyor o tarihlerde ve pek çok kalite ismi o sahnede izlemek doyumsuz bir tat bırakıyor insanın ruhunda…

Pekiyi neden her şarkıcı Harbiye Açıkhava’da değil yada istemezler mi orada olmayı?

Tabiî ki ister her gönül ama o iş o kadar kolay değil!…

Öyle sene boyunca ödül törenlerinde çifter çifter ödül almaya benzemez bu iş,öyle sosyal medyada TT olmaya benzemez bu iş,öyle kliplerin youtube’da 1 günde milyonlarca izlenme almasına benzemez bu iş, öyle fan sayfalarını yamacında tutup hakkında sosyal medya taarruzu yaptırmaya benzemez bu iş, öyle gazetelerin magazin sayfalarını kaplamaya benzemez bu iş…

Bu iş halk ile yakaladığın sevgiye,sinerjiye,gönül dostluğuna  bağlıdır.

Binlerce kişilik alanı eş dost davetiye ile ne kadar doldurabilir insan?!

Zor o işler zor…

O binlerce kişi sana gönül vermişse ,seni sahiplenmişse,şarkıların dillere dolanmış gönüllere kazınmışsa senin yerin Harbiye Açıkhava’dır artık’  

Çağla Şikel’in Tacı Uğurlu Geldi!

Meltem Erensoylu,Cameron Cartio feat Khaled’in söylediği ‘Henna’ şarkısının Türkçe adaptasyonu ‘Hey Ya’ adını verdiği yeni şarkısı ile DMC etiketiyle tüm dijital marketlerde yerini aldı.

Erensoylu, şarkısını yayınladığı ilk hafta 700.000 izlenme oranı ve Radyo Takip Listeleri verilerine göre en çok çalınanlarda 25’inci sıraya yükselerek Türk pop müziğinin devleriyle büyük bir yarışın içine girdi.

Sözleri Meltem Erensoylu’ya, aranjesi ise ünlü müzik adamı Erhan Bayrak’a ait Meltem Erensoylu ‘Hey Ya’ şarkısının tanıtım fotoğraflarını, Selim Akar çekti.

Kendi tarzının kraliçesi olduğu vurgulanan Erensoylu, albüm tanıtım fotoğraflarında özel tasarım taşlarla bezenmiş kraliçe tacıyla poz verdi.

Daha önce bu taç Çağla Şikel’in fotoğraf çekimlerinde kullanılmıştı. Bunun üzerinde Erensoylu: “Çağla’nın tacı bana uğur getirir inşallah” dedi.

Moda’da 90’lar Ruhu!

İstanbullu olup da hele birde  Anadoluyakasında yaşıyorsanız Moda semtini bilmemek olmaz.

Benimde doğup büyüdüğüm en güzel yıllarımın geçtiği Moda’da şimdilerde 90’lar ruhu yaşanmaya başladı.

Nasıl mı? Tabiî ki Hakan Eren’in öncülüğünde 90’lı yıllara damga vuran çok özel isimlerle Moda’nın müzik adına en kalite mekanlarından biri olan Moda Kayıkhane sahnesinde…

70’ler 80’ler kadar 90’ların o özlemini duyduğumuz şarkıcı ve şarkıları bir araya gelerek eskiye özlem duyan tüm müzikseverlere nostaljik bir keyif yaşatıyor.

Kimler yok ki bu isimlerin arasında say say bitmez işte Moda’da Kayıkhane sahnesinde gönül telinize dokunan o isimlerden bazıları  “Ümit Sayın, Jale, Metin Özülkü, Reyhan Karaca , Sibel Alaş, Deniz Arçak,Ah Canım Ahmet,Rüya Ersavcı” Hepsi de 90’lı yılların mihenk taşları, şu dönemde de profesyonelliklerinin üst seviyesindeler ve üretmeye üretilenleri de en güzel şekilde icra eden müziğe hayatlarını adamış isimler…

Şarkıcı Gülden’in  Haklı İsyanı!

Birbirinden duygusal şarkılara imza atan ve yorumculuğu ile takdir toplayan Gülden , Okan Bayülgen’in TV 100 deki gece programına katılarak  müzik dünyasının gidişatından ve yaşananlardan dert yandı.

Haklı bir dert yanış bu !…

Özellikle zoru başaran  kendi yazıp, kendi söylemeyi seçen biri için emeksiz hissiz sadece popülüte peşinde olanlarla aynı kulvarda olmak istemiyor…

Gezdiği,yediği,içtiği,giydiği ile magazin gündeminde yer alanlarla aynı ruha sahip değil  Gülden…

Şarkıların bir amacı olmalı, insana bir şeyler katmalı,sözleri ve bestesi ruha dokunmalı diyenlerden …Yaptım oldu olmasa da oldu düşüncesinden çok uzakta o… 

Artık dinleyicilerin bilinçlenmesini neyi,kimi ne için alkışladıklarını bilmesini istiyor..

Zaten doğru olanda bu değil mi?! Müzik sektörü ancak böyle olursa ayakta kalmaz mı?

Yeliz’le Aşk’ın Alfabesini Öğreniyoruz!

‘Bu Ne Dünya Kardeşim’, ‘Yalan’ ve ‘Ağla Kalbim’ gibi şarkılarıyla 80’li yıllara damgasını vuran Yeliz 41.sanat yılında cover bir şarkı ile karşımıza çıktı.

Geçtiğimiz yıl  uzun bir aradan sonra Aysel Gürel imzalı ‘Bekle Yağmur Geliyor’ şarkısıyla dikkat çeken Yeliz,bu yıl da 1970’li yıllarda Yeşim’in sesinden dinlediğimiz “Aşk Alfabesi”şarkısını coverladı.

Yeliz’i şahsen çok severim özellikle sağlam bir Fenerbahçeli olması ,hayvanlara olan düşkünlüğü ve bildiği doğrularda yoluna devam etmesi benim gözümde artılarıdır.

Hiçbir zaman ama müzik piyasası artık bunu istiyor sözüne tamah etmeden sanatını icra eden sayılı isimlerdendir Yeliz!…

Yeliz’in  Nanna’da yıllardır yaptığı sahne her gideni hayran bırakır cinsten güçlü bir ses ve yüksek bir performansa sahip ender isimlerden o…

Gelelim ‘Aşk Alfabesi’ne …Söz ve müzik Şemi Diriker’e ait düzenleme ise Serkan Balkan imzası taşıyor.Yapımcı ise nostaljik müziğin en değer bileni Ossi Müzik’ten Hakan Eren.Single fotoğrafları da şahane Yaşar Şenyüz  Yeliz’i hayli dinamik yansıtmış kadrajından ve klipin yönetmen koltuğunda Efe Cansoy var.Çok hoş bir çalışma olmuş anlayacağınız ve  “Aşk Alfabesi” Yeliz’le yeniden hayat bulmuş ve şimdi sıra bizde onun güçlü sesinden dinleyerek kulaklarımızın pasını silelim ne dersiniz?!

 

Latin Kıvraklığında Bir Harbiye Konseri…

Bahar aylarının başında yayınladığı Ferdi Tayfur’dan sevdiğimiz “Bana da Söyle” cover parçası ile büyük başarı yakalayan Ziynet Sali’nin Harbiye Açıkhava konserini gerçekten merakla bekliyordum.

2014 yılında Harbiye’de Despina Vandi ile verdiği konseri izleyen biri olarak aradan geçen süre için Sali’nin  Harbiye performansının kat be kat arttığına tanık oldum.

24 Temmuz Perşembe gecesi Harbiye Açıkhava sahnesinde “Power & Cover” konsepti ile hem görsel hem de müzikalite açısından muhteşem bir konsere şahitlik ettim.

Şunu şuraya yazıyorum “ Amerika’nın  Jennifer Lopez’i neyse bizim Türkiye’nin Lopez’i de Ziynet Sali”.

Görsel olarak benzerliklerinin yanı sıra Sali’nin İspanyolca ve Yunanca şarkılardaki hakimiyeti ,kıvraklığı,sahne ışığı ve enerjisi görülmeye değerdi.

Ayrıca ses ve nefes açısında çok iyi hazırlanmış bu konsere çünkü dans ederek şarkı söylemek öyle kolay bir şey değil…

Şarkı seçimleri ve geçişleri mükemmeldi.Her telden her dilden her tarzdan hünerlerini sergiledi sevgili Ziynet Sali özellikle konserin ikinci yarısında sahnede devleşti.

30 şarkılık özel bir repertuarı eğlenceli sahne ve ışık şovlarıyla birleştirerek güzel bir Harbiye gecesi yaşattı bize ve sürprizleride olağanüstüydü.

Ecrin Su Çoban ve Berk Coşkun ile flamenkonun usta ismi Manuel Reina  bu özel gecenin sürprizleriydi.Dip not Ecrin su geleceğin starı olacak onu da söylemeden geçemeyeceğim.Daha şimdiden sahne duruşunu ve ışığını yakalamış bu güzel kız…

Ferdi Tayfur’un efsane şarkısı “Bana da Söyle” Ziynet Sali’ye gerçekten çok şans getirdi diye düşünüyorum.Farklı bir coşku katmış Sali’ye bu şarkı hakkını vere vere söylüyor belli ki şarkıyı çok sevmiş ve sahiplenmiş.

Unutmadan Erkan Erzurumlu aşkı’da iyi gelmiş Sali’ye sahnedeki uyumları da mükemmel gecenin bir diğer yıldızı da Erkan Erzurumlu idi o da Harbiye sahnesinde sanatını konuşturdu.

Sözün kısası Ziynet Sali her geçen yıl level atlıyor mesleğinde, ondaki büyük gelişmeye canlı canlı tanık oldum. Dünya’ya açılıp büyük projelerin içinde olmamasına bir sebep yok!

 

   

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Hangi işletim sistemli telefonu kullanıyorsunuz?

Hangi işletim sistemli telefonu kullanıyorsunuz?

 • iOS (iPhone) --> 4
 • Android --> 4
Gönder
Sonuçlar

Yeni Çağrı Gazetesi © 2019 - Web Tasarım : GNS Ajans