Yeni Çağrı Gazetesi

tipobet

İş fırsatları için hemen tıkla!

MAGAZİNMATİK

MAGAZİNMATİK
Avatar
Funda ERKOÇ( [email protected] )
106 Kere Okundu
17 Ocak 2020 - 17:35

40’a Ne Oldu?

Geçtiğimiz sezon hakkında en çok konuşulan CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Buket Aydın’ın sunduğu 40 programı 40. Bölümü ile Temmuz ayında sezon finali yapmıştı.

Acun Ilıcalı, Ata Demirer, Erkan Petekkaya, Mehmet Aslantuğ, Haluk Levent, Talat Bulut, Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu, Muharrem İnce, Canan karatay, Arda Turan, Yılmaz Vural, Ertuğrul Özkök  gibi pek çok ünlü isimi konuk eden 40 programı yayınlandığı dönem içinde Uluslarası başarıları olan ve ödülleri toplayan son zamanlardaki en iyi formatlardan biriydi.

Yeni sezona merhaba diyeli aylar olmasına rağmen 40 programı hala ekrana gelmedi  ama programla ilgili güzel gelişmeler olduğu duyumları da gelmeye başladı .

Hayli dikkat çeken  format için talepler gelmeye başlamış bakalım hangi kanalda ne gibi sürprizlerle karşımıza yeniden gelecek 40 programı.

Bir Recep Aktuğ Vardı!

Bu hafta çok değerli bir oyuncu ve müzisyeni kaybettik.Recep Aktuğ 65 yaşında Koah hastalığı nedeniyle hayat veda etti.

Çoğu kimse onu Aşk-ı Memnu dizisindeki Hilmi karakteri ile tanır.Aslında iyi bir oyuncu olduğu kadar iyi de bir müzisyendi.Kendine özgü bir tarzı ve ses rengi vardı.Koah rahatsızlığı nedeniyle 1 yıldır zorlu günler geçiren sanatçı   en sonunda bu hastalığa yenildi.Sanat camiasını hayli üzen bu kayıp üzerine Müzisyen Baha Boduroğlu’nun  söylediği “Bir müzisyeni yitirmek bir ağacı kesmek gibidir toplumlarda. “ sözü ne kadar doğrudur.Bir ağaç ne kadar uzun ve zahmetli büyüyüp gelişiyorsa aynı şekilde bir sanatçı ve müzisyende aynı zorluklarla yetişiyor ve onları bir anda kaybetmek insanın canını acıtıyor.

Cenk Eren’in Ustalarla Müzik Yolculuğu!…

Cenk Eren geçtiğimiz hafta Bostancı Gösteri Merkezi’nde hayatının önemli konserlerinden birine daha imza attı.

Şarkıcının yakın zamanda “Selda Bağcan Şarkıları” adı altında bir proje albümü müzik marketlerdeki yerini almıştı ve bu konserinde en önemli anı sevgili Selda Bağcan ile yaptığı düetti. Konser de Selda Bağcan ile albümde de birlikte seslendirdikleri “Gesi Bağları” adlı şarkısında düet yapan Cenk Eren’i salonu dolduran müzik severler dakikalarca alkışladı.

Tanju Okan, Ferdi Özbeğen’den sonra Selda Bağcan şarkılarını seslendirdiği albümleriyle Cenk Eren, dinleyicilerini usta seslerin şarkılarıyla duygu dolu bir müzik yolculuğuna çıkartıyor.Bu arada hemen eklemek istiyorum “romantik şarkıların kralı kim?” derseniz Cenk Eren tabiî ki derim!…

Çukur’dan Sonra Ramo’da  Show TV’yi Uçurur!…

Uzun bir bekleyişten sonra nihayet Ramo dizisi seyirci ile buluştu…Şunu baştan söylemem gerek Adana’da çekilen her dizi mutlaka seyirci tarafından beğeniliyor ve uzun soluklu oluyor.

Zaten benimde ilk izlenimlerime göre bu Ramo dizisi kesin tutacak ve Show TV Çukur’dan sonra izlenme oranları yüksek bir diziye daha kavuşmuş olacak.

Adana Seyhan’da çekilen dizi görsel açıdan izleyeni tatmin edecek cinsten zaten dediğim gibi Adana’nın enerjisinden midir nedir? Sıcak geliyor insana her şey.

Murat Yıldırım bu dizi için biçilmiş kaftan olmuş.Eminim ki seyirci onu hemen benimseyecek zaten diğer karakterlerde  hikayeyle uyumlu ve birebir örtüşmüş.

Tabi her şey güllük gülistanlık değil ama olsun başlangıç için iyi puan veriyorum ben Ramo dizisine…

İyi yanlarını övüpte eksiklikleri söylememek olmaz!Eminim ki dizinin sorumluları kesin fark edecektir ve ilerleyen bölümlerde bu eksiklikleri yada hataları en aza indirecekler

Benim gözüme batan ilk kurgudaki bazı devam hataları oldu. Mesela saldırıya uğrayan Ramo ve Sibel manzaralı bir yerdeyken bir bakıyorsunuz eve gelmişler insanın gözüne batıyor tabi bu gibi durumlar.Bu arada bir Neco karakteri var ki eminim ki ilk bölümle birlikte pek çok nefret edeni oldu bile … 

Dizi Adana’da olunca malum Adana şivesi ile oynanması gerek İlker Aksum bu şive işinde her zaman ki gibi yine çok başarılı İdil Fırat’ta şivesi dışında on numara oyunculuk çıkarıyor.

Sibel ve Ramo Türk halkı tarafından sevilecek ilk bölümde az soğuk tutkusu eksik gözükseler de ilerleyen haftalarda farklı olacaklarını düşünüyorum  yani Esra Bilgiç ile Murat Yıldırım uyumlu partner olma yolunda yakında #Sira yada #Rasi gibi fanları oluşur.

Yiğit Özşener’in canlandırdığı Yavuz  karakteri sevilir , Rüzgar Aksoy’un canlandırdığı Halef karakteri ise yine  nefret edilecek bir karakter olma yolunda . Başta dediğim gibi Murat Yıldırım karakterini güzel analiz etmiş özümsemiş  tam oturmuş  asla sakil durmuyor.

İlk bölüm izlenimleri Ramo hakkında bunlar bence ilk bölümü ile güzel bir reyting alacak ve ilerleyen bölümlerde Sibel Ramo aşkı izleyiciyi ekrana bağlayacak… 

Dada Salon Kabarett’te  Utku Uysal Rüzgarı Esiyor!

Okan Bayülgen’in İstanbul’a kazandırdığı eğlence mekanı dada salon kabarett’te her ay Utku Uysal rüzgarı esiyor.

Eğlence dünyasının sevilen seslerinden Utku Uysal’ın 27 yıllık sahne tecrübesini konuşturduğu ve yerli yabancı dinlemeye doyamayacağınız şarkıları kendine has tarzı ile seslendirdiği 2020 yılının ilk sahnesi 11 Ocak’ta Dada salon kabarett’te gerçekleşti.

Utku Uysal’ı  yurtdışından gelen hayranlarının yani sıra ünlü isimlerde  artık bir klasik haline By Sebo gecesinde daha  yalnız bırakmadılar.

Uysal’ı dinlemeye gelenler arasında Oyuncu Aydan Şener,şarkıcı Ebru Yaşar ile eşi iş insanı Necat Gülseven,oyuncu Binnaz Avcı, gazeteciler Sibel Arna ,Yazgülü Aldoğan ve Funda Erkoç ,şarkıcı Serhat Mardin,Sosyal medya Fenomeni Selin Ciğerci ile  şarkıcı Sevda Giray’da vardı.

Utku Uysal, bir dönem kendisine vokalist yapan ve şu günlerde çıkarttığı Selin Beauty kozmetik markası ile çeken sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci’yi davet etti.Uysal ile Ciğerci birlikte şarkılar söylerken bir yanda ya eski günleri yad ettiler. 

Haftanın Dikkat Çekeni …Zemheri’deki Asansör  Sahnesi

Ay Yapım imzalı “Zemheri” dizisi geçtiğimiz hafta show tv ‘de ilk bölümü ile seyirci karşısına çıktı. İlk bölümde ratinglerinin daha yüksek olacağını düşünmüştüm ama ilk haftayı Total’de 11. AB de ise 6. Olarak bitirdi. Maç yayının olması ve karşısında doğduğun Ev Kaderindir gibi güçlü bir dizinin daha olması ilk hafta ratinglerin orta karar gelme sebebi olabilir ama eminim ki ilerleye haftalarda hikaye tam oturduğunda Zemheri’yi ilk 3 arasında göreceğiz.

Aslında benim için rating sonuçları bir dizinin başarısının göstergesi değil! Ben dizinin hikayesinin ne mesajlar vermek istediği ile ilgileniyorum ve Zemheri’nin ilk bölümünde ki o duyarlı sahne zaten  dizinin senaristinin ve yönetmeninin ve tabiî ki yapımcısının benden tam not almasını sağladı.

Senarist Sema Ergenekon iş güvenliğini öne çıkartan bir asansör sahnesi yazmış ve o sahneyi yönetmen Hilal Saral muhteşem bir bakış açısı ile çekmiş.İşte benden tam not almalarının sebebi bu!…

Malumunuz iş güvenliğine  yeterli önem verilmiyor ve dizideki sahnenin benzeri ne yazık ki 2014 yılında bir rezidans inşaatı sırasında yaşanmıştı.Sema Ergenekon’dan budan yola çıkmış ve belkide herkesin unuttuğunu dizi senaryosu olarak karşımıza getirmiş…

Haftanın Mutluluğu..Müge Anlı’da Büyük Buluşma

Müge Anlı atv ekranında Müge ile Tatlı Sert programında cinayetleri çözdüğü kadar kayıpları da bulma konusunda büyük başarılara imza atıyor.Çoğu zaman gözyaşının hakim olduğu programda yüz güldüren insanın içini ısıtan anlarda yaşanıyor.

Geçtiğimiz hafta ilginç bir kavuşma yaşandı.Ekran başında hem ağlandı hem de bol bol gülündü.Müge Anlı’nın programına katılan Ayşe Özdemir,İstanbul Gaziosmanpaşa’da 20 Aralık 2019’da kendisi  ile tartıştıktan sonra evden çıkan ve bir daha geri dönmeyen 70 yaşındaki annesi Lalizer Özdemir’i bulmak için , atv ekranında Müge Alı ile Tatlı Sert programına başvurmuştu.

25 gün boyunca her gün annesinden hiçbir haber alamayan Ayşe Özdemir, gözyaşları içinde Müge Anlı stüdyosunun yollarını aşındırarak annesinin eve geri dönmesini istedi. Ayşe Özdemir’in annesine “dön” diye yalvarışı tüm Türkiye’nin gündemine oturdu.

Kızını canlı yayında izleyen Lalizer Özdemir, gördüğü gözyaşlarına daha fazla dayanamayarak, Müge Anlı’nın da ikna çabaları sonucunda stüdyoya geldi ve sonunda beklenen buluşma gerçekleşti. Annesini gören Ayşe Özdemir, ondan af diledi. Müge Anlı izleyicisinin tanıklık ettiği buluşmada Ayşe Özdemir, annesini bir daha üzmeyeceğine dair söz verdi.

Ana kızın sevgi dolu kavuşması Ayşe’nin heyecanı ve annesine olan büyük sevgisi sanırım benim gibi herkesi etkilemiştir.Ne diyeyim “ALLAH KİMSEYİ SEVDİĞİNDEN AYRI KOYMASIN “

Işıl Yücesoy’dan Özel Bir Çalışma!… 

Oyunculuğu kadar şarkıcılığı ile de gönüllere taht kuran Işıl Yücesoy yine özel bir çalışmaya imza attı.

Yücesoy, usta şair Sabahattin Ali’nin 72. Ölüm yıldönümüne rastlayan 2020 yılının ilk çalışmasını adeta usta şaire adadı ve sözleri Sabahattin Ali’ye  müziği Cenk Taşkan’a düzenlemesi de Ödül Erdoğan’a ait “Yetmez mi” şarkısını Ossi Müzik’ten çıkardı.

17 Ocak Cuma günü tüm digital ortamlarda yayınlanan “ Yetmez mi” şarkısı için Yücesoy “Bu yıl büyük usta Sabahattin Ali’ yi kaybedişimizin 72. yılı… O’nu saygıyla anmak ve ölümsüzlüğünü kutlamak da biz sanatçıların görevim” dedi.

Işın Karaca 2020 Yılına Hızlı Giriş Yaptı!

Türk pop müziğinin sıradışı ve en  güçlü  kadın vokallerinden Işın Karaca, son teklisi ‘Canımın Yarısı’nın ardından, yine Zeki Güner imzalı dinleyicisinin duygularına dokunacağı yeni single’ı ‘Geri Gelme’yle 2020 yılına hızlı bir başlangıç yaptı.

Akış Production etiketli şarkının aranjesini, son şarkılarını emanet ettiği Akın Büyükkaraca ve Firuz İsmailov yaptı.

Işın Karaca ve Akın Büyükkaraca’nın prodüktörlük hünerlerini sergilediği ‘Geri Gelme’, dijital seslerin ve ritimlerin hüküm sürdüğü günümüz soundlarından ayrışarak, sanatçının vokal performansını sergilediği, duygusal yükü fazla bir aşk şarkısı.Gültekin Kaçar,Erdem Sökmen , İlter Kurcala, Turan Güçnar, Memduh Akatay, Caner Üstündağ, İdil Ural gibi usta müzisyenlerin eşlik ettiği Geri Gelme’nin vokallerini Tuba Önal üstlendi.

Görüntü yönetmenliğini İlker Özalp üstlendiği ‘Geri Gelme’nin video klibini Şile’de Ferhat M. Zuocevici çekti.

İzmir’in Kızlarına Sayılı Günler Kaldı!

Most Production’ın yapımcılığını yaptığı, Sezen Aksu şarkılarından hazırlanan ‘İzmir’in Kızları’ adlı müzikli oyun 24 Ocak’ta prömiyerini Uniq Hall’de gerçekleştirecek. Prömiyerinin kapalı gişe olduğu oyunun Şubat ayı biletleri de şimdiden satışa çıktı.

Gökçe Bahadır, Olgun Toker, Burak Sevinç, Derya Alabora, Parla Şenol, Nihan Büyükağaç ve Seda Akman gibi usta ve başarılı isimleri oyuncu kadrosunda buluşturan İzmir’in Kızları için geri sayım devam ediyor. 24 Ocak’ta Uniq Hall’de prömiyerini yapacak ve Sezen Aksu şarkıları eşliğinde dans, müzik, eğlence ve çok daha fazlasını sevenleri ile buluşturacak olan oyunun prömiyer biletleri çok kısa sürede tükendi.

Serdar Saatman’ın kaleminden ve Gaye Cankaya yönetmenliğinde sahneye aktarılan ‘İzmir’in Kızları’, izleyenlerin Selçuk Borak’ın koreografisiyle ve Murat Cem Orhan müzik direktörlüğünde Sezen Aksu’nun şarkıları ile içlerini ısıtarak onları sıcacık bir Ege kasabasına konuk edecek.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Hangi işletim sistemli telefonu kullanıyorsunuz?

Hangi işletim sistemli telefonu kullanıyorsunuz?

 • iOS (iPhone) --> 5
 • Android --> 9
Gönder
Sonuçlar

izmir escort

Yeni Çağrı Gazetesi © 2019 - Web Tasarım : GNS Ajans