$ DOLAR → Alış: 5,32 / Satış: 5,34
€ EURO → Alış: 6,05 / Satış: 6,08

SON DAKİKA:

Memleketin her köşesinde devletin hakimiyeti söz konusu

Memleketin her köşesinde devletin hakimiyeti söz konusu
  • 20.07.2018
  • 259 kez okundu

ERZİNCAN

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, “Memleketin her köşesinde artık devletin tamamen hakimiyeti söz konusu” dedi.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere memleketi Erzincan’a gelen TBMM Başkanı Yıldırım, cuma namazı öncesi Refahiye ilçesinde yapımı devam eden hastane, emniyet müdürlüğü, bölge trafik istasyonu, hastane lojmanı ve okul inşaatlarını inceledi, vatandaşlarla bir araya geldi.

İlçe meydanında vatandaşlara seslenen Yıldırım şöyle konuştu:

“Yakın zamanda bir seçim gerçekleştirildi. Bizim yüzümüzü ak ettiniz. Allah sizin yüzünüzü de ak etsin. Her zaman bize güç verdiniz, destek verdiniz ve biz de sizden aldığımız güçle, destekle memleketimiz için, milletimiz için çalışıp ülkemizi daha iyi konumlara getirmek için gayret gösterdik, göstermeye devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı olarak görev yaptık, böylece noktayı koyduk. Yeni sisteme geçtik, yeni sisteme geçerken de siz her türlü desteği verdiniz güç verdiniz. 16 Nisan’da yeni sistemi halk oylamasında Erzincan, Refahiye, bütün ilçeleri en güzel şekilde destekledi ve ‘evet’ kararını verdiniz. 24 Haziran da esasında 16 Nisan kararının bir devamıydı. Orada da Cumhurbaşkanımızı, Recep Tayyip Erdoğan’ı yüksek bir oyla ilk turda seçtiniz, Allah sizden razı olsun.”

Terör konusuna değinen Yıldırım, “Değerli kardeşlerim, Erzincan özeli ama genel olarak da yurdun her tarafında da hamd olsun terör mücadelesinde büyük bir başarı elde ettik. Artık Erzincan terörle anılmıyor. Hiçbir tarafında bir sıkıntı yok. Bırakın Erzincan’ı, memleketin her köşesinde artık devletin tamamen hakimiyeti söz konusu.” diye konuştu.

Yaylaların teröristlerden arındırıldığını anlatan Yıldırım, şöyle devam etti:

“Geçenlerde Bitlis’e, Bingöl’e Hakkari’ye gittim. Orada yaylalarda artık sürüler, teröristler değil, koyun sürüleri, sığır sürüleri otlak yapıyorlar. Her şey daha güzel olacak. Önemli olan birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi sağlam tutalım. Memleketimizi milletimizi bölmeye çalışanlara, FETÖ’cülere, bölücülere fırsat vermeyelim. Bundan çok zarar gördük. Aile fertlerini birbirlerine düşürdüler. Bu FETÖ’cüler memlekete, millete büyük zarar verdiler. Babayı evlada, kocasını hanımına maalesef düşman ettiler, çok büyük zarar verdiler. Ama bütün bunların üstesinden geliyoruz. İnşallah en kısa zamanda bu belayı da defetmiş olacağız. Büyük kısmını da hallettik, böylece bize hiç kimse zarar veremeyecek. Türkiye bölgede güçlü olduğu müddetçe üstesinden gelemeyeceği bir şey yok. İçeriden dışarıdan memleketimizi maalesef zayıflatmak için boş durmuyorlar. Bunu hep görüyoruz, bu oyunlara gelmeyeceğiz. Milletimizin birliği beraberliği, toprak bütünlüğümüz, ay yıldızlı bayrağımız, devletimiz, toprağımız ve millet olarak birlikteliğimizi sağlam tuttuğumuz müddetçe bize hiç kimse bir şey yapamaz.”

Etiketler: / /

HAVAİST’te sefer sayısı arttırıldı
İstanbul Havalimanı'na lüks toplu ulaşım hizmeti veren İBB İştiraklerinden Otobüs AŞ'ye ait HAVAİST'te, THY'nin yeni uçuşları dolayısıyla bugünden itibaren günlük...
Fransa’da protestoların bilançosu ağır oldu
Fransa'da sarı yeleklilerin ülke genelinde düzenlendikleri gösterilere 136 bin kişinin katıldığı, çıkan olaylarda 1220 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.
Kentsel dönüşümle ilgili stratejimizi hazırladık
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Kentsel dönüşümle ilgili stratejimizi hazırladık. İnşallah bu ay içinde bu stratejiyi de açıklayacağız ve belediyelerimize...
MHP’de 152 aday daha belirlendi
MHP'de 12'si il olmak üzere 152 belediye başkan adayı daha belirlendi.
Büyüme rakamları yarın açıklanacak
Türkiye ekonomisine ilişkin 2018 yılı üçüncü çeyrek büyüme rakamları yarın açıklanacak.
Hürjet’te ‘kuvvetli’ adımlar
Jet Eğitim ve Hafif Taarruz Uçağı Projesi kapsamında Hürjet'in dış geometrisi donduruldu, sistem yerleşim çalışmaları devam ediyor.
’11 Aralık Theresa May için zorlu dönemeç’
Prof. Dr. Sedat Aybar, "Başbakan May'in, 11 Aralık'ta yapılacak oylamada milletvekillerini ikna etmesi imkansız değil ama zor görünüyor. 11 Aralık,...
Havacılıkta ciro 110 milyar liraya ulaştı
Türkiye'de 2003'te 3 milyar lira olan sivil havacılık sektörünün cirosu, 110 milyar liraya yükseldi.
Denetimler haksız fiyat artışlarını düşürdü
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, haksız fiyat artışlarına yönelik yapılan denetimlerin olumlu sonuçlarını gördüklerini belirterek, "Bu artışlar ilk furyada çok fazlaydı,...
İkinci sondaj gemimizin ocakta Akdeniz’de olmasını bekliyoruz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, "Bugün inşallah yola çıkacak ikinci sondaj gemimizin ocak ayı sonunda Akdeniz'de olmasını bekliyoruz." dedi.
TİKA Kerkük’te yanan Kayseri Çarşısı için harekete geçti
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı üzerine harekete geçen TİKA, Kerkük'te yanan Kayseri Çarşısı'nda enkaz kaldırma çalışmasına başladı.
Otomobilde yerliye yöneldik
Otomobil satışlarında yılın 11 ayında 2017'nin aynı dönemine göre yerli payı yüzde 29,7'den yüzde 33,2'ye yükseldi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
ABD Savunma Bakanı Mattis, “Türkiye’nin F-35 programından çıkarılmasına karşıyım” dedi

Kapat